Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

V čem odtranit reklamy ?

Kotas86 (10)|8.12.2007 13:01
Dobrý den, zaznamenávám video z analogové TV pomocí karty Leadtek Winfast DTV2000H ve formátu MPEG2. Chtěl bych z videa ale odtranit reklamy a poté vypalovat na DVD, nevím ale v jakém programu mám odstranit reklamy. Když jsem zkoušel Vegas, tak to ovšem nedokázalo načíst formát MPEG. V čem by to tedy bylo nejlepší ? Díky.
Foolproof (2713)|8.12.2007 13:41
VideoRedoPlus, WombleDVDWizard - bez rekomprese, ty jsou jednoduché.Na DVD to umí i upravit, pokud to máš zachyceno nějak nonDVDcompliant.
Libor A. (24)|8.12.2007 14:51
Womble a VideoRedo jsou kvalitní programy, akorát placené. Pokud chcete něco neplaceného tak sám používám skvělý MPEG2Schnitt ve verzi 096 (pro Windows). Doporučit lze asi i Avidemux (pro Windows, MacOS i Linux)
Foolproof (2713)|8.12.2007 15:56
Proti gustu žádný dišputát, akorát mně není jasné, co s těmi programy uděláš, když střih nebude na I frame a pro DVDVideo jaksi nebudou vyhovovat GOPy.

Myslím, že neznám free program co by stříhal s přesností na frame.(musí dopočítávat) Můžu se mýlit, ale citované 2 těžko. Navíc zkus si v AviDemuxu převést stream, který zachycen s "Variable pack length", ovšem označený v headeru fixed, všechny ty stokorunové TV karty ani neudrží fps, když to fikneš víckrát na konci filmu už otvírají huby jinak než mluví.:)
StD (8612)|8.12.2007 19:48
:) naprosto dokonalé! Truly fabulous. Také nedám na WMVW dopustit! A že vytváří i Chapters na I-frejmech, podle kterých si můžeš spolehlivě autorizovat titulky... Ale hlavně, že "vojín Kotas" tenhle thread tak vtipně pojmenoval. Já furt hledal, jak odstraňuje ty transvestity (viz v titulu "odtranit").... :D
Kotas86 (10)|8.12.2007 21:41
Tak všem dekuju za rady :) Zkusil jsem vic programu co jste tady psali a povedlo se.
clee (6592)|9.12.2007 00:34
projectx
Libor A. (24)|9.12.2007 11:06
[QUOTE=Foolproof;158095]Proti gustu žádný dišputát, akorát mně není jasné, co s těmi programy uděláš, když střih nebude na I frame a pro DVDVideo jaksi nebudou vyhovovat GOPy.

Myslím, že neznám free program co by stříhal s přesností na frame.(musí dopočítávat) Můžu se mýlit, ale citované 2 těžko. Navíc zkus si v AviDemuxu převést stream, který zachycen s "Variable pack length", ovšem označený v headeru fixed, všechny ty stokorunové TV karty ani neudrží fps, když to fikneš víckrát na konci filmu už otvírají huby jinak než mluví.:)[/QUOTE]

Avidemux zatím nepoužívám, jsem spokojený uživatel M2S, ale v M2S ve spolupráci s HC střihám s přesností na frame. Jinak má možnost i správné nastavení GOPů (předpokládám že opět ve spolupráci s HC či Quenc), ale osobně to nepoužívám, většina nových DVD přehrávačů (a můj také) bezproblémů zvládne i delší GOPy. Jinak ano, Womble používám když selže PVA Strumento a v M2S je totálně rozsychronizovaný zvuk (ne jen posunutý) - což je asi tak v 1% případů. Ale jak už tu bylo řečeno, Womble není free a osobně dávám přednost "volným" programům. Nehledě k tomu, že možnost mít video ve dvou oknech a naprosto dokonale si tedy nastavit střih a ještě si to nechat přehrát zda je to fakt správně jsem snad u jiného programu neviděl.
StD (8612)|9.12.2007 12:00
[COLOR="DarkRed"]... jsem snad u jiného programu neviděl.[/COLOR]
Já ano. Právě proto jsem už léta vděčným uživatelem Womblu. Po řadě zklamání a předělávek po výrobcích nejrůznějších zdarma Mpeg2cutů/Mpeg2schnittů/ProjectXů. Z toho už jsem jako amatér vyléčen. Ale tazatel k tomu časem asi také jistě dospěje... Právě třeba díky tomuto fóru.
clee (6592)|11.12.2007 21:08
tak zrovna u projectx je sance rozjeti a/v naprosto minimalni, dvouleta zkusenost....
stani (1647)|11.12.2007 21:56
Nejjednodušeji a nejefektivněji: mpeg-vcr
Brogg (31)|24.1.2008 15:07
Nemáte problém při použití mpeg-vcr (či womble mpeg video wizard dvd) s přehráváním ve VLC?
Mám podobný (ale trochu konkrétnější dotaz) zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15045.
Pavel_tempx2 (829)|31.1.2008 14:12
[QUOTE=stani;158434]Nejjednodušeji a nejefektivněji: mpeg-vcr[/QUOTE]

