Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Toshiba 42X3030DG nebo 37X3030DG a pixel mapping

bobo0007 (4)|17.12.2007 20:21
Dobrý den,
chtěl bych poprosit majitele zmíněných TV jestli by se podělili o praktické zkušenosti s pixel mappingem. Chci si tuto Toshibu koupit (raděj tu 37"), ale potřebuji s jistotou vědět, zda při FullHD rozlišení podporuje zobrazeni z PC pixel mappingem 1:1. Chci to používat s HTPC ze vzdálenosti 2,5m, tak chci mít perfektní plné rozlišení. PC dokáže poslat obraz přes D-SUB nebo HDMI.
Dlouho jsem hledal, ale jasnou odpověď nenašel.

- telefonoval jsem do Schuss, ale technik s jistotou nevěděl, řikal, že "jeden zákazník to taky chtěl, nakonec se mu to prý podařilo zprovoznit s nějajým SW staženým z webu..", víc jsem z něho nedostal

- na http://pixelmapping.wikispaces.com/Toshiba+TVs je uveden pouze 42" model, navíc s nejasným dodatkem "Note that only 1080i (interlaced) is supported, not progressive, except on X3030DB Series where 1080p is supported on 42" models."

- v této recenzi http://www.hdtvtest.co.uk/Toshiba-42X3030D/Design.php zase pisou "The maximum supported resolution for VGA is 1360x768 WXGA. Using the [PC] aspect ratio mode, we are able to correct the overscanned image on our Toshiba. Of course the image won't be 1:1 mapped. On our ATI Radeon 9600 card, we could output a significantly overcropped 1080p desktop image. Although it's something we can't pursue at the moment, HTPC experts may be able to use Powerstrip to rectify this.
With our Toshiba HDE1, the panel will accept 1080i image that can be `exactscanned'. With DVD material, the component video interface restriction prevents upscaling on our Toshiba player. (Use HDMI instead to bypass this)
As a standard feature, a digital freeview tuner is included; it's something that no TV should be without. If the BBC and ITV pact to offer a HD capable satelite service materialises in one or two years, we could see the introduction of HD tuners instead."

Nevíte někdo, jak to s Toshibama X3030DG je?

Děkuji.
skypi (176)|20.12.2007 20:56
Mám 42X3030DG druhej den doma. Pixel mapping vyzkoušenej nemám,ale v návodu je uvedeno připojení PC přes D-sub i přes HDMI:

Přes HDMI zobrazuje :

1080i 50/60Hz
1080p 50/60Hz
720p 50/60Hz
Radoo (1302)|20.12.2007 21:35
[QUOTE=skypi;159200]Mám 42X3030DG druhej den doma. Pixel mapping vyzkoušenej nemám,ale v návodu je uvedeno připojení PC přes D-sub i přes HDMI:

Přes HDMI zobrazuje :

1080i 50/60Hz
1080p 50/60Hz
720p 50/60Hz[/QUOTE]
Zajímalo by mne krom mappingu, jak jsi spokojen s podáním černé a bílé barvy ?
A vůbec, celkově tvé čerstvé dojmy !
Myslím si, že jsou to velmi dobré LCD !
skypi (176)|20.12.2007 23:12
[QUOTE=Radoo;159204]Zajímalo by mne krom mappingu, jak jsi spokojen s podáním černé a bílé barvy ?
A vůbec, celkově tvé čerstvé dojmy !
Myslím si, že jsou to velmi dobré LCD ![/QUOTE]

Vzledem k tomu, že jsem "plazmista" a toto LCD se ke mně dostalo poněkud paradoxním řízením osudu,tak bych výhrady - obecně známé u LCD - k podání černé samozřejmě měl. Ale ty samé výhrady bych měl asi u všech LCD ,co jsem zatím měl možnost vidět. Úhly také neřeším,protože sedačku a skříňku pod televizí mám tak,že je pozice optimální. S bílou nějak problém nemám.

Běžný analogový signál - je "dívatelný" s tím, že je velice dobře vidět, kolik si dají technici práce s pořízením obrazového materiálu a jeho následným odbavením - rozdíly jsou dobře vidět. Poznatek další - technici nato kašlou... Ovšem poněkud spadla mi brada při sledování cestopisu "Na cestě" , na analog dost dobré - přirozené podání barev a náznaky jisté plastičnosti obrazu.

Vzhledem k tomu,že jsem viděl jak vypadá obraz v HD na novém modelu plazmy - Pioneer KURO - signál z Pioneer media-streameru , samozřejmě v HD - a lepší zobrazovadlo než to KURO jsem zatím neviděl - zajímalo,jak totéž bude vypadat z media-streameru u mne doma na Toshibě-a na základě toho bych se rozhodl. Spadla mi brada podruhé - a bylo to velice příjemné překvapení - obraz byl bezmála perfektní. Ústa zapomněli zavřít i spoludiváci...

Co mne docela zaujalo,že na HD signálu je podstatně lepší i podání černé - záběry - noční Paříž z lodi - paráda.

Takže jsem si ji nechal...

Jinak myslím,že Toshiba je v našich luzích poněkud "podceňovaná" značka,což je škoda ,protože vyšší modely LCD bez debat umí.

