Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE37M87BD - poznatky, zkušenosti, koupě

zandik (62)|11.12.2007 08:10
Zdravim,

chci kupovat tuto lcd LE37M87BD pozorovací vzdálenost bude od1m do max3m v malé místnosti (1,90na3,40)
a tak se ptám je li to optimální a dale na zkušenosti klady a zapory teto tv, slyšel jsem že se používají spva amo a nejake cmo panely do M řady je to pravda? Neco jsem se dočetl i na tomto forum ale zajimalo by me trochu obsáhleji...,na obchodech vetsinou maji až40palcu co se mi zdá jednak už zbytečně velke a taky drahé...
Díky za zkušenostě
zandik (62)|11.12.2007 08:12
omlouvam se za dvakrat vložení, děti si hrají s klavesnicí...,prosím moderatora o promazání druheho stejneho příspěvku,dík a sorry
hleny z krabic (12)|11.12.2007 08:37
Včera jsem ji přivezl domů. Obraz z DVD je výborný. V lednu bude PS3, takže napíšu jak vypadá BluRay film...
Obraz z DVB-T je dobrý. Záleží na kvalitě vysílání. Mám výborný signál (přes 90%). Nejlépe vypadá Nova, když běží nové pořady (takové ty de.ilní seriály). Výborně vypadají i programy ČT. Děs běs je Óčko a Galaxie Sport. DVB-T tuner je hodně citlivý.
Černá je poměrně dost černá, ale ne jako na plasmě (Pio 507XD). Je potřeba TV hodně a dlouho nastavovat než člověk dostane optimální obraz. Prostě je vidět, že je to LCD...
V módu Dynamický panel hodně svítí, vše je ostré, maximálně kontrastní, černá je už skoro opravdu černá. Ale je to o zničení očí...
Zvuk nic moc. Reproduktory "svítí" do země, ve vyšších úrovních hlasitosti se ozývá drnčení. Škoda, že TV nemá výstup na subwoofer. Máme ji v ložnici, kde se budu koukat na sport (když na plasmě poběží Krteček...), DVD vč. BluRay, a provozovat PS3. Takže mi to stačí. Za ty prachy je to dobrá volba. Design je výborný. Podle mě, nemá smysl momentálně dávat za LCD více peněz. V roce 2003 jsem kupoval CRT Philips 32" s PixelPlus, tak jsem si řekl, že dnes si koupím 37" za méně peněz...
Nepochopil jsem jak lze přeskupit programy DVB-T. Jediné na co jsem přišel, je vytvořit si skupinu oblíbených a v té se jíž třídit dá.
Zatím jsem to zcela nevysledoval, ale zdá se mi, že při přepínání programů DVB-T se na panelu objevují šikmé šedé pruhy.
Při sledování z mírně většího úhlu jde do šeda, ale pořád je obraz vidět, i když trochu světlejší. Prostě pořád se na to dá koukat.
Skvěle se vyjímá na zdi.
Panasonic TX-37LZD70F zdaleka není tak pěkný. Co jsem viděl v obchodě, tak obraz prakticky stejný, ale stojí o 3 tis. více, nemá boční HDMI a PIP.
hleny z krabic (12)|11.12.2007 10:12
A co se týká pozorovací vzdálenosti, doporučuji dívat se minimálně ze 2 metrů, ale optimálně ze 3 metrů. Z bližších vzdáleností bolí oči.
hleny z krabic (12)|11.12.2007 13:55
Ještě něco:

PIP funguje pouze v kombinaci uvedených zdrojů:
Hlavní obraz: Komponent, HDMI, PC
Podobraz: Analogová TV, Ext.1, Ext.2, AV.

DVB-T si do PIPu nedáte...!!! Chcete sledovat DVD přes HDMI a v PIPu mít DVB-T ? Také to nejde...!!! O puštěném PC a DVB-T v PIPu si můžete nechat zdát...!!!
Inazuma (71)|11.12.2007 18:57
Mám tu samou TV.
Funguje ti Automatický formát? Mě ne!

více zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=14504

Kromě špatného Automatického formátu mi ještě vadí další nedostatky:
- občas pozoruju, že se obraz mírně rozchází se zvukem - tzn., že když někdo mluví, tak je zvuk asi pár ms jinde než pohybuje ústy.
- zvukový výstup out a integrované repro hrají také o pár ms jinak (zvuk z TV se musí úplně ztlumit, jinak je slyšet "ozvěna"
ezechiel1917 (498)|11.12.2007 23:58
[quote=hleny z krabic;158325]Nepochopil jsem jak lze přeskupit programy DVB-T. Jediné na co jsem přišel, je vytvořit si skupinu oblíbených a v té se jíž třídit dá.[/quote]