Přesně tak, Womble MPEG Editor nebo-li mpeg-vcr je to nejjednodušší co může existovat. Pravidelně ho používám a ikdyž nevychází žádné nové verze, jsem velice spokojený. ;)
marek62 (168)|31.1.2008 14:45
Ja po dlouhem sachovani s rozjetym zvukem a obrazem nedam dopustit na VideoReDo, existuje i ve verzi TVSuite, kdy se vsechno opravi, sesynchronizuje, jenom do PC vrazis DVDcko, nastavis bitrate, aby se to tam veslo a rovnou se pali. Hodne pro dceru nahravam filmy z DVB-T karty, nez rano vypiju kafe a prectu noviny, ma to strihnuty a vypaleny. A ta cena, myslim, ze se vyplati, za par dolacu.
Brogg (31)|4.2.2008 22:36
[QUOTE=Pavel_tempx2;163890]Přesně tak, Womble MPEG Editor nebo-li mpeg-vcr je to nejjednodušší co může existovat. Pravidelně ho používám a ikdyž nevychází žádné nové verze, jsem velice spokojený. ;)[/QUOTE]
Nemohu se opět nezeptat, zejm. pokud tahle odpověď byla pod moji otázkou, která zůstala nezodpovězena: "Nemáte problém při použití mpeg-vcr (či womble mpeg video wizard dvd) s přehráváním ve VLC?"
Pavel_tempx2 (829)|5.2.2008 08:37
[QUOTE=Brogg;164452]Nemohu se opět nezeptat, zejm. pokud tahle odpověď byla pod moji otázkou, která zůstala nezodpovězena: "Nemáte problém při použití mpeg-vcr (či womble mpeg video wizard dvd) s přehráváním ve VLC?"[/QUOTE]

VLC nepoužívám, záleží co ve womble dělám, většinou jenom stříhám pryč reklamy a pak naimportuju a vypálím mpeg2 v Adobe Encore. Zkoušel jste i jiné programy, např. Media Player Classic (né Windows Media Player)??
Saxel (2279)|5.2.2008 12:41
[quote=Brogg;164452]... "Nemáte problém při použití mpeg-vcr (či womble mpeg video wizard dvd) s přehráváním ve VLC?"[/quote]
VLC používám téměř na všechno, womble wizard - DVD používám na trimování mpeg-2 záznamů z analogové TV karty a žádný problém s VLC nemám. Co konkrétně ti to dělá?
Brogg (31)|5.2.2008 15:38
[QUOTE=Pavel_tempx2;164479]VLC nepoužívám, záleží co ve womble dělám, většinou jenom stříhám pryč reklamy a pak naimportuju a vypálím mpeg2 v Adobe Encore. Zkoušel jste i jiné programy, např. Media Player Classic (né Windows Media Player)??[/QUOTE]
Womble vyrobí problém, na který je citlivý právě VLC. Zda a jak naruší samotné video netuším. Ale není to klasická chyba mezi židlí a klávesnicí a není to pouze u mě. Řešení bych uvítal.
[QUOTE=Saxel;164521]VLC používám téměř na všechno, womble wizard - DVD používám na trimování mpeg-2 záznamů z analogové TV karty a žádný problém s VLC nemám. Co konkrétně ti to dělá?[/QUOTE]
Airstar2 -> nahrávka DVBDream (ts, mpg) -> střih reklam (přímá kopie)
Problém je s úpravou GOPů i bez ní. Totožný výsledek u mpeg-vcr od stejné firmy.
Problém je ve zvuku i videu - zvuk vypadává, video se občas trhá. Zvláštní je, že u jiných přehrávačů to nedělá (mpc, kmplayer, mplayer). Pokud ovšem stříhám reklamy jiným programem (TMPGEnc, cuttermaran), výsledek je bezproblémů přehratelný ve VLC. Opravdu se jedná o konflikt Womble-VLC, na který je upozorněno i na jiných místech. Kodeky používám s rozmyslem a instaluji vždy ffdshow.
A dopředu si dovolím poznámku, že řešením není doporučení jiného sw přehrávače (z mnoha rozumných důvodů). Spíše mě zajímá důvod tohoto konfliktu a jeho řešení. A trochu mě překvapuje (zneklidňuje?) absence popisu podobného problému na tomto fóru - kde je chyba nebo kde ji dělám já?
StD (8612)|6.2.2008 07:40
Mno, než bych dělal unáhlené soudy typu:
[COLOR="DarkRed"][SIZE="4"]...Womble vyrobí problém,...[/SIZE][/COLOR]

bych rád viděl snímek vzorku takového streamu (před/po střihu) z GSpotu a taktéž by se tazatel mohl pochlubit, jaké má nastavení pod tlačítkem Expert u Videa (GOPy atd.).

