Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkušenost s propojením pomocí D-Sub

Limoto (2)|17.12.2007 22:58
Má někdo zkušenost s propojením LCD TV (konkrétně Samsung LE32R86) s PC pomocí D-Sub? Je poznat rozdíl v obraze oproti HDMI (DVI)?
Pitomec (10211)|18.12.2007 06:57
Teoreticky ano, prakticky ne. U HDMI je teda ještě zvuk, takže to poznáš bezpečně.
Lark (365)|18.12.2007 13:32
Přesně jak píše Pitomec, k plazmě 42PX70EA mám kabel 7m. VGA absolutně nepoužitelné, DVI/HDMI bez jediné chyby. Vlastně jednu to má, zjistil jsem, že pokud je připojený zdroj HDMI, jeho signál se neobjeví na Scart výstupech TV, což mi znemožňuje záznam z počítače na HDD/DVD, nebo VHS. To je ale asi zase problém Panasonicu, u jiných to možná funguje. Nevím nemohu posoudit.
Můžeš si taky pročíst konec vlákna:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=12592
Limoto (2)|18.12.2007 14:22
A zkušenost s LCD od Samsungu někdo nemá? A jde mi o obraz, zvuk neřeším.
nksh (116)|18.12.2007 20:08
[QUOTE=Lark;158937]Přesně jak píše Pitomec, k plazmě 42PX70EA mám kabel 7m. VGA absolutně nepoužitelné, DVI/HDMI bez jediné chyby. Vlastně jednu to má, zjistil jsem, že pokud je připojený zdroj HDMI, jeho signál se neobjeví na Scart výstupech TV, což mi znemožňuje záznam z počítače na HDD/DVD, nebo VHS. To je ale asi zase problém Panasonicu, u jiných to možná funguje. Nevím nemohu posoudit.
Můžeš si taky pročíst konec vlákna:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=12592[/QUOTE]

to je spis problem dhcp ochrany hdmi vstupu
dan222 (36)|18.12.2007 20:12
[QUOTE=Lark;158937]Přesně jak píše Pitomec, k plazmě 42PX70EA mám kabel 7m. VGA absolutně nepoužitelné, DVI/HDMI bez jediné chyby. Vlastně jednu to má, zjistil jsem, že pokud je připojený zdroj HDMI, jeho signál se neobjeví na Scart výstupech TV, což mi znemožňuje záznam z počítače na HDD/DVD, nebo VHS. To je ale asi zase problém Panasonicu, u jiných to možná funguje. Nevím nemohu posoudit.
Můžeš si taky pročíst konec vlákna:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=12592[/QUOTE]

presne k tyhle plazme mam pc pripojeny pres 2m VGA, obraz bez jedineho problemu, naprosto perfektni. pred tim jsem mel LCD, obrazek pres VGA rovnez bezvadny.
hafca (211)|18.12.2007 21:22
[QUOTE=Lark;158937]Přesně jak píše Pitomec, k plazmě 42PX70EA mám kabel 7m. VGA absolutně nepoužitelné, DVI/HDMI bez jediné chyby. Vlastně jednu to má, zjistil jsem, že pokud je připojený zdroj HDMI, jeho signál se neobjeví na Scart výstupech TV, což mi znemožňuje záznam z počítače na HDD/DVD, nebo VHS. To je ale asi zase problém Panasonicu, u jiných to možná funguje. Nevím nemohu posoudit.
Můžeš si taky pročíst konec vlákna:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=12592[/QUOTE]

Divný, žes neměl použitelné VGA. Já to mám na stejné televizi 10m kabelem DSUB a obraz bez jakéhokoliv problému. Kabel je připojený přes redukci DVI-DSUB co byla ke kartě a obraz je ostrý jako břitva. V čem byl u Tebe problém? Jinak ten můj kabel stál 238,-Kč, ale musel jsem chvíli hledat, než jsem ho našel. Je to docela tlustý bago, RGB signály mají každý samostané stínění a pak celek ještě jednou.
Lark (365)|18.12.2007 22:10
to nksh: Jistě máš pravdu bude to DHCP v souvislosti s HDMI. Nepřesně jsem se vyjádřil. Bohužel s tím ale asi nic neudělám.
to hafca: Ten DSUB kabel mám dělaný, každá žíla samostatně stíněná, připojený přes stejnou redukci jak píšeš, do GeForce7600GT. Nejsou to ale koaxy se zaručenou impedancí a obraz jsem měl horizontálně rozjetý(duch) asi 4mm. Při použití VF-koaxů by se to určitě zlepšilo, ale přesto si myslím, že problémy zemní smyčky a indukovaného brumu jsou asi u takhle dlouhého analogu závislé na konkrétním místě. Laborovat se mi moc nechtělo a tahat kolem celé místnosti "chobot" z 5ti koaxů + audio, bez záruky úspěchu, taky ne. Možná na to ještě časem dojde.
P.S. odkud máš ten kabel? Má zaručované nějaké parametry. Já jsem narazil jen na označení VGA, bez jakýchkoli TTD. Díky za info.
jaguar000 (123)|19.12.2007 08:15
Zkoušel jsem kabely z Alfy http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X0AB0BJ5ZU
Dvojité ferity, kabel tlustý jak malíček :-)
Maximum 5m. Vše nad 5m začalo blikat. Ani zesilovač signálu nepomohl. Zkoušeno na LCD 32" Panasonic a Sony.
Pro HDMI-DVI je 10m bez problému.
hafca (211)|19.12.2007 09:46
Lark
Kabel je z internetového obchodu Patro. Chtěl jsem sem dát odkaz, ale z objednávky jsem se dozvěděl, že se už nedodává. Aby ne, za tu cenu, stál dokonce jen 228,- jak jsem teď koukal. Jmenuje se "equip Monitor Cable High Quality 3 +7, propojovací 10 m", silný je 9mm. Měli u toho ještě tenhle popis
VGA-Cable 3+7 HDB 15, M/M
• 75 Ohm
• 3 x coax + 7 x copper wires
• double shielded
• full metal case
• cable color: black