Opravdu si muzes zmenit poradi kanalu na DVB-T? Jak to funguje?
U zadneho ze Samsungu se mi to nikdy nepodarilo ani pres Oblibene kanaly, moznost Precislovani je vzdy zasedla. Vychozi razeni podle ID kanalu je priblbly. Clovek zmackne 1 na ovladaci a Kanal nenalezen, a vytukavat 801... heh. Samozrejme lze posunout pres Chan+/- nebo primo pres menu Oblibene ale menit poradi me na zadne z tv nikdy neslo.
Majlk (161)|12.12.2007 08:44
No,ja mam televizi jak ty,akorat 40-tku a mas pravdu,ted kdyz jsi to napsal jsem si to uvedomil,ze v PIPU fakt neni DVB-T.A ja PIP fakt hodne pouzivam,tak ze az bude digital,jsem v prdeli.A nemyslis,ze by to slo vyresit firmwarem,kdyby na tom slovaci zapracovali......
hleny z krabic (12)|12.12.2007 08:57
Pořadí kanálů lze měnit pouze (jinak jsem na to zatím nepřišel...) přes Oblíbené kanály. Nejdřív je potřeba navolit Oblíbené kanály a poté lze pomocí barevných tlačítek měnit jejich pořadí prostřednictvím jejich čísla, kteér poté odpovídá číslu, které volíte na dálkovém ovladači.
hleny z krabic (12)|12.12.2007 09:01
Upřímně, moc nechápu, proč v době digitálního vysílání lze PIP používat pouze u analogového. Proč to nejde u obou, když už tam ta funkce je, proboha....? Proč jsou menu analogového a digitálního vysílání rozdílná? Proč nelze jednoduše třídit DVB-T programy stejně jako analogové? Spousta otázek... :-(
hleny z krabic (12)|12.12.2007 09:02
Zatím nejlepších výsledků jsem dosáhl při nastavené zemi Belgie. EPG funguje česky, programy se neřadí od 800.
ezechiel1917 (498)|12.12.2007 09:37
[quote=hleny z krabic;158468]Zatím nejlepších výsledků jsem dosáhl při nastavené zemi Belgie. EPG funguje česky, programy se neřadí od 800.[/quote]

dik za info. vyzkousim. :-!!!
ale furt mi neni moc jasny princip toho razeni, ja mam v menu dostupne pouze Pridat, Nahled a Smazat. Precislovani mam zasedly, znamena to ze musim pro aktivaci precislovani nejdriv zmacknout odpovidajici cislo na kanalu na dalkovym ovladaci a pak lze menit poradi?
Inazuma (71)|12.12.2007 12:35
Ono je to FW od FW asi jiné.

Mě funguje řazení i přečíslování kanálů pouze v oblíbených, ale bohatě to stačí a vyhovuje mi to.
Jako zemi musím mít Velká Británie, aby bylo EPG česky (s Belgií mi čeština nejde).

Automatický formát pod jinou zemí mi také nejde.

Je to fakt nepříjemné. Od Samsungu bych to nečekal.
Majlk (161)|14.12.2007 11:04
Nemate nekdo kontakt na nekoho v Samsungu sk.Chtelo by je popostrcit
v tom,aby zapracovali na firmware,ktery umozni sledovani DVB-t v PIPu.Pro mne je to teda hodne dulezite....
hleny z krabic (12)|17.12.2007 12:13
Ještě na jednu věc jsem včera přišel: při stisku tlačítka Info (info o aktuálním pořadu) se zobrazí zkrácené datum. Pokud je zrovna neděle (jako včera), tak se zobrazí zkratka " Neď ".
Ludek.b (5)|18.12.2007 15:40
Plusy

Velice slušný obraz při pozorování 2-3,5 metru
Slušně spolupracuje s PC (i prezentace jsou dobře vidět :-)

Mínusy
Při dropoutu digitálního video signálu (zvuk je bez problémů) mi zmizí jakékoli přenastavení obrazu a nastavení obrazu se přepne na dynamický.
Automatický formát nefunguje (resp. je to totéž jako když nastavím natvrdo 16:9)
Čeština v EPG nejde

Otázečka - netušíte někdo, jaký je poslední firmware?
Inazuma (71)|18.12.2007 16:07
Ludek.b:

Aby se udrželo nastavení obrazu:
Doporučuji opět spustit průvodce (v analog. TV - menu - nastavení - plug&play) a zvolit DOMA.
Pokud je zvolen obchod, tak se prý po nějakém čase obraz opět vrácí na původní hodnoty. (Pokud si někdo v obchodě hraje s nastavením, tak aby to nezůstalo rozladěné). Možná máš původně vystavený kus, který někdo tak nastavil.

čestina EPG:
v průvodci plug&play zvolit jako zemi Vekou Británii (nutné opět naladit kanály - nepřeskočit digitální ladění, analogové klidně ano).

Automatický formát bohužel opravdu nefunguje. Ani servis to neumí zatím opravit - čekají na opravu FW. Také mi to VELMI vadí.
Více zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=14504
Ludek.b (5)|18.12.2007 19:09
Inazuma:

Dík, to přeladění s nastavením Velká Británie pomohlo.