Takhle je to jen plané tlachání a troufám si hned teď na dálku tvrdit, že na vině bude ten zgarb FFDshow - ten já třeba zásadně odmítám a nepoužívám. A Womble MVW slouží k naprosté spokojenosti.
Brogg (31)|7.2.2008 00:19
Snad není třeba toho tónu (a toho zvýraznění). Já se slušně ptám a dychtivě čekám na rady. Jsem ochoten zkoušet a snad to ve výsledku pomůže i ostatním. Možná je chyba na mé straně (nastavení womble, ffdshow) a stačí malá úprava k získání kýženého výsledku. Jen jsem pojal podezření na womble, když jiné programy fungovaly a o podobném problému byla zmínka i jinde. V klidu poslouchám a urážet jednotlivé programy nehodlám, pouze čekám na rady zkušenějších. Ale prosím o zklidnění, o méně urážek a více samotného řešení ;-)

Nastavení Expert je na obrázku. prvně projedu nastavení a zkusím doporučené nastavení a v případě, že by stále byly chyby, zašlu snímky.

Jinak pokud je ffdshow "zgarb", jaké je doporučení na instalování kodeků? Ono, pokud se člověk rozhlédne i po zdejším fóru a podívá se po doporučeních, nalezne ffdshow doporučený i od zkušených uživatelů či uživatelů s rankem "Je tu pořád" (ne vždy jdou obě věci ruku v ruce). A oficiální FAQ pro kodeky a jejich instalaci (např. na čistou instalaci OS) zde není. Zas tak hloupý nejsem, abych si nainstaloval první věc, na kterou přijdu, a nemyslím si, že by ffdshow byl výběr z říše nesmyslů.

Není třeba můj dotaz označovat za plané tlachání. Pokud je cokoliv třeba doplnit, rád tak učiním. Chlubit se ničím nehodlám. Slušně jsem se zeptal a prosím o to samé z Vaší strany.
Díky moc.
Expert.png
StD (8612)|7.2.2008 07:14
...hned nahoře: Já používám Highest Quality a dole, pokud se střihá i začátek a dopočítává se tam něco, tak je sázka na jistotu nastavit Field Order: A Top/Upper Field First.

Ad FFDshow: Je ověřeno několikaletou praxí, že negativně ovlivňuje, případně i blokuje funkci jiných SW a Mpeg-kodeků - namátkou možno jmenovat WinDVD, Cyberlink (starší verse), CineMaster a jiné.
Brogg (31)|7.2.2008 09:47
Ano, stříhám věci, že se často dopočítává začátek. Samozřejmě ihned, jak budu moci, vyzkouším.
Jinak ffdshow mi bezproblémů s výše zmíněnými sw funguje. Ale neříkám, že problém s womblem není způsoben právě tím. Ovšem, jaké je doporučení pro instalaci kodeků - např. na čistou instalaci OS?
stayman (12393)|7.2.2008 10:13
[QUOTE=Brogg;164870]Ano, stříhám věci, že se často dopočítává začátek. Samozřejmě ihned, jak budu moci, vyzkouším.
Jinak ffdshow mi bezproblémů s výše zmíněnými sw funguje. Ale neříkám, že problém s womblem není způsoben právě tím. Ovšem, jaké je doporučení pro instalaci kodeků - např. na čistou instalaci OS?[/QUOTE]

Ziadne kodeky !
Brogg (31)|7.2.2008 11:20
[QUOTE=stayman;164873]Ziadne kodeky ![/QUOTE]
Ok, takže jinak. Mám čistou instalaci operačního systému, nepřidám žádné kodeky. Nahrávám na analog a digitál. Nahrávky z analogu komprimuji. Nahrávky chci ověřovat v několika základních přehrávačích - pro ověření kompatibility. A nyní jaký je váš postup bez kodeků?

EDIT - Womble:
Pokud jsem vytvořil soubor v mpeg-vcr (transport) trpěl popisovanou chybou. Pokud jsem provedl to samé v MVW a exportoval to jako MPEG2 transport, celé video se trhalo (působilo to jako snížená frekvence snímků). Pokud jsem ho exportoval jako MPEG2 program, video bylo v pořádku. A co víc, i bez jakékoliv změny, kterou radil StD, je ve VLC přehratelné bez chyb. Pak už to nechápu vůbec. Navíc je mi záhadou, ať střihnu, kam střihnu, v detailech je vše modré a tváří se, jakoby nic nedopočítával. :confused:
StD (8612)|7.2.2008 11:40
Tak ještě jednou! Opakuji, že se bez podrobnější analýzy těch tvých materiálů nehneme z místa.
Potřebuješ k tomu jen 3 free-nástroje: GSpot, ReStream a Bitrate Viewer. Udělej si v nich co je třeba - tj. jak to vypadá před/po úpravách a pak dej vědět, případně opět "s ilustracemi".
artam (1147)|7.2.2008 11:54
[QUOTE=Brogg;164895]...Pokud jsem provedl to samé v MVW a exportoval to jako MPEG2 transport, celé video se trhalo (působilo to jako snížená frekvence snímků). Pokud jsem ho exportoval jako MPEG2 program, video bylo v pořádku...[/QUOTE]

