Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ts Packet editor

ppepr (34)|14.12.2007 07:15
Mám stále stejný problém pospojovat jednotlivé soubory v AVCHD bez renderingu. Nyní jsem narazil na tento program. Jeví se nadějně ke spojení souborů, ale je zde háček. Výsledný soubor, který viedituji, má podivný bitrate, na Ps 3 v informacích ukazuje někde kolem 60 kolísavě. Video při přehrávání seká. Obraz je skutečně v původní podobě, ale plynule nepřehratelný. Nemáte s tím někdo zkušenosti. Dělám něco špatně, nebo je to opět slepá ulička? Dík
Foolproof (2713)|14.12.2007 16:03
TsPacketEditor stříhá po packetech, jak název napovídá, je prioritně určen ke zpracování streamu z DVB.
Stream z DVB má 188 packet size, kdežto z kamery má 192 . Funguje velmi dobře, ale uživatel většinou stříhá podle náhledu a ten funguje přes system, vlastní program jej neovlivňuje, takže silně závisí od dekoderu, který je tam zařazen automaticky, podobně jako ve WMP, uživatel může náhled ovlivnit pouze vypínáním a zapínáním dekoderů v systemu. Do playeru se tedy mohou dostat prapodivné informace, protože kromě těch satelitních, autoři s takovými variantami nepočítali.
Další věc je - prioritná výstup není soubor jako takový, ale EDL - Edit Decision list, pomocí kterého se z originálního souboru nahraje do editoru jenom to, co se má zpracovávat.
Řešním by mohlo být : výsledný soubor nahrát do TSRemux - zvolit "keep all" - nechat všecko a uložit jako m2t - 192 packet size - opraví se tím header a playery by tomu mohly rozumět.
V TSRemuxu lze i trimovat, s využitím údajů z toho EDL, ale myslím, že se to tam musí dávat ručně.

Pro to AVC je ještš všechno dost v plenkách.

Zkus.
Foolproof (2713)|14.12.2007 16:10
Příklad:
Stream má AVC video a 4 zvukové stopa v AC3 - packet size po střihu v TSPacketEditoru 188.
Nechat vše a vybrat m2t. Pak si s tím poradí všecko. Myslím že tam dá DTCP info, které se po střihu v TSPE ztratí.
ppepr (34)|15.12.2007 09:00
Děkuji za reakci. Tak jsem se mordoval celou noc. Prostřednictvím TsPacketEditor jsem vytvořil jeden soubor. Ten měl shora uvedenou rozhozenou plynulost přehrávání. Prohnal jsem to přes TSRemux a soubor vykazoval vše OK. Má to však stále vadu na kráse. Každý nový záběr se v počátku na krátký okamžik pozastaví. Pokud jde o statický záběr nepostřehnu, pokud je v obraze pohyb je to znát. Holt jak říkáte, je to ještě v plenkách a chce to asi ještě počkat. Morduju se proto, že PS3 má Fat 32, která limituje velikost souboru na HD. Vegas8 v kombinaci s procoderem udělá prakticky kvalitou tožný mpeg2 bez jakýchkoliv problémů. Velikostí však zhruba dvojnásobek. A tak je zde limit cca 20 minut.
Foolproof (2713)|16.12.2007 14:47
To musí nezvládat ta PS3, trvá jí než nabufferuje, nestíhá.
Máš tam EDL, takže podle něho to natrimuj v TSRemuxu a ulož as is.

Velikost souboru nezávisí na ničem jiném, než na bitrate.