Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV tuner Hauppage - nejde obraz- problém s MPEG-2 kodekem?

tillit (28)|7.12.2007 17:50
Po zapojení Hauppage DVB-T WinTV Nova PCI a instalaci ovladačů a aplikace mi načte programy, přehrává zvuk, ale nejde obraz. V okně se zobrazuje jenom plocha, anebo seknutý obraz zavřených oken.

http://i15.tinypic.com/6xrt92h.jpg

Různé kombinace zákazu a povolení MPEG- 2 kodeků vyzkoušeny, ale bez účinku.

Mám windows xp sp2

Při zkoušce v jiném PC všechno oki, problém bude v MPEG - 2 dekodéru, a v instalaci winDVD, která zahlásí error a padne. CO s tím?
slo (227)|7.12.2007 19:49
A co DirectX? Jakou tam máš verzi? Dál bych se pak podíval do Správce zařízení, jestli v obou PC mají ovladače TV karty stejný název.
tillit (28)|7.12.2007 20:07
DirectX 9.0c, ovladače na obou PC byly instalovány ze stejné složky. Zkusila jsem i přeinstalovat ovladače na grafice, ovšem bez výsledku
StD (8612)|7.12.2007 20:14
A co DVD přehrávání v té mašině? Co se na to nejprve podívat na nastavení WinDVD v prográmku DVDGenie (nabízí to, co dodavatel/výrobce úmyslně tají...)
tillit (28)|7.12.2007 20:25
[QUOTE=StD;158029]A co DVD přehrávání v té mašině? Co se na to nejprve podívat na nastavení WinDVD v prográmku DVDGenie (nabízí to, co dodavatel/výrobce úmyslně tají...)[/QUOTE]

DVD jdou přehrávat v pohodě, winDVD mi nejde na komp ani nainstalovat, zkoušela jsem verzi 4 (na orig. CD s ovladači k tuneru) i novější - 7 a 8. Install vždy zahlásí fatal error a ukončí se.
StD (8612)|7.12.2007 20:48
A v čem tedy ta DVD přehráváš? Pro Boha snad ne v M$ Windows Media Playeru!?! Jestli ano, pak je dekoder Mpeg2 na té mašině bloklý Overlay režim pro jiné aplikace (byť netuším proč). To bude zase ladění na dálku... :-(((
StD (8612)|7.12.2007 20:59
Tillit, budeš muset podrobněji specifikovat tu mašinu a OS, včetně toho co tam je a není nainstaleno, pak se tím budu zítra až si vyperu, uklidím a navařím zabývat. To ohne sranda. Dnes už mám dost.
tillit (28)|8.12.2007 06:22
DVD přehrávám v DVDX Playeru

Moje zařízení:

MSI 945 PL NEO-F
P4 2.66 GHz
DDR2 1024 MB
"Grafika" Winfast PX7300GT

tuner: WinTV Nova-T + Technisat Digiflex TT2 anténka

Wokna XP Profesional 2002 Sp2 (jiné jsem nesehnala :)

Nevím, jestli by třeba nepomohl výpis kodeků z MMVIEW?

Ještě k té aplikaci: V tom druhém kompu se při spuštění Tv ukáže na chvíli okno "Initializing MPEG-2 decoder". Když nainstaluju sl_dvb_2.17g, tak se toto vůbec neobjeví, a jdou naladit programy. U starších ovladačů 2.15g se při spuštění ta hláška na chvíli objeví,ale aplikace vůbec nevyhledá žádné programy, ačkoliv kvalita signálu je 100% a úroveň kolem 80%, někdy kolísá k 49%. Firewall woken jsem pro tuner zakázala.

Další info dle potřeby, po ránu nevím, co všechno mám psát. Zatím ahoj.

PS: Ještě bych dodala, že 2.18c aplikaci vůbec nespustím, protože mi hlásí, že potřebuju mít nainstalováno winDVD, což jaksi nejde :(
StD (8612)|8.12.2007 08:25
No a co ten SW? Je ta mašina úplně čistá po instalaci OS nebo "už má něco za sebou"?
Co v ní tedy za DVDplayer jako primární? Ten DVDX? Má vlastní Mpeg2 dekoder?
tillit (28)|8.12.2007 15:08
Primárně je nastaven DVDX Player. Popravdě řečeno mám s kodeky problém od formátu systémového disku. Mimo jiné mi převádí ccd 800 MB VOB do 600 MB avi, dříve to bylo s nastavením stejných parametrů kolem 300 MB avi.