Exportuj to aj v MVW ako PS (program stream) a bude to vo poriadku. TS (transport stream) je trochu inak strukturovany (paketizacia) a je vymysleny presne na to, co ma v nazve, t.j. transport - od vysielaca k prijimacu a niektore prehravace s tym mozu mat problem.
Pre standardne MPEG2 subory ukladaj PS a mas po problemoch. V pripade vypalenia DVD okrem toho pouzivaj uzavrete GOPy a tym sa vyhnes dalsim problemom u niektorych DVD prehravacov.
Brogg (31)|7.2.2008 12:31
[QUOTE=artam;164906]Exportuj to aj v MVW ako PS (program stream) a bude to vo poriadku. TS (transport stream) je trochu inak strukturovany (paketizacia) a je vymysleny presne na to, co ma v nazve, t.j. transport - od vysielaca k prijimacu a niektore prehravace s tym mozu mat problem.
Pre standardne MPEG2 subory ukladaj PS a mas po problemoch. V pripade vypalenia DVD okrem toho pouzivaj uzavrete GOPy a tym sa vyhnes dalsim problemom u niektorych DVD prehravacov.[/QUOTE]
Jasne, díky.
Jinak nahrávám do *.ts. Pokud jsou nahrávky v *.mpg, ani mpeg-vcr nedělá problémy a vše je v pořádku. Dle StD jsem chtěl provést analýzu v doporučených sw, ovšem *.ts soubory to moc rádo nemá. Buď neukáže žádné informace (gspot) nebo hodí invalid stream type (bitrate). S těmito sw pracuji prvně, vše na default, rád provedu analýzu, ale musíte trochu navést. Jediný výsledek získám v bitrate se souborem po střihu, pokud uložím soubor v mpeg2 program. S původní nahrávkou moc analýz neudělám. Mám ji demuxovat, převést,...?

Edit:
Přidávám screen z bitrate, je to soubor *.ts stříhaný v mpeg-vcr, exportovaný do transport stream. Obsahuje popisované chyby s VLC.
Bitrate.png
StD (8612)|7.2.2008 12:34
Jasně že demux - analyzuje se M2V stream. Jinak přesně jak dí Artam.
Brogg (31)|7.2.2008 13:45
Takže screeny z originální nahrávky (demux v PX), bez problémů přehratelná. V Restreamu mám něco provést?
Original GSpot.png Original Bitrate.png Original Restream.png
Brogg (31)|7.2.2008 13:47
Screeny stříhané nahrávky v mpeg-vcr, která trpí popisovanými chybami ve VLC. Womble dodám za chvíli. První Bitrate je v ts, druhý v mpv.
Mpeg-vcr Bitrate (ts).png Mpeg-vcr Bitrate (mpv).png Mpeg-vcr GSpot.png Mpeg-vcr Restream.png
Brogg (31)|7.2.2008 14:06
A MVW, opět první Bitrate je v ts, druhý v mpv. Jak jsem psal výše, Expert nastavení je jako před tím (Smart Fast + dole Poř. oblasti: Neměnit). VLC je v pořádku 9-)

Proč mi, ale MVW neukazuje, že něco dopočítává? V detailech je vše modré (video i audio Stream Copy - 100%), při tom nestříhám na klíčové snímky a MVW se tváří stejně, i když střihnu o jeden snímek vedle :-?

A ještě jeden poznatek: pokud chci takto střiženej soubor v MVW přečíst v PVAStrumentu, nejde to a program se kousne. S původní nahrávkou to jde. To samé se děje, i když změním Nastavení v Expert.
Womble Bitrate (ts).png Womble Bitrate (mpv).png Womble GSpot.png Womble Restream.png
StD (8612)|7.2.2008 14:55
To první se zdá být OK. Na ty další dva mrknu až ráno. Už balim a jdu domů.
Brogg (31)|7.2.2008 22:49
Doplním drobnost, pokud nechám v MVW exportovat do mpeg2 transport, video se trhá (viz. výše), ale PVAStrumento vyhodí, že vše je v pořádku. A to dokonce i bez hlášky:
[QUOTE]ALERT> Temporal structure wrong in GOP at EOF. Dropping.
Last fileset:
1164516464 total bytes written
Video 1: 76230 frames, 00:50:49.200
Audio 1: 127050 frames, 00:50:49.200[/QUOTE]kterou získám při demux PX (PVAStrum.)->Cuttermaran->mplex
Pokud dám export do mpeg2 program, video je opticky v pořádku, ovšem PVAStrumento ho nenačte a končí. :-?
(Tato drobnost byla zkoušena na jiném vzorku než předcházejcí "ilustrace".)

EDIT: Oprava u PX-Cutt-mplex: střihl jsem to jinam a vše bez problémů...
StD (8612)|8.2.2008 07:20
Tak když jsem to prostudoval, tak závadu hledej za A) v délkách GOPů (viz GSpot obr.), které by měly být pokud možno uzavřené (closed GOP, už to myslím zmiňoval i Artam), a za B) ve struktuře Fields (ReStream obr.) - to je o tom, co také psal Artam o odlišné struktuře streamů TS a MPG; musí být tak, jak je u prvního případu.

Co se týče té hlášky z PVAS: ten ti to v první větě píše naprosto jasně

ALERT> Temporal structure wrong in GOP at EOF. Dropping.

To czesky znamená Upozornění, že v je v GOPu (Group of Pictures) nějaký bordel na konci souboru (EOF, End of File). A končí...