Ty duchy a smyčky, nedělá Ti to náhodou galvanicky neoddělená anténa? Jestli máš kabelovku, je to skoro tutovka. Já to oddělil anténím vstupem ze staré televize, jsou to jen dva kondenzátory, už se tu o tom někde psalo.
Xaver (149)|19.12.2007 09:53
Ptam se majitele plazmy Panasonic 42PX70E.

Neni obraz z ponekud protahly (Př. misto kruhu neni elipsa)? Predpokladam ze to musi vzniknout z duvodu obdelnikovych pixelu viz http://pixelmapping.wikispaces.com/+42-inch+Plasma+Info.

Nejlepsi zobrazeni je pri rozliseni 1024x768 ???

Diky za odpoved...
Lark (365)|19.12.2007 12:24
to hafca: Díky, to vypadá solidně. Zkusím něco takového najít i kdyby to bylo dražší.
Ta zemní smyčka u mě vypadá velice dobře, protože než jsem zkoušel to VGAcko, měřil jsem AC napětí mezi kostrou konektorů a naměřil velmi malé napětí (řádově desítky mV), jako by na těch konektorech už bylo nějaké galvanické oddělení. Až bude víc času, ještě to zkusím proměřit.

[QUOTE=Xaver;159011]Ptam se majitele plazmy Panasonic 42PX70E.

Neni obraz z ponekud protahly (Př. misto kruhu neni elipsa)? Predpokladam ze to musi vzniknout z duvodu obdelnikovych pixelu viz http://pixelmapping.wikispaces.com/+42-inch+Plasma+Info.

Nejlepsi zobrazeni je pri rozliseni 1024x768 ???

Diky za odpoved...[/QUOTE]

Jestli se pořád bavíme o signálu z počítače, tak já to mám nastavené takhle:
Formát na TV mám nastavený "16:9" a desktop PC se mi zobrazuje nezkreslený 4:3 (to znamená šířkově přepočítaný, ale nezkreslený). Kvalita zobrazení je ale dobrá jak u drobného textu, tak i u fotek a kružnice je nezkreslená, kulatá.
Při přehrávání videa v MP, nebo VLC, se obraz roztáhne na celou plochu TV. Mám dojem, že přepočty provádí už videokarta PC. Víc jsem to zatím nezkoumal. Všechno jde ještě kombinovat s přepínáním formátů TV.
pravidelnycitatel (213)|19.12.2007 12:41
Mam notas a k plazme pripojeny taky vga kabelem, zkousel jsem porovnat rozdil o kolegy kdyz pripojil svou full hd LCD k pc pres hdmi a pak d-sub. rozdil byl poznat pri primem porovnani z blizkosti.
PS: nevite jak nastavit treba ve VLC aby obraz nebyl sirokuhly, mam Matrix v 720p a obraz ma pruhy i kdyz nastavim 16:9. Vim ze to muze byt siroko siroko uhle,ale jestli nejde ve VLC ten obraz proste roztahnout uplne?
diky
Xaver (149)|19.12.2007 13:24
jj, bavim se o obrazu z PC nebo notebooku (mam notebook HP) na plasme Panasonic 42PX70E.

Cituji "Blizsi zkoumani ...", nechci nic zkoumat a porovnavat (jen se naser.š ;-) ), jde mi o slusny obraz z PC, aby to nebylo moc šišaté, divam se z 3m, nejsem puntičkář...
...abych precetl internet-citelne pismo, prohlidl foto a pustil film DivX,MPEG-2, youtube... tot asi vse.

Hlavně abych nemusel delat vyzkum - shanet specialni sw nebo hw, krkolomne nastavovat windows atd...

