Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Premiere Pro export na DVD+R DL

gremla (4)|11.12.2007 00:42
Při práci s Adobe Premiere Pro potřebuji exportovat z timeline rovnou na DVD ale mám problém s delšími záznamy.Do 90-100 minut je vše v pořádku ( CBR na jednovrstvé DVD ) pak ale prudce klesá kvalita a ani VBR věc neřeší. Chtěl jsem tedy použít DVD+R DL ale píše mi Incompaktible disc a to samé i při DVD-R DL.
Vypalovačka je nová a tyto média umí.Potřebuji mít možnost udělat na 1 DVD 140-160 minut ve slušné kvalitě.Pomohlo by alespon kdyby bylo možno exportovat strukturu DVD do Video ts adresáře jako to dělají jiné programy.
dejv (85)|11.12.2007 08:04
Jakou verzi Premiere používáš ? U CS2 šlo tuším při exportu nastavit, aby udělal DVD layout (jinak to fakt tuším větší než 4.2 GB nezvládlo) a pak jsem to pálil. U CS3 už to tam myslím není, dělám to přes Encore a to DL DVD udělat jde bez problémů.
gremla (4)|11.12.2007 15:46
Používám Adobe premiere Pro v.1.0
Chci to zkusit exportovat přes Adobe Encore DVD ale potřebuji aby byl export co nejjednodušší a nejrychlejší
nechci 150 minut videa z Time line přepočítávat 3 hodiny exportem z premiery a další 3 hodiny exportem na DVD v jiném programu
dejv (85)|12.12.2007 10:54
No já obvykle tak dlouhé projekty nemám, ale pokud už to proženu enkodérem v Premiere, tak Encore už s tím takovou práci nemá. Projekt kolem 60 minut má Encore za 10 minut. Ale závisí to taky na PC. Já mám 4-jádrový Intel a dost RAMky,tak to celkem frčí :)
gremla (4)|12.12.2007 13:44
Nainstaloval jsem Adobe Encore DVD a mohu spouštět napřed Premieru a potom Encore.
Po spuštění Encore je nutný restart PC protože Premiera spadne s chybou ( tedy žádná chyba premiery ale klasický XP odeslat data microsoftu a pak spadne )
Mám Athlon xp 2,4Gh+ 1G Ram grafiika 128MB
Jinak export mi z Premiery pro použití v encore netrval moc dlouho ale encore se teprve učím ovládat.ale vypadá to že to bude rychlý dost.Ale musím se to naučit.A navíc ho mám Anglicky
Jen kdyby po použití toho encore nepadala premiera.
gremla (4)|15.12.2007 02:21
Je mi líto ale nemmá smysl pokračovat proto že Adobe Premiere Pro v.1.0 - v.1.2 umožnuje při volbě export na DVD použít pouze jednovrstvé DVD a tedy se stoupající délkou projektů nad 100 minut uměrně klesá kvalita záznamu.
Při delším projektu je nutno exportovat jako MPG nebo AVI a DVD vytvořit v jiném programu podporujícím DVD 8,5GB.Já na to použiji Adobe Encore ale to už je uplně jiné téma.
Ti štastnější mají novější verze Adobe Premiere Pro a ty to snad umí.Jen mě trchu zklamalo jak málo se firma Adobe věnuje podpoře svých programů, protože Mechaniky na vypalování DVD+R DL a DVD-R DL byly v době vydání programu dávno na světě.