Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Soubory s titulky získané DVDdecrypterem či VOBeditem

Miroslav (43)|2.11.2004 15:00
lze nějak reálně použít; když tak za použití jakého sw?
Nebo pro získání titulků jsou "jen" tyto cesty:
- Subrip
- stáhnutí z i-netu

Jaké postupy používáte?
clee (6592)|2.11.2004 15:14
no ani ne, jedine ze by sis je sam zbastlil, ja pouzivam oba zmineny postupy, hlavne ten druhej :-)
stayman (12393)|2.11.2004 18:59
Ja jednoznacne ten prvy ! ale ak titulky nie su na DVD, tak musim ten druhy :-D
clee (6592)|2.11.2004 19:05
no nevim jak slovensky, ale cesky titulky vetsinou delaj ucha s minimalnim vztahem k filmu, takze to taky tak vypada, v mnoha pripadech titule z cesketitulky.com nebo extratitles jsou lepsi nez orig DVD
stayman (12393)|2.11.2004 20:23
Skor si myslim, ze je to naopak, tie na DVD prechadzaju kontrolou, kdezto tie na webe nekontroluje nik a su zvacsa ku AVI s 23.97fps, takze zase problemy so synchronizaciou...
clee (6592)|2.11.2004 20:37
tak to uz si doladim, ja ted myslel spis obsahovou a faktickou stranku nez technickou
mirekv (7169)|2.11.2004 22:00
[quote=clee]tak to uz si doladim, ja ted myslel spis obsahovou a faktickou stranku nez technickou[/quote]
Kdo ví, jak to s titulkama je, zábavné bylo že se ČT před Kubrickem vždy omlouvala za titulky. :-)
clee (6592)|2.11.2004 22:02
protoze byli nuceny pouzit ty od distributora (proc? to netusim, ale zkusim zjistit, mam kamose v ct)
Ferda (9)|3.11.2004 09:37
Jeste mi nekdo reknete, proc je nelze pouzit (originalni titulky z vobeditu). Zrovna ted si pridavam cz zvuk na DVD, kde neni. A chci to i s titulkama. Pouzil jsem titulky z vobeditu (format sup) a po uprave zelene barvy titulku jsou celkem ok. Az na to, ze jsou ponekud dopredu, a to o dost, odhadem 10-20 sekund. :-( Da se to nejak spravit? :-? Nebo je opravdu nutne pouzit titulky z webu a upravit je na potrebny format??
clee (6592)|3.11.2004 10:20
neee muzes je pouzit, jen ted nevim jestli se da v ifoeditu u titulku nastavit delay, ale myslim ze ne
Ferda (9)|3.11.2004 11:10
Delay pro titulky se v ifoeditu nastavit neda. :-((( Mate nejaky rychly tip, ve kterem softu muzu "authorovat" DVD s nekolika audio stopami a nekolika titulky, kde se da nastavit delay pro titulky? Anebo - da se upravit primo soubor sup s titulky tak, aby titulky zacinaly pozdeji? Dik za pripadne rady...
mirekv (7169)|3.11.2004 11:45
[quote=Ferda]Delay pro