Od té doby proběhly instalace a odinstalování různých programů pro konverzi, takže se ani nedivím, že v těch kodecích je takový borčus. Ještě by mne zajímalo, jak zjistit, jestli má DVDX Player vlastní MPEG-2 dekodér (obraz na TV tuneru se nezobrazoval ani když DVDX Player nebyl nainstalován)

SW:
DVDX Player
BsPlayer
WinMPGVideoConvert
DVD to VCD SVCD AVI Converter
Kate´s video cutter
Crystal video splitter
VLC media player
WinMPG video convert
WINAMP

to je asi všechno, co by mohlo můj problém ovlivnit
StD (8612)|8.12.2007 19:40
No tak to je snad na "mašli". To je tedy sbírka NoName všeználků... Kruzifix lidičky, proč se ptáte až když něco nejde... Ten BSPlayer jako první PRYČ!

Na všechno co potřebuješ vědět a zkoušet stačí dvě nezávislé věci v systému: GSpot a MediaPlayerClassic (MPC).
GSpotem klikneš na mpeg soubor a postaví ti graf (funkční), s čím by to (jmenovitě) přehrál, nebo nepřehrál. :( A v nastavení meritů potom můžeš toho "pachatele" poslat do pekel tím, že mu přiřadíš prioritu "NEPOUŽÍVAT NIKDY" atd. Ono všechno leží na talíři, ale je potřeba vědět, kam sáhnout. V MPC si potom zkontroluješ (ještě jednou), jestli daná cesta na BDA/WDM zařízení v systemu taky funguje.

BTW: Stálo by za to dát si pod nick také lokalitu, aby se tomu mohl případně věnovat nějaký odborník z okolí... Já Hauppauge nemám, ale engine mé karty používá pro mpeg-dekodování také jádro WinDVD (teď už mám modifikovaný Sonic CineMaster) ovšem od ATI.
tillit (28)|8.12.2007 20:05
[QUOTE=StD;158114]No tak to je snad na "mašli". To je tedy sbírka NoName všeználků... Kruzifix lidičky, proč se ptáte až když něco nejde... Ten BSPlayer jako první PRYČ!

Na všechno co potřebuješ vědět a zkoušet stačí dvě nezávislé věci v systému: GSpot a MediaPlayerClassic (MPC).
GSpotem klikneš na mpeg soubor a postaví ti graf (funkční), s čím by to (jmenovitě) přehrál, nebo nepřehrál. :( A v nastavení meritů potom můžeš toho "pachatele" poslat do pekel tím, že mu přiřadíš prioritu "NEPOUŽÍVAT NIKDY" atd. Ono všechno leží na talíři, ale je potřeba vědět, kam sáhnout. V MPC si potom zkontroluješ (ještě jednou), jestli daná cesta na BDA/WDM zařízení v systemu taky funguje.

BTW: Stálo by za to dát si pod nick také lokalitu, aby se tomu mohl případně věnovat nějaký odborník z okolí... Já Hauppauge nemám, ale engine mé karty používá pro mpeg-dekodování také jádro WinDVD (teď už mám modifikovaný Sonic CineMaster) ovšem od ATI.[/QUOTE]

Tak první věc - BsPlayer do někam, je hotová.

To druhé mi vůbec nedochází, co mám dělat, připadám si jako lama. "kliknout Gspotem na soubor" - ??? To jako otevřít soubor a zvolit mpeg2?

Další nesrozumitelné výrazy: BDA/WDM/ merity. Tohle bude asi na dýl, potřebuju to podat opravdu jako pro lamy.
StD (8612)|8.12.2007 20:38
[QUOTE=tillit;158116]Tak první věc - BsPlayer do někam, je hotová.

To druhé mi vůbec nedochází, co mám dělat, připadám si jako lama. "kliknout Gspotem na soubor" - ??? To jako otevřít soubor a zvolit mpeg2?

Další nesrozumitelné výrazy: BDA/WDM/ merity. Tohle bude asi na dýl, potřebuju to podat opravdu jako pro lamy.[/QUOTE]

No tož budeš asi muset začít se samostudiem.
ad 1) BSplayer použij teprve v okamžiku, kdy bude vše fungovat jak má a budeš vidět, co napáchá.
ad 2) "kliknout" je buďto drag-drop soubor na ikonu nainstalovaného GSpot-u nebo ho prostě spustit a otevřít nějaký mpeg-2 soubor (včetně VOB).
ad 3) BDA/WDM se vztahuje k používanému druhu ovladačů v systemu tvé karty, o kterých netuším, jaké máš. Merit je odkaz na MeritSystem DirectShow kodeků operačního systemu Windows...

