Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s přehráváním grabnutého videa ve Virtual Dubu

ALS (17)|10.12.2007 09:47
Ahoj všichni.
Prosím vás o pomoc. Už velmi dlouho se pokouším rozchodit zpracování videa na mém PC
(P4 3,2GHz,Sata HDD,X1950Pro,Audigy2ZS).Mám externí grabovací zařízení, do PC grabuji
pomocí Virtual Dubu pomocí kodeku HuffYUV v plném palu - potud není problém.Video se
uloží, výpadky snímků žádné... Pokud takto nahrané video přehraji bez jakýchkoliv dalších
úprav např. pomocí BS Playeru nebo programu VirtualDubMod (nějaká ca 3roky stará verze),
přehrávání jede včetně zvuku bez problémů. I když nastavím ve VDM náhled filtrovaného
výstupu, stále vše O.K. Ale když otevřu grabnuté video v samotném VirtualDubu, ve kterém
bylo to grabování provedeno, při spuštění náhledu se přehrávání mírně zadrhává, zvuk se
přerušuje a když spustím filtrovaný náhled, zasekávání videa i zvuku se podstatně zhorší :-(
Nahrál jsem novou verzi VirtualDubu, zkoušel jsem různé kodeky, aktualizaci WDM ovladačů
a už nevím co ještě, ale nic nepomohlo. Spusty různých nastavení ve VD,přehrávaní
se zvukem i bez... Zasekává se to furt. A ve VDM je vše O.K. ????? Jak je to možné???
Ve VDM zase nedokážu grabovat. (Při kliknutí na Zachytit video se PC restartuje). Chtěl
bych používat jen jeden program a to VirtualDub, protože jsem začátečník. A VD má
českou lokalizaci(aspoň částečně). Nevíte prosím někdo, v čem by mohl být problém ?
Díky za každou radu.
AL
jaromir9909 (269)|10.12.2007 15:21
Video otevírám především přes AviSynth, proto jsem si ničeho nevšim. Udělal jsem pár pokusů, rozdíl jsem ale nezpozoroval, přesto by Tě mohly výsledky zajímat.

VD načítá video rychleji při zapnuté volbě "Always suggest RGB". Při pokusu jsem uložil kousek videa a bylo to 56s proti 1min 13s. Video se otevírá jako RGB24.
Přes AviSynth se video otevírá jako YUY2 a uložení trvalo přibližně stejně: 50s.
Pokud jsem nastavil VD, aby video otevřel jako YUY2, trvalo uložení nejkratší dobu: 41s.
V tomto formátu barev by se video kódované Huffyuv mělo otevírat i v přehrávačích.

Všeobecně Huffyuv patří k enkodérum, s rychlejší kompresí než dekompresí. Zhruba 3x pomalejší dekomprese.
viz tabulka na:
https://www.tvfreak.cz/huffyuv-211/541
ALS (17)|10.12.2007 17:17
Jaromíre, díky za odpověď, ale pracuje VirtualDub s videem jinak, než VirtualDubMod? Nechápu,
proč v prvním se video seká a v druhém ne? Možná je to jen otázka nastavení - ale ČEHO ???

AL.
jaromir9909 (269)|10.12.2007 19:07
Mám starší počítač, proto mi sekání přijde jako samozřejmost. U Tebe zřejmě stíhá přehrávat plynule, ale jak jsem psal, dekomprese je náročná.
VirtualDub pracuje s videem různě. Direct stream copy jen zkopíruje. V dalších nastaveních již pracuje s "rozkódovaným videem", ale není to tak zcela pravda. Barvy ve videu jsou různě kodovány:
http://www.mir.com/DMG/chroma.html
Filtry pracují v režimu RGB32. Veškeré video se ve Full procesing mode do kodování barev RGB32 převádí.
Jak pracuje VD s těmito formáty najdeš v nastavení Video-Color Depth....
Druhá možnost je nastavení režimu: Direct stream copy,...,Full procesing mode.

Jaká je přesná příčina Tvého problému nevím, ale třebas to způsobuje rozdílnost nastavení těchto parametrů.