Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Grabovani v EDIUSu

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Dobrý den prosím o radu.Mám kameru SONY HVR Z1E a střižnu Canopus Edius 4.51 a potřeboval bych poradit jaký mám zvolit formát pro hdv.Pro import mám nastaveno rozlišení 1920x1080 50i ale pro export tohle rozlišení není.Prosím pomoc.Jsem v tomhle oboru začátečník takže jestli jsem ze sebe udělal vola tak se omlouvám.
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Feb 2007

A odkedy ma Z1 (HDV) 1920x1080 ???

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

pri stahovani [lepe receno kopirovani] dat z pasky do pc se nic nenastavuje. data se proste kopiruji beze zmeny. idealni udelatko na to je hdv split [ http://strony.aster.pl/paviko ]. zkopiruje data beze zmeny, bez rekomprese, resize atd... rozdeli na jednotlive soubory podle strihu. pokud uz pri kopirovani dat z kamery provedete rekomprese, zbytecne snizite kvalitu videa a nic tim neziskate...

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Myslim ze je lepsi Capture priamo vo Vegase. Na sceny nedelim, zbytocne si nerobim dvojitu pracu pri strihu..

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

no ja tedy si nechci robit dvojtou praci a proto necham sw rozdelit video na sceny a ediusu pak mam naskladano vsechno pekne za sebou a hned vidim kde co je, ne slite vsecko do jednoho megasouboru. asi je to o zvyku, ale videl jsem to a naucili me to v profi TV a je to moc uzitecna vec.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od xsys Zobrazit příspěvek
    no ja tedy si nechci robit dvojtou praci a proto necham sw rozdelit video na sceny a ediusu pak mam naskladano vsechno pekne za sebou a hned vidim kde co je, ne slite vsecko do jednoho megasouboru. asi je to o zvyku, ale videl jsem to a naucili me to v profi TV a je to moc uzitecna vec.
    Tak urcite si nerozdelim 5h suroveho materialu nejakej svadby ci podobne na tie sceny, kde mam snad 1200 strihov (vyhotovenych este v kamere), ako som povedal, kvoli dvojitej (alebo stvoritej? ci viac?) praci !!!! Nepochopil si jednu zasadnu vec a to, ze ked si to rozdelis na tie sceny, musis upravit (alebo aspon kontrolovat) strih jak ukonecenie sceny, tak zaciatok novej !!! Kdezto pri strihu v timeline (alebo v trimmeri) strihnes jedno z toho urcite (zaciatok, alebo koniec sceny na frame presne!!!) a staras sa uz len o to druhe, teda jeden jediny strih !!! Nehovoriac o tom, ze ked som strihal v kamere, tak premyslene a tudis si zbytocne narobim plnu rit scen. Takze logicky mas starosti minimalne 2x menej. (Navyse ak tocis v kuse, ti aj velky prd rozdeli,ale to je o inom)

Ak vsak strihas nejaky klip, kde potrebujes sprehadzovat sceny a vlastne este aj trimmovat na timeline, tak suhlasim, jednoznacne rozdelit na sceny, to si si asi zabudol u tych profikov vsimnut, ze co vlastne robia

Podobná témata

1. Střih v ediusu 5
    Od mirekvšetečka v sekci Editace videa
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 22-06-2010, 20:57
  2. XDCAM v EDIUSU a jeho export
    Od Maren14 v sekci Editace videa
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 25-05-2010, 12:31
  3. Export na DVD v Ediusu 5
    Od mirekvsetecka v sekci Editace videa