Tož ke studiu je toho nemálo. A současně upozorňuji, že stačí jen tak málo, jako třeba neuváženě si nainstalovat komplet Nero a máš vše postavené na hlavu a nebude fungovat nic jak má. Chce to opatrně, krok za krokem a vylučovací metodu.
Pěkný víkend přeji!

P.S. Ono je to všechno jen a jen o pořadí. Jestli jsi tu kartu nainstalovala do systemu, kde už bylo všechno to co jsi popsala, pak se ani nedivím, že neví čí je... TVkarta se musí vždy instalovat hned po všech základních systemových ovladačích a teprve potom ostatní obslužná bižuterie.
tillit (28)|8.12.2007 20:58
Tak to zkusím, i když bych spíše potřebovala odpověď na mou otázku výše, viz aplikace mi nemůže nalézt žádné programy.

EDIT//na novější i starší aplikaci se už opět podařilo nalezení signálu, ovšem programy mi stejně nenačtou
StD (8612)|9.12.2007 07:33
Ovšem původně jsi psala toto:
...a aplikace mi načte programy, přehrává zvuk, ale nejde obraz. V okně se zobrazuje jenom plocha, anebo seknutý obraz zavřených oken...

To co píšeš teď mi přijde poněkud jiné. To, jak jsi tu kartu zkoušela v jiném PC a šla, bylo ve stejné lokalitě se stejným příjmem/pokrytím signálu??
tillit (28)|9.12.2007 08:16
[QUOTE=StD;158145]Ovšem původně jsi psala toto:
...a aplikace mi načte programy, přehrává zvuk, ale nejde obraz. V okně se zobrazuje jenom plocha, anebo seknutý obraz zavřených oken...

To co píšeš teď mi přijde poněkud jiné. To, jak jsi tu kartu zkoušela v jiném PC a šla, bylo ve stejné lokalitě se stejným příjmem/pokrytím signálu??[/QUOTE]

Kartu jsem zkoušela v PC které se nachází cca 2 km ode mne - Praha 5. Instalačku jsem použila 2.15g. Při spuštění Tv se ukázalo tohle okno:
http://i1.tinypic.com/87c02h3.jpg
Pak jsem dala vyhledat programy (při stejné síle a levelu signálu, který mi tato aplikace ukazuje doma). Vše se načetlo, a fungoval zvuk i obraz. ( a winDVD 4 šlo taky bez problémů nainstalovat)

Doma (Stodůlky) mi 2.15 hlásí při spuštění stejné okno (narozdíl od 2.17), stejnou sílu signálu, ale programy to žádné nenajde. Vyzkoušeno pro C25 i C46.

Nevím, co všechno se mi podařilo mezitím v kompu změnit, protože předtím 2.17 alespoň spustila zvuk a načetla programy, ale teď už ani jedno.
StD (8612)|9.12.2007 12:12
Proto jsem se hlavně ptal na tu lokalitu - já jsem "pravobřežní" a navíc se sr*gorami terestrialu nezabývám, ale čítával to tu jistý ExTNT, co by dokázal poradit, nicméně to evidentně naznačuje na nějaký konflikt (grafický) v OS. Jestli můžeš, udělej si zálohu systemového disku (Ghost - DiscWizzard pokud jsi na Seagatech) a začni od 0.
tillit (28)|9.12.2007 12:47
No, do tohoto se mi právě vůbec nechtělo, ale asi to bude momentálně nejlepší. Tak znova format a pak dám vědět co z toho vyšlo.
tillit (28)|13.12.2007 20:48
Tak proběhl formát, a TV tuner bez problému funguje, ovšem po instalaci NODa a firewallu Comodo opět ten samý problém. Zkusila jsem nainstalovat jenom Comodo a obraz šel trhaně anebo vůbec. Budu muset vyzkoušet něco jiného, snad Kerio nebo se uvidí. Každopádně díky moc za rady a ochotu.
StD (8612)|14.12.2007 13:41
No, já dávám přednost ZoneAlarmu jako FW... ten nebrzdí nic, když se správně nastaví.