Zkousel nekdo obraz na teto plazme z notebooku pres s-video (mam tento konektor na svem notebooku) např. do scartu nebo komponentu do teto TV?
Byl koukatelny?
pravidelnycitatel (213)|19.12.2007 13:35
S-video jsem zkousel , naprosto priserne. vyhozene penize za kabel
Xaver (149)|19.12.2007 14:22
[QUOTE=pravidelnycitatel;159045]S-video jsem zkousel , naprosto priserne. vyhozene penize za kabel[/QUOTE]

Jaky konektory na kabelu ? 1.konektor kulaty s-video (DIN) a 2.konektor scart?

Priserny..? Tim myslis presne co?
Byl citelny text na WWW strankach Internetu?
A aspon trochu rozenatelne foto...?

Co takhle sem dat obrazek?...... diky
pravidelnycitatel (213)|19.12.2007 14:52
myslel jsem si,ze pripojeni pres d-sub je v pohode,ale musim rici,ze to tak neni. Porad se mi zdalo ,ze kvalita obrazu neodpovida memu ocekavani a ze treba serial Prison break z dvb-t vypada dokonce lepe nez filmy v hd,ktere tlacim pres notas do plazmy. Jako bych videl zrnitost pri scene,kde je velka plocha jedne barvy. Nejdrive jsem si myslel ze je to urcitou kompresi,ktery filmy na netu jsou (mkv). Proto jsem si ztahnul sample http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musicandvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx (step into liquid)
A kdyz jsem spustil ukazku,tak sample zacina velkou zelenou plochou s napisem, a tato zelena plocha je viditelne jemne zrnita, proste ani omylem to neni jednolita zelena. Zkusim jeste laborovat, vim ze v manualu k tv je moznost signal z pc upravit. mno uvidim.
pravidelnycitatel (213)|19.12.2007 14:54
s-video jsem, aby pravdu rekl zkousel pouze na full hd lcd samsung co ma kolega. obraz opravdu nestal za mnoho. Ale dobre, zkusim to jeste na me plazme. Treba to bude lepsi.....
Lark (365)|19.12.2007 17:42
[QUOTE=Xaver;159053]Jaky konektory na kabelu ? 1.konektor kulaty s-video (DIN) a 2.konektor scart?

Priserny..? Tim myslis presne co?
Byl citelny text na WWW strankach Internetu?
A aspon trochu rozenatelne foto...?

Co takhle sem dat obrazek?...... diky[/QUOTE]

S-video je ztráta času. Nezáleží na kabelu ani na konektorech. Problém je, že je to pořád jenom PAL 720x576bodů a s tím nic nenaděláš. Připojením přes VGA, nebo DVI/HDMI můžeš zachovat "plné" rozlišení. Samozřejmě v závislosti možných kombinacích formátů graf.karty a TV (aby mě někdo nechytal za slovo).
To VGA(D-sub) je ale stejně jako S-video, analog, a tím pádem taky více háklivé na rušení (dlouhé kabely).

to Xaver: Při propojení DVI/HDMI mám obraz ostrý jako břitva, bez blikání a třesení, ale protože už jsem slepejš, tak ze 3m na mé 42PX70EA přečtu na internetu tak leda kulový.... U PC mám LCD19" v rozlišení 1280x1024 a čumim na něj přibližně ze vzdálenosti rovné úhlopříčce. Z trojnásobné vzdálenosti už mám se čtením velký problém. Vyzkoušej si to abys neměl přehnané požadavky. Na ty texty se ale z toho 1m dá klidně koukat :-)
jaguar000 (123)|19.12.2007 18:26
[QUOTE=hafca;159007]Lark
Ty duchy a smyčky, nedělá Ti to náhodou galvanicky neoddělená anténa? Jestli máš kabelovku, je to skoro tutovka. Já to oddělil anténím vstupem ze staré televize, jsou to jen dva kondenzátory, už se tu o tom někde psalo.[/QUOTE]

Kabelovku mám. Bohužel není žádný rozdíl v obrazu s nebo bez antény. 10m kabel VGA je u mne a známého problém. Obraz je neklidný :-( Do 5m je vše v naprostém pořádku.
Xaver (149)|19.12.2007 20:36
[QUOTE=Lark;159076]S-video je ztráta času. Nezáleží na kabelu ani na konektorech. Problém je, že je to pořád jenom PAL 720x576bodů a s tím nic nenaděláš.
...
Vyzkoušej si to
...
[/QUOTE]

to Lark: dik za odp.!

Vyzkoušim si to...tak se to da overit nejlepe, lepsi je si nechat PORADIT :-) ....
sbiram info abych se nehonil za nečim co je blbost...a nepobihal s note v prodejne jak idiot.

Pripojeni k PC beru jako "nouzovku" - budu ji mit hlavne k sledovani TV vysilani vyjimcne i DVD ...
Lark (365)|19.12.2007 22:05
to Xaver: Jestli nepotřebuješ nahrávat z počítače přes tu TV(což já potřebuju), nic bych neřešil a použil DVI/HDMI (problém HDCP ochrana). Je to 100% jistota bezproblémového úspěchu a kvality i při dlouhém kabelu.