Udělej to tak, jak napsal Artam - vyráběj program stream a bude klid. Metadata z Womble lze zlikvidovat vynulováním a přeuložením v ReStreamu. Jo a to, že ti Womble MVW neukazuje nic červeného ve střizích je dobře - změnilo by se to pouze v případě, kdyby jsi tam vkládal nějaké přechody (např. FadeIn/Out).
Brogg (31)|8.2.2008 13:26
[QUOTE=StD;165023]Udělej to tak, jak napsal Artam - vyráběj program stream a bude klid. Metadata z Womble lze zlikvidovat vynulováním a přeuložením v ReStreamu. Jo a to, že ti Womble MVW neukazuje nic červeného ve střizích je dobře - změnilo by se to pouze v případě, kdyby jsi tam vkládal nějaké přechody (např. FadeIn/Out).[/QUOTE]
Nj, jenže já v MVW už vyrábím MPEG2 Program a s výsledkem, který PVAStrumento nepřečte. Pokud je řešení přeuložení v Restreamu, tak je v MVW něco v nepořádku, ne? A celé to nevysvětluje ani tu nepřehratelnost souboru produkovaného z mpeg-vcr ve VLC. Nedělá sw od Womble trochu bordel v samotných souborech, který se dá odtranit v Restreamu, ovšem o tom zatím nebyla řeč?

Předpokládal jsem, že to bude ukazovat podobně jako VideoReDo, kdy se ukazuje i přékódování jednotlivých částí v souborech. Womble mi neukazuje (červeně) změny na začátku či konci, pokud odstřihnu nechtěné částí. Womble ukáže červeně jen v případě, že změním parametr souboru a dojde ke změně celého souboru, pak je červené vše.
StD (8612)|8.2.2008 14:10
Po Womble už ti PVAS není k ničemu. Na co to v něm potřebuješ otvírat? Jestli kvůlivá demuxu, tak ten můžeš udělat i ve Womblu.

Quote: ...nepřehratelnost souboru produkovaného z mpeg-vcr ve VLC.

Mpeg-vcr neřeším. Nepoužívám, nelíbil se mi, nemám ho rád.
VideoReDo také neřeším - krátce jsem vyzkoušel a jako nevyhovující okamžitě zlikvidoval.

A přehraje ti to VLC vůbec korektně DVD-Video?? Pokud ano, tak se snaž vyrábět DVD-konformní mpeg2 program-streamy, čehož dosáhneš právě v tom Womblu, bez berliček oprav v PVAStrumento a nikoli v Mpeg-vcr.
Brogg (31)|8.2.2008 15:10
[QUOTE=StD;165099]Po Womble už ti PVAS není k ničemu. Na co to v něm potřebuješ otvírat? Jestli kvůlivá demuxu, tak ten můžeš udělat i ve Womblu.
(...)
A přehraje ti to VLC vůbec korektně DVD-Video?? Pokud ano, tak se snaž vyrábět DVD-konformní mpeg2 program-streamy, čehož dosáhneš právě v tom Womblu, bez berliček oprav v PVAStrumento a nikoli v Mpeg-vcr.[/QUOTE]
Samozřejmě, že přehraje.
Proč PVAStrumento? Např. pro scan. Nestačí mi produkovat soubory, které přehraji ve svém přehrávači na svém pc. Proto výsledné soubory zkouším ve více sw přehrávačích a kontroluji (scan) v PVAStrumentu. Pokud mpeg-vcr produkuje něco, co je špatně přehratelné ve VLC (kde se dále objeví problémy s tímto souborem?) a pokud MVW produkuje něco, co je nečitelné v PVAStrumentu (nezříkám se své chyby, ale zatím nevím, kde případnou hledat), není to soubor, který chci získat. Chci produkovat soubory, které si budu moci přehrát v čem budu chtít (chápej nejčastěji používané sw přehrávače) a demuxnout v budoucnu, v čem budu chtít (chápej často používané sw). To mi Womble nenabízí a pokud je řešení, že se nadále budu muset opírat o určitý sw, je to pro mě (mluvím pouze za sebe) nevhodná cesta. V případě, že takový soubor dostane do ruky člověk, který bude chtít (protože to dělá tak se všemi soubory) demuxnout v PVAStrumentu, těžko mu budu vysvětlovat, ať si nainstaluje womble (trial nebo zakoupený) nebo ať použije PX (free). Chybu bude vidět u mě. Rád bych získal univerzální soubor bez chyb a maximálně čitelný. Umí to Womble, příp. jak?
artam (1147)|8.2.2008 20:10
Brogg:
Osobne by som PVAS nepovazoval za prilis seriozny "etalon" pre demux, moja osobna skusenost s nim je dost rozporuplna, casto dava mnozstvo falosnych poplachov, nedokaze osetrit niektore stream chyby atd. Okrem toho tusim, ze jeho vyvoj uz pred dlhsim casom ustrnul. Womble mi nejako neprirastol k srdcu a tusim nie je zadarmo.

Preto uz nejaky ten cas (mozno uz vyse dvoch) pouzivam skoro vylucne kombinaciu ProjectX (demux) + Cuttermaran (strih + mux) + QuEnc. Nezaznamenal som jediny problem s vyslednymi subormi. Ani po napaleni na DVD a prehravani v zmesi roznych prehravacov, ktore sa vyskytuju u roznych znamych a v rodine.
Cela tato kombinacia softveru je free (cize zadarmo), davaju vyborne vysledky, netreba ich instalovat a celkom jednoducho sa pouzivaju (samozrejme, treba sa to chvilku ucit).

