Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVer TV Duo Hybrid vs. Pinnacle PCTV Dual Hybrid Pro

Mikacek (2)|14.12.2007 13:08
Ahoj,

mám v plánu pořídit si Duální tuner pro příjem Analogového vysílání + Digitál. Zaujaly mě tyto 2 produkty:

Aver TV Duo Hybrid:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49427

Pinnacle PCTV Dual Hybrid Pro
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40737

Nyní mám Hauppage HVR1300 - používám a budu používat Windows Vista Media Center (dále jen VMC).
Máte někdo zkušenosti s těma Duo Hybridama?
Hlavně v Media Centrech Vista - nemáte/neměli jste někdo s něčím problém při provozu těchto karet?
Opravdu můžete jednoduše sledovat 1kanál + druhý nahrávat (ve VMC)?
...nebo nahrávat 2 různé kanály?
Zatím chytám analogový signál - digitál tu bude (v mojí lokalitě) až kolem 2010...

klidně pište svoje zkušenosti - jsem zvědav

Mikacek
filky (2)|18.12.2007 15:01
Obecne ve VMC nejde na dualnich tunerech pouzivat oba tunery soucasne. Bud digital nebo analog.
Mikacek (2)|18.12.2007 15:33
[QUOTE=filky;158941]Obecne ve VMC nejde na dualnich tunerech pouzivat oba tunery soucasne. Bud digital nebo analog.[/QUOTE]

To mi bylo jasný. Díky za info. Máte nějaké další zkušenosti?
filky (2)|18.12.2007 16:51
Bacha na podporu operacniho systemu. Pinnacle napriklad svym softem podporuje pouze XPecka a Vista 32bit. 64bit Vista jsou pouze ovladace a ty jsou navic beta.

Jinak mimochodem ten Pinnacle softik na sledovani telky je celkem peknej bumbrlicek. Ja bych ho na svuj komp nikdy nepustil.
Bud_Bundy (2)|3.1.2008 23:12
Dostal jsem k vánocům Aver TV Duo Hybrid, ale nedaří se mi nic pořádně naladit.

Když ladím ve Vista MCE, tak se mě to vůbec nezeptá, jestli chci použít analog nebo digitál. A když použiju AverMCE, tak zase nenaladím nic na nastavení Česká republika, ale jen na Rakouskou a ještě ne všechny kanály (pozn. mám kabelovou televizi).

Ještě zkusím vyzkoušet digitální vysílání, ale na to si musím nejdřív půjčit nějakou anténu.

Chtěl bych používat integrované MCE radši než AverMCE, ale hlavně aby to fungovalo.

Zatím jediný poznatek co mám je, že ovladač dálkového ovládání vypíná Aero.
miramares (4)|4.1.2008 11:11
Mám stejný problém. Snažím se jí rozchodit ve Vista Ultimate 64bit. Zatím se mi nepodařilo naladit vůbec nic s žádným nastavením, ale Rakousko jsem nezkoušel. Nejvíc mě štve, že nevím jak zadat frekvenci vysílání ručně, ale řekl bych, že to ani nejde :-( Když zvolím full scan pro vyhledání kanálů, tak mi to vesele sestřelý systém :-( AverMCE se hodně bije s MCE, jak jsem se díval v chybových hláškách. Na začátku na to teda AverMCE upozorňuje.
Jinak Aero nevypíná jen dálkový ovladač, ale celé AverMCE :-( zajímalo by mě, jak to mohlo získat certifikaci pro Vistu :-(
Ivo Mašek (10205)|4.1.2008 19:19
Dovolil jsem si z mé moci přidat ještě jednu "odpověď" v anketě pro hlasování. A možná se budeš divit, pokud bude snaha hlasovat, jak se výsledky změní.
jakup (3)|20.1.2008 12:58
To samé mi ovladač AVer TV Duo Hybrid dělá s DVD přehrávačem Hyundai (i ovladač od starší karty). Na kabelovku bacha, u UPC jsem musel všechny programy manuálně přepnout na PAL-B, jinak skáče obraz, pruhy apod.
Bohužel jsem zatím pod XP nerozchodil PiP, aniž by se u druhého tuneru nerozpadl obraz a zatím ani nenaladil DVB-T.
Alf (888)|20.1.2008 19:13
[QUOTE=filky;158953]Jinak mimochodem ten Pinnacle softik na sledovani telky je celkem peknej bumbrlicek. Ja bych ho na svuj komp nikdy nepustil.[/QUOTE]Ale aspoň oproti Averu jede.

Mám toho Pinnacla už skoro rok. Instalace byla bezproblémová, ale zatím nemám bohužel DVB-T, takže zkušenosti mám jen s analogem. Grabovat jde z obou kanálů současně. OS mám WinXP. Dálkové ovládání nepoužívám, takže nevím...