PS Na pixel-mapping se chystám,ale není zatím čas, jak budu mít další poznatky,tak to sem napíšu. Taky si ještě hodlám vyhrát s celkovým nastavením a s barevným podáním, myslím,že se to podaří ještě zlepšit-někde jsem to i četl -zlepšení čekám hlavně u analogu. DVB-T u nás zatím dostupné není.
Pavel07 (70)|22.12.2007 10:15
Mám Toshibu 42X3030DG objednanou,dorazí po vánocích. Původně jsem chtěl Panasonica TX-37LZD70F, ale pak jsem si řekl, jestli 37 palců není málo. Nevím, jestli by se ale spíš nevyplatilo koupit Toshibu 42Z3030DG, má lepší podání barev,kontrast a 100 Hz, ale nechce se mi dávat 10 tisíc navíc. Co mě štve poměrně dost, že 42X3030DG má vga vstup jen do 1360x768, chci to vyřešit přes HDMI, koupil jsem kabel DVI-HDMI, doufám, že FullHD z PC poběží, jinak ji vrátím. Nemáte možnost vyzkoušet DVI-HDMI na fullHD? Je obrazová kvalita srovnatelná třeba se Samsumgem LE40N87BD? Jaký typ displeje používá? S-IPS? Jaký je obraz přes analog tuner? Děkuji za rychlou odpověd
skypi (176)|22.12.2007 13:44
[QUOTE=Pavel07;159294]Mám Toshibu 42X3030DG objednanou,dorazí po vánocích. Původně jsem chtěl Panasonica TX-37LZD70F, ale pak jsem si řekl, jestli 37 palců není málo. Nevím, jestli by se ale spíš nevyplatilo koupit Toshibu 42Z3030DG, má lepší podání barev,kontrast a 100 Hz, ale nechce se mi dávat 10 tisíc navíc. Co mě štve poměrně dost, že 42X3030DG má vga vstup jen do 1360x768, chci to vyřešit přes HDMI, koupil jsem kabel DVI-HDMI, doufám, že FullHD z PC poběží, jinak ji vrátím. Nemáte možnost vyzkoušet DVI-HDMI na fullHD? Je obrazová kvalita srovnatelná třeba se Samsumgem LE40N87BD? Jaký typ displeje používá? S-IPS? Jaký je obraz přes analog tuner? Děkuji za rychlou odpověd[/QUOTE]


VGA je skutečně 1360x768 (VESA) - ale já bych vůbec VGA neřešil a propojil to HDMI kabelem. Jednu obecnou poznámku - je potřeba si uvědomit, že tato zobrazovadla jsou primáně koncipována ke zpracování digitálního signálu. Jakýkoliv analogový" (mezi)stupeň kvalitu zobrazení na panelu degraduje-prakticky to znamená digitální řetězec.

42Z3030DG - řeknu to asi takto - 42Z3030DG je "výkladní skříň", je v ní nacpáno v podstatě asi vše, co do ní může firma při současném stavu technologie nacpat. Při přímém srovnání by asi nějaký rozdíl byl vidět - ale je otázka, jak zřetelný či podstatný při HD signálu,protože ten je na X opravdu pěkný a jestli to stojí za těch cca 10 tis je otázka. Nevím, jaký typ panelu je použitý na Z a na vlastí oči jsem ho zatím taky neviděl,ale bude dobrej.

Co mi vadí na X, je podání černé, tmavé detaily - je to přes jakoby našedlý závoj - a to pokud sleduji analog i DVD (připojené přes RGB) - co je zajímavé, že při FullHD signálu bych řekl, že to bylo podstatně lepší - bohužel to nemůžu bezprostředně srovnat,prototože zdroj fullHD momentálně nemám.

Co bych ještě tak asi mohl vytknout, tak nikterak skvělé pozorovací úhly, ale vzhledem k tomu, že telku sledujeme v optimální poloze,je z mého pohledu tato výtka nepodstatná.

Analogový signál - je zobrazen překvapivě slušně - pokud beru v úvahu,že je to fullhd panel - a pokud je signál solidní. Jinak televize má vlastní signálový zesilovač, který horší signál citelně vylepší. Čím je analogový signál lepší, tím míň je "digitálních artefaktů" a lepší podání barev - patrné jasně např. na pleťové barvě a detailnosti obrazu. Z mého pohledu - docela mne to překvapilo, čekal jsem to horší,i vzhledem ke stavu rozvodu v baráku.

Co mne ještě potěšilo,že jsem neměl problém s pohyblivými objekty (na FullHD signálu),nějaký "mazání" jsem nezaznamenal a to jsem si na to snažil dávat opravdu pozor a to jsem opravdu šťoura.

Srovnávat se Samsungem si netroufám - bylo by to neobjektivní - musel bych to mít vedle sebe (doma). Navíc , na obou modelech se dá leccos na obraze korigovat, takže by se to muselo srovnat opravdu proti sobě.

Závěr - doporučuji vyšlápnout si někam do obchodu ,kde se dá vklidu vyzkoušet Z,zaměřit se na výše popsané výtky u X, pořádně ji prověřit a rozhodnout se pak.

Hodně štěstí při výběru.
bobo0007 (4)|22.12.2007 21:46
[QUOTE=skypi;159211]PS Na pixel-mapping se chystám,ale není zatím čas, jak budu mít další poznatky,tak to sem napíšu. Taky si ještě hodlám vyhrát s celkovým nastavením a s barevným podáním, myslím,že se to podaří ještě zlepšit-někde jsem to i četl -zlepšení čekám hlavně u analogu. DVB-T u nás zatím dostupné není.[/QUOTE]

Děkuji moc za popsané zkušenosti, pokud bude fungovat pixel mapping jak má, tak do toho jdu! Protože jsem fakt nikde tuto informaci nenašel, budu čekat, až budete mít čas.. :)
denisek (260)|26.12.2007 17:49
tak na to jsem také zvědavý, měl bych totiž jako jednu z možností vyhlédnutou o chlup větší tv, toshiba 47z3030dg