Pre optimalny vysledok doporucujem v Cuttermarane nastavit rekalkulaciu bitrate na strihoch, mplex na DVD profil a o viac sa netreba starat. A este pre strih mimo hranice GOPov, t.j. mart rendering v miestach strihu, treba zapnut encoding mode a vybrat QuEnc ako kodek MPEG2 (alebo HCEnc, obidva su velmi kvalitne free MPEG2 kodeky, je to len sila zvyku, ktory z nich preferujes).
StD (8612)|8.2.2008 21:17
Brogg: Tu "chybu" máš v tom obrázku z ReStreamu = struktura IPBB na IPBB! Musí být tak, jak je v tom prvním případě = IPBBPBBPBBPBB kontra IBBPBBPBBPBBP. Pak se nemáš čeho obávat a bude to hrát ve všem.

Přesně to (jednoduché IPBB) ti vyoslí celý TS a PVAS. Tečka, bodka.
Brogg (31)|9.2.2008 04:57
[QUOTE=artam;165153]Brogg:
Osobne by som PVAS nepovazoval za prilis seriozny "etalon" pre demux (...) Womble mi nejako neprirastol k srdcu a tusim nie je zadarmo.
(...)
Preto uz nejaky ten cas (mozno uz vyse dvoch) pouzivam skoro vylucne kombinaciu ProjectX (demux) + Cuttermaran (strih + mux) + QuEnc.(...)[/QUOTE]
To jsem nevěděl, že PVAStrumento není až tak seriózní či kvalitní, hodně lidí ho stále používá a doporučuje. Přiznám, že Womble (a VideoReDo) mi taky nepřirostl k srdci. Za dobu zkoušení jsem našel kombinaci, která mně nejvíc vyhovuje a je to přesně ta Tebou zmíněná vč. QuEnc, což jsem potěšen, že nemám zas tak chybnej výběr ;-) (A díky za tipy na nastavení.)

[QUOTE=StD;165160]Brogg: Tu "chybu" máš v tom obrázku z ReStreamu = struktura IPBB na IPBB! Musí být tak, jak je v tom prvním případě = IPBBPBBPBBPBB kontra IBBPBBPBBPBBP. Pak se nemáš čeho obávat a bude to hrát ve všem.

Přesně to (jednoduché IPBB) ti vyoslí celý TS a PVAS. Tečka, bodka.[/QUOTE]
První ukázka (tedy přesně: IPBBPBBPBBPBB kontra IBBPBBPBBPBBP) je z původní neupravené nahrávky. Třetí sada snímků je z MVW a je tam ono jednoduché IPBB. Lze i při exportu z MVW docílit výsledku jako v prvním případě, abych naplnil Tvé doporučení: "Musí být tak, jak je v tom prvním případě = IPBBPBBPBBPBB kontra IBBPBBPBBPBBP. Pak se nemáš čeho obávat a bude to hrát ve všem."?
Společně s artamem tvrdíš, že nemožnost načíst výsledný soubor v PVAStrumentu nemá vypovídací hodnotu? A tedy výsledný soubor z MVW je v pořádku (i dle výše přiložených snímků), popř. jak dostat z MVW soubor, který budeme moci nazvat, že je bezchybný a "univerzálně" použitelný (chápej pro většinu standardních úkonů použitelný)?

EDIT: Přikládám screen z Restreamu ze souboru, který získám po PX-Cuttermaran (QuEnc)-mplex. Zde je vše v pořádku?
Cutt Restream.png
StD (8612)|9.2.2008 06:29
Ten obr. "v pořádku" není. Struktura je sice dobrá, ale ten bitrate (?) a v Picture Coding Extensions chybí určení pořadí sekvence snímků (TFF).

Když dáš nominál 9000 a přidáš k tomu ještě slušné audio, tak ti v součtu může přetékat buffer a zase se to může při přehrávání sekat.

Nominál se dává max. 8000 a pokud nejde o progresivní materiál, tak sekvence TFF.

BTW: U mne vyplivne Womble na výstupu tutéž strukturu, jakou mu podstrčím, ovšem už na začátku jsem uvedl, že mám pro video nastaveno na rozdíl od tebe "Maximum Quality"...
Brogg (31)|9.2.2008 13:23
Dobře, ale kromě toho, že pořád nemám výsledek, který bych získal rád, mám analýzu, kde je chyba. Ale postrádám radu, jak dosáhnout správného výsledku. Přiložím screeny originální nahrávky, výstupu z MVW a Cuttermaranu (jedná se ne o ukázkový soubor, ale o konkrétní zpracovanou nahrávku z TV).

Jaký je rozdíl mezi nastavením "DVD" (nečitelné v PVAS) a "Generic MPEG2" (skenovatelné v PVAS) v mplexu?

[QUOTE=StD]Nominál se dává max. 8000 a pokud nejde o progresivní materiál, tak sekvence TFF.

