Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Další fonty do Vegas 7

ferdus (18)|9.12.2007 16:57
Po několika pokusech,když jsem potřeboval ve vegas 7 použít na titulky některé mnou nainstalované fonty a ono to nešlo objevil jsem řešení(možná trochu krkolomné ,ale funguje).Předem upozorňuji,že nejsem žádný odborní přes fonty a co zde uvádím k tomu jsem více méně došel metodou pokus-omyl.V programu FontLab Studio (http://www.fontlab.com tento jsem použil já) otevřít daný font.Můžu doplnit háčky čárky pro češtinu.
Pak konkrétně pro FontLab Studio (uvádím názvy tlačítek v uvozovkách)
"File"_"Font Info.."_"Encoding and Unicode" a do okna "Supported codepages:" přesunout "1252 Latin 1" a "1250 Latin 2:Eastern Europe"_"Apply"_"OK".
Pak "File"_"Generate Font.."uložit jako xy.ttf nebo xy.otf.Pak tento uložený soubor xy.ttf nebo xy.otf přesunout do složky "C:\WINDOWS\Fonts".To je vše.Pak ve vegas 7 v textu najdu font xy a není problém ho běžně používat.Funguje i v Heroglyph.Snad jsem s tím nikoho moc neunavil a někomu snad i pomůžu.U mne tento postup funguje odskoušeno na cca 20 fontech.
Krist (376)|10.12.2007 12:47
Ted to zkouset nebudu ale dikec, urcite na to prijde. S tema fontama to je nekdy fakt svizel. Ve v.8pro to bude asi to samy. Zatim si to dam do oblibenych :)
stayman (12393)|11.12.2007 12:09
TitlePro by uz nemal mat problem.
Krist (376)|11.12.2007 12:26
[quote=stayman;158351]TitlePro by uz nemal mat problem.[/quote]
No tak tim lip, zatim jsem ve v.8 delal jen dve veci a pouzil ve spechu jen klasicky text. Na tittlepro si budu muset teprve zvyknout.
Lark (365)|15.12.2007 23:38
Zdravím a dík za inspiraci. Jestli to dobře chápu, upravuješ fonty, které nejsou české. Já mám ale problémy s fonty, které v jiných programech bezvadně fungují, ale ve Vegasu 7 (již od 4) znaky s diakritikou zůstanou v předchozím fontu. Dělá mi to spousta ozdobných fontů a jako naschvál zrovna ty oblíbené (Arabia, Bahamas, Chantury, Lincoln, atd...)
Neví si s tím někdo rady?
stayman (12393)|16.12.2007 01:50
[QUOTE=Lark;158739]Zdravím a dík za inspiraci. Jestli to dobře chápu, upravuješ fonty, které nejsou české. Já mám ale problémy s fonty, které v jiných programech bezvadně fungují, ale ve Vegasu 7 (již od 4) znaky s diakritikou zůstanou v předchozím fontu. Dělá mi to spousta ozdobných fontů a jako naschvál zrovna ty oblíbené (Arabia, Bahamas, Chantury, Lincoln, atd...)
Neví si s tím někdo rady?[/QUOTE]

Sak toto je prave o tom !!!:-D
Lark (365)|16.12.2007 14:40
to stayman: jenže jestli ferduse dobře chápu, tak píše, že doplňoval diakritiku do fontu ve kterém nebyla.
Já jsem zkoušel postup ferduse na fontu ve kterém již diakritika byla, jen jsem zapnul podle jeho návodu kódové stránky a vygeneroval pod novým jménem. Ve Vegasu to ale stejně nefunguje.
ferdus (18)|16.12.2007 19:28
Pro Lark .Nevím zda poradím,ale já jsem to řešil takto.Nainstalovaný font,který chci upravit,ať již pouze kódové stránky nebo doplněním české diakritiky popřípadě obojím,upravím a uložím někam jinam než do adresáře "Fonts".Pak jej teprve nainstaluji a před instalací raději ještě tento font vymažu z adresáře "Fonts".
Někdy dochází ke kolizím a font jako by se nezměnil.Pak také pozor na NÁZEV PÍSMA a na NÁZEV SOUBORU,protože pokud ukládám ve FontLab Studio (tak jak jsem uvedl ve svém příspěvku)měním pouze NÁZEV SOUBORU, ale NÁZEV PÍSMA zůstává stejný.Pokud ho nezměním ve FontLab Studio - "Font Info..."
Ve Vegas 7 se musí hledat písmo pod NÁZVEM PÍSMA.Když si otevřu složku "Fonts" bude jasné co je NÁZEV SOUBORU a NÁZEV PÍSMA.Snad jsem se do toho moc nezamotal.
Lark (365)|17.12.2007 15:24
to ferdus: Díky za kopnutí, už to funguje tak jak má. Problém byl jen v tom odinstalování toho původního fontu, i když soubor měl jiný název. Ještě jednou dík.