Takže teď už jen ať Samsungové dodají lepší firmware...
hleny z krabic (12)|23.12.2007 19:24
V pátek 21.12. jsem mluvil se servisem LE CYGNE v Praze a mají nový firmware, který řeší mimo jiné i automatický formát obrazu. TV je potřeba tam přivézt. Po předchozí dohodě lze provést na počkání do 1 hodiny. Je potřeba záručák a prodejní doklad. Bez dokladu to stojí 600 Kč bez DPH.
Majlk (161)|23.12.2007 21:37
A plati to i pro 40-tku....
Inazuma (71)|27.12.2007 23:09
Jedná se o verzi 2013. Dnes ráno jsem tam TV odvezl a odpoledne vyzvedl.
AUTOMATICKÝ FORMÁT FUNGUJE.
Polertos (5)|2.1.2008 17:01
Ahoj,já jsem se chtěl zeptat na jednu věc,já jsem koupil LCD TV Samsung LE37M87BD a samozřejmě při mojí smule jsem natrefil na panel s označením A.Vím asi že to panel S-PVA nebude.Je to od Optronic.Muj dotaz je v tom,jaký je rozdíl v panelu S od Samsungu a v panelu A od Optronic.Je to pozorovatelný rozdíl?A v čom,já sem též na tu kvalitku.A ještě jeden dotaz,jde to u tohoto panelu A tak trochu dohonit v servisním menu?Děkuji za odpověd.
zandik (62)|4.1.2008 08:43
[QUOTE=Polertos;160382]Ahoj,já jsem se chtěl zeptat na jednu věc,já jsem koupil LCD TV Samsung LE37M87BD a samozřejmě při mojí smule jsem natrefil na panel s označením A.Vím asi že to panel S-PVA nebude.Je to od Optronic.Muj dotaz je v tom,jaký je rozdíl v panelu S od Samsungu a v panelu A od Optronic.Je to pozorovatelný rozdíl?A v čom,já sem též na tu kvalitku.A ještě jeden dotaz,jde to u tohoto panelu A tak trochu dohonit v servisním menu?Děkuji za odpověd.[/QUOTE]

i toto bude muj problem pač prý v 37palcich jsou dostupne jen auo-optronic je kvalita znatelna narozdil od spva a este jeden dotaz znamena SPO1 spv-a panel? Toto označeni je videt na vsech kusech M řady až na tu 37palcich tam je AUO.....


PS3
zandik (62)|6.1.2008 22:19
hleny z krabic (12)|7.1.2008 18:15
A jak to souvisí se Samsung...? :-(
zandik (62)|7.1.2008 19:14
co zavidíš ? haha...
zandik (62)|12.1.2008 08:24
zdravim, mate nekdo tuto tv koupenou po novem roce, zajimalo by me jaky v tom dodavaj firmware a zda-li stale davaji misto spva aoc panel, mate nekdo momentalní přehled? Např v kb či fast bude na skladu až začatkem unora....
Petyas (4)|25.1.2008 11:40
Ja mam take problemy s tim, ze se zvuk, ktery mam pusteny z TV do domaciho kina, spozduje za obrazem po nejake dobe a priserne me to stve. Nevite jestli ten novy FW 2013 to resi? Jinak ja tedy ted nevim jaky mam FW, ale rekl bych ze ten automaticky format mi fungoval normalne. Ja jsem to sice hned prepnul natvrdo na 16:9, protoze mi prave vadilo, ze to porad skakalo ten obraz do ruznych velikosti, ale rekl bych ze ten vysledek odpovidal.
Petyas (4)|26.1.2008 19:49
Tak jsem prave zjistil, ze mam verzi FW 2007. Co vse se zmenilo do verze 2013, ktera zde byla zminovana? Ma smysl si zajet do servisu a nechat si tu TV preflashovat?

Diky za odpoved.
hleny z krabic (12)|20.2.2008 22:47
Co to je za otázku? Jestli závidím... Nezávidím. Podle mě ukazuje úplně stejně jako Samsung LE37M87BD. Jen si myslím, že to do vlákna o Samsung nepatří...
daven (1)|21.4.2008 16:06
Prosím o upřímnou odpověď na otázku, jestli je při sledování klasického TV vysílání (ne HD) na této televizi obraz ostrý. Viděl jsem dnes LG37LF66 (fullHD) a v porovnání s HD ready televizemi vedle mi obraz připadal neostrý a rozmazaný. Uvažuji o této TV, ale fullHD beru jako možnost do budoucna. Zatím budu sledovat Mpředevším SAT (ne HD) a DVD. LE37MBD jsem bohužel na vastní oči neviděl a orientuji se podle recenzí a příspěvků z netu. Mám možnost ji koupit za dobrou cenu (levněji než např. LE37R86), ale bojím se aby fullHD nebylo spíš naškodu. Díky
urbanr (1)|28.4.2008 11:41
Přehrával jsem pár filmů v MVK stažených z internetu i pár originálních blue ray filmů a obraz je parádní. Přehrával jsem z Playstation 3 přes HDMI.