BTW: U mne vyplivne Womble na výstupu tutéž strukturu, jakou mu podstrčím, ovšem už na začátku jsem uvedl, že mám pro video nastaveno na rozdíl od tebe "Maximum Quality"...[/QUOTE]
MVW je již nastaven dle předcházejícího doporučení. U mě vyplivne Womble toto (viz. příloha). Jak získat lepší výsledek?

MVW se liší od originálu v těchto parametrech (ReStream):
- intra matrix
- bitrate
- zkrácení Fields coded (v nastavení GOP)
Cuttermaran se liší od originálu:
- Picture Coding Extension: není top field first zaškrtnuto + intra VLC format je na 0 (originál je na 1) + quantisizer scale je linear (originál je nonlinear)
- bitrate (ale minimální rozdíl)
- GOP: zkrácení Fields coded (o BB) + Bottom fields (originál je Top) + změna na IBBPBBPP (originál: IBBPBBPBBP) + tff-flag na konci
Kde je větší chyba? Příp. jak získat lepší výsledky?

[QUOTE=artam;165153]Pre optimalny vysledok doporucujem v Cuttermarane nastavit rekalkulaciu bitrate na strihoch, mplex na DVD profil a o viac sa netreba starat. A este pre strih mimo hranice GOPov, t.j. mart rendering v miestach strihu, treba zapnut encoding mode a vybrat QuEnc ako kodek MPEG2 (alebo HCEnc, obidva su velmi kvalitne free MPEG2 kodeky, je to len sila zvyku, ktory z nich preferujes).[/QUOTE]Rekalkulaci myslíš v nastavení na záložce Cut (Recalculate bitrate) nebo Common (Recalculate video source bitrate)? Zatrženo mám na Common, jelikož při zatržení i na střihu (jak doporučuješ), tak dojde k získání výsledného souboru s bitrate 10244400bps (ReStream). A to je moc, dle tvrzení StD.

Přílohy: Original-MVW-Cuttermaran
Original.png MVW.png Cuttermaran.png
StD (8612)|9.2.2008 16:49
Tak tohle asi je (bude?) na opravdu delší diskusi... A předesílám, že já osobně nic kategoricky netvrdím, ale jen respektuji "doporučení" normy pro DVD a praxi - ať už ohledně bitrate, délky GOPu, Intra Matrix, a nelineární Quantisace apod. Docela by mne zajímalo zpracovat tvůj materiál v mých podmínkách, jakého bychom se dobrali výsledku, a to pak srovnávat. Dej když tak SZ a domluvíme se.

Ad PVAStrumento - tam zde zřejmě o obrácené chápání logiky jeho účelu a nasazení - pro Mpeg2 Program Stream ho NETŘEBA.
Brogg (31)|9.2.2008 17:10
[QUOTE=StD;165217]Tak tohle asi je (bude?) na opravdu delší diskusi... A předesílám, že já osobně nic kategoricky netvrdím, ale jen respektuji "doporučení" normy pro DVD a praxi - ať už ohledně bitrate, délky GOPu, Intra Matrix, a nelineární Quantisace apod. Docela by mne zajímalo zpracovat tvůj materiál v mých podmínkách, jakého bychom se dobrali výsledku, a to pak srovnávat. Dej když tak SZ a domluvíme se.

Ad PVAStrumento - tam zde zřejmě o obrácené chápání logiky jeho účelu a nasazení - pro Mpeg2 Program Stream ho NETŘEBA.[/QUOTE]
OK, více zítra večer, právě odjíždím.
PVAS jsem zkoušel na scan a kontrolu alertů (výsledných souborů). Jinak vím, že na ps už není třeba ;-)

EDIT:
Soubor obsahuje krátkou ukázku nahrávky s jednoduchým střihem, jedná se opravdu pouze o ukázku výsledných souborů z jednotlivých sw. Pokud se jedná o soubory s poznámkou "na konci střih o 1 frame dřív", znamená, že jsem střihl o 1 frame dřív, jelikož původní střih hlásil chyby v PVAS a nový střih již ne 9-) Tak analyzujte, jsem zvědav.
PS: pokud budete chtít, můžu nascreenovat celé nastavení jakéhokoliv použitého sw.

[CODE]http://rapidshare.com/files/90666878/Example.part1.rar
http://rapidshare.com/files/90668463/Example.part2.rar
heslo: Brogg[/CODE]
Brogg (31)|14.6.2008 21:29
Dovolím si navázat na postarší thread, napsat své poznatky začátečníka a zároveň se i optat na problémy.
Po vyzkoušení různých sw, různých nastavení apod, jsem vyřešil problémy sám a skončil pro odstraňování reklam u kombinace ProjectX (demux) + Womble MVW DVD (střih). Jednalo se o kombinaci, která mi nedělala v žádném přehrávači problém a všemi sw pro analýzu výsledek prošel. Při přímém vložení nahrávky (ts, mpg) do womble nebyl výsledek čitelný v PVAStrumento (a spadl).
Po přeinstalování pc a neinstalování žádných kodeků jsem se opět vybavil výše zmíněnými a pokusil se opět vystříhat reklamy z nahrávek. PC není zanesen marasmem, který by narušoval zpracování videa. Zlepšil se fakt, že při přímém vložení nahrávky do womble a střihu, je výsledek v PVAStrumento čitelný. ALE! Poprosím zkušené o radu, neboť při vložení *.mpv + *.mpa (z ProjectX - demux) do womble a uložení celé nahrávky do mpg je vše ok. Při výběru se začátkem výběru na začátku původní nahrávky a koncem umístěným libovolně je opět vše ok. Ovšem při výběru, kdy začátek i konec jsou jinde než začátek i konec původní nahrávky (např. vyberete minutu uprostřed filmu), se změní bitrate z původní hodnoty (např. ReStream: 3289200bps) na hodnotu 15000000bps. I přes to, že mám nastavenu správně VBR (dle originálu se automaticky nastaví sama) a že mám v Expert nastavení jak Maximum Quality a Pořadí oblasti neměním nebo zkusím Nejprve horní oblast ( Field Order: A Top/Upper Field First), dostanu tuto výslednou bitrate. Při vložení původní nahrávky přímo do Womblu (tedy bez demuxu v ProjectX) se importuje video rovnou s bitrate 15000000bps a ve vlastnostech v timeline je vidět tato hodnota variabilní bitrate.
Nastavení womblu jsem zkoušel různě měnit a bohužel bez žádaného výsledku. Za každou radu budu moc rád.

EDIT:
Sytém by měl být opravdu čistý, nero nepoužívám (píši to kvůli kodekům), na vypalování mám ImgBurn a Burrrn.
StD (8612)|14.6.2008 22:52
Tak mu zkus změnit tu hlavičku na nominál 8000 a používej přípony m2v a m2a/ac3, co to bude dělat.
Brogg (31)|14.6.2008 23:48
Spletl jsem se, po demuxu získám z ProjectX *.m2v a *.mp2. Pokud nastavím bitrate na VBR 8000, získám v ReStream bitrate 8000000bps, tedy jinou než je originál. Zkoušel jsem i střih čistě po I-snímcích se stejným výsledkem. Mně jde opravdu o vystřihnutí reklam bez zásahu do vlastností nahrávky (bitrate, encode, zvuk,...).
Není to někde v nastavení? Pokud pohnu se začátkem, v exportu nastavím (spíš je nastaveno) VBR na požadovanou hodnotu, ale výsledek v ReStreamu má jinou bitrate.
StD (8612)|15.6.2008 10:59
Tomu nerozumím. 8000000 bps = 8000 kbps. Co je na tom jiného? Opravdu nechápu, v čem tady spočívá problem. Já stříhám ve Womblu pořád a když nepoužiji nějaké přechody, nikdy k žádné změně nedojde. ReStream je až berlička, když je něco v původním streamu blbě.
Brogg (31)|15.6.2008 12:03
[QUOTE=StD;181467]Tomu nerozumím. 8000000 bps = 8000 kbps. Co je na tom jiného?[/QUOTE]Samozřejmě je ta hodnota stejná. Problém je v tom, že tato hodnota není hodnota původní nahrávky. Bitrate původní nahrávky je v Restreamu pod položkou Bitrate [bps] jiný než výsledku z womblu (při jiném začátku). Chyba bude zřejmě v prvním snímku - pokud se první snímek shoduje s původní nahrávkou, shoduje se i bitrate, pokud je začátek upravené nahrávky jiný než původní nahrávky (výběr začíná např. o 5 minut později), bitrate se hodi na 15000kbps i přes to, že mám nastavenu hodnotu bitrate pro export shodnou s originálem.
ReStream používám na získání info o nahrávce, neupravuji tím.

EDIT:
Ze zoufalosti jsem vyzkoušel VideoReDo a se stejným výsledkem - načtu přímo nahrávku (mpg), nechám uložit video s "Bitrate: No Change" a výsledek je opět v 15000kbps (i přes to, že by měla být zachována bitrate originálního videa). Neví někdo, kde může být chyba? :confused:

EDIT 2:
Tak u obou sw je stejné chování - pokud stříhám a první snímek originálu a první snímek upravené nahrávky jsou stejné (tedy stříhám konec a ne začátek), je vše ok. V případě, že ale stříhám i začátek, nominal bitrate skočí na 15000000bps - u obou dvou sw :-/ Pokud ve womblu střihnu začátek i konec a nastavím např. místo originální bitrate o 0,1 vyšší, získám video s bitrate, která se zaokrouhleně blíží nastavené bitrate. Proč má vliv první snímek? Lze to vyřešit?
StD (8612)|15.6.2008 19:32
Těch 8000 je nominál a pouze informativní hodnota (rozhodující je Max a Min) a je to naprosto fuk, co tam je napsáno, stejně jako těch 15000. Na tom by ti normálně encoder i authoring zkolaboval. V tom streamu je mnohem méně a když s tím nechceš nic dál dělat, tak jen oprav tu hlavičku po vystřihání (nebo i v tom Womblu při Exportu) na nějakých "rozumných" 6500 až 7500 a bude klid.

Něco jiného by bylo, kdyby jsi to sám enkodoval - třeba v ProCoderu - pak se od toho "nominálu" odvíjí vše další a divil by jsi se, co to s tím sr*čkoidním DVB-streamem dokáže udělat.