Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nelze přehrát MPG (MPEG-2) v Media Player Classic

zibi (48)|2.11.2004 19:48
Prosím o radu: ať mám MPG soubor ve formátu MPEG-2 z jakéhokoliv zdroje (TMPGEnc Source Creator/ATI TV Capture/TMPGEnc...), nemůžu ho přehrát v žádném přehrávači od Media Player Classic až po Windows Media Player 9. Místo obrazu je tma. Zvuk jde v pohodě. Zkoušel jsem
nainstalovat: Elecard MPEG2 Video Decoder a různé kodek-packy. Mám PowerDVD, ATIDVD. Při konverzi takových MPG souborů např. v DVDlabu (jako DVDautorizace) jsou poté normálně přehratelné. Ale jako samotný MPG soubor si to prostě nemohu spustit. Nevíte někdo jak na jak na to? Jaký kodek stáhnout či nějak upravit registr? Je to zoufalý. Vím, že nejsem sám, kdo s tím má problém.Děkuju moc za radu.
stayman (12393)|2.11.2004 19:53
Ak ti to ani jeden z tych playerov neprehra (nevedia kazdy z nich vsetko), tak si vytvoril najskor nieco spraseneho, alebo si si sprasil system tym kodekpackom. 9-)
pavelpt (2713)|2.11.2004 22:00
Je to velmi zajímavé, já bych skoro řekl, že tam nemáš nainstalované rozhranní DirectX.

1. Zkus GraphEdit a render file co vypíše za hlášku
2. Nebo GSpot co na to řekne

Napiš hlášku a uvidí se, co s tím.
zibi (48)|3.11.2004 19:41
- Direct X 9.0 mam (v WinXP SP2 i jsem tu zkusil instalovat extra)
- GSpot zobrazí n.a.
- Graphedit vypíše při Render Media File
MainConcept MPEG Splitter > InterVideo Video Decoder > G400 > Video Renderer
- nevim jestli jsem to zprasil kodekpakama, protože to nešlo ani předtim a na minulý instalaci WinXP mi to šlo i s kodekpakama...

PS: při přehrávání se objeví černé okno na kterém řídce poblikávají bílé těčky (něco jako screen saver průlet hvězdokupou:))
PS2: nyní se objevila hláška že "nelze nalézt connectable filter pro Ligos MPEG Splitter" :-?
zibi (48)|3.11.2004 20:42
hmm zajímavý...odinstaloval jsem Nimo Codec Pack i Total DivX Pack + znovu přeinstaloval DivX PRO 5.2.1 XP (vč. DivX Alpha Playeru) a nejednou to jde:))
Díky všem !!!
stayman (12393)|3.11.2004 20:47
[quote=zibi]hmm zajímavý...odinstaloval jsem Nimo Codec Pack i Total DivX Pack + znovu přeinstaloval DivX PRO 5.2.1 XP (vč. DivX Alpha Playeru) a nejednou to jde:))
Díky všem !!![/quote]

kodekpack :-E :-E :-E