Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nekonečný transcoding v ENCORE

NorMack (2)|12.12.2007 08:41
Zdravim.

Delam strih jednoho videa ze sraziku, sestrihal jsem ho v Premiere CS3, vyexportoval do AVI, potom ve VirtualDUBu upravil, prevedl do xvidu. No a ted jsem v encore udelal menu, propojil jej s videem atd...no a pri exportu na DVD se proste nic nestane. Pise mi to transcoding..potom import avi...no a na tom proste koncim, pocitac prestane pracovat, negeneruje zadne zatizeni... nechal jsem to schvalne bezet i pres noc a nic :( Proste se to neprevede... nekde jsem cetl ze pro transcodingg mam pouzit nejaky externi program, ale nechapu jak to pak zpracovat v encore, nebo proste co s tim :( mozna jsem natvrdlej, ale jsem v koncich. Prosim help zkuseni strihaci :)
NorMack (2)|12.12.2007 10:44
Delal jsem dalsi pokus a to sice prevest video skrz program tmpgenc do souboru s koncovkou .m2v. V programu se to prevedlo, behem 20 minut hotovo. Dal jsem v encore novy projekt, at ciste jen naimportuje soubor jako timeline... no a uz hodinu a pul importuje. Chova se to uplne stejne jako pri tom transcodingu, dojede to na 100% a pak se vzdy o kousek vrati a jede do 100% a pak zase a zase a zase... Je chyba nekde v pocitace, treba nejaky spatny kodek nebo co?! Potrebuju to urgentne dokoncit a takhle z toho driv zesedivim :(
Jen pro poradek..pocitac je docela slusny viz podpis
pedeva (68)|12.1.2008 21:13
Nerob z toho taku vedu postrihaj to AP CS 3 a potom v Encore celé DVD s menu.
Ja to tak robím a nemaám problém. Výsledná kvalita je dobrá a to som to videl na panasonic plazme so 130cm uhlopriečkou
kuko61 (257)|25.1.2008 19:29
Skus pozriet sem, mozno to tvoj problem vyriesi
http://www.adobeforums.com/webx/.3bc44cc3

Kazdopadne mne sa v Encore CS3 zatial nepodarilo urobit ziadne DVD, nakolko mi pri jeho vytvarani pada, tak isto mi pada pri nahlade videa v Timeline alebo v Preview, aj pri nejakych inych operaciach, nepomohol ani update, zatial musim pouzivat "nahradne riesenie" (konkurencny program). Ale podla prispevkov v Adobe fore nie som sam...vyzera to tak, ze posledny Encore je strasne zabugovany, este ze mi ostatne programy z Production balika slapu bez problemov, inac by som asi rozmyslal nad nejakou reklamaciou :D
Pavel_tempx2 (829)|31.1.2008 14:19
Celkem bezproblému používám Premiere Pro 2.0 a Encore DVD 2.0. Vždy hotový projekt vyexportuju přes encodér v AP2 do formátu mpeg2 a potom ho natáhnu do Encore, bitrate ale nesmí přesáhnout 8.6Mbps. Už jsem zkoušel natáhnout i větší bitrate do projektu, ale vždycky si to nakonec Encore transkódoval na 8.6Mbps. Jinak xvid a divx lze jednoduše udělat i v AP přes odkaz exportovat, tuším že "video". Je potřeba mít nainstalované příslušné kodeky. Někde na internetu je podrobný popis ;).
PeLi (289)|1.2.2008 08:43
[quote=kuko61;163231]Skus pozriet sem, mozno to tvoj problem vyriesi
http://www.adobeforums.com/webx/.3bc44cc3

Kazdopadne mne sa v Encore CS3 zatial nepodarilo urobit ziadne DVD, nakolko mi pri jeho vytvarani pada, tak isto mi pada pri nahlade videa v Timeline alebo v Preview, aj pri nejakych inych operaciach, nepomohol ani update, zatial musim pouzivat "nahradne riesenie" (konkurencny program). Ale podla prispevkov v Adobe fore nie som sam...vyzera to tak, ze posledny Encore je strasne zabugovany, este ze mi ostatne programy z Production balika slapu bez problemov, inac by som asi rozmyslal nad nejakou reklamaciou :D[/quote]
Tak mne EncoreCS3 funguje OK. Robil som v nom stuzkove a domace video a nespadol ani raz. Skusal som aj Blueray projekt, ale tam to blblo. Jedine co sa mi nepaci je to, ze si vytvata mnozstvo temp-suborov, ktore zaberaju mnozstvo miesta na HDD a je nemotorny pri vytvarani titulkov.
Pavel_tempx2 (829)|12.2.2008 14:36
[QUOTE=PeLi;163998]... a je nemotorny pri vytvarani titulkov.[/QUOTE]

na titulky používám Subtitle Workshop a potom jednoduše ty texťáky natáhnu do AE (jen je musíš v notepadu ještě převést do UTF8)
Johny Akbuk (188)|27.10.2008 09:45
I já jsem v Encore CS2 a CS3 udělal mnoho DVD a bez problémů.
S Adobe Premiere exportuj přímo v kompatibilním formátu pro DVD (popř Blu Ray) a k žádnému transkódování nedojde. Integrovaný Media Encoder má spoustu možností nastavení a docela kvalitní výstup.
Pytkin (7947)|27.10.2008 11:54
Encore neni moc dobry software .. hlavne ak chces posielat DVD na lisovanie , tak ho neodporucam .. na domace video je mozno OK ..
dalizije (641)|10.11.2008 09:02
[QUOTE=Pytkin;198227]Encore neni moc dobry software .. hlavne ak chces posielat DVD na lisovanie , tak ho neodporucam .. na domace video je mozno OK ..[/QUOTE]

A co DVD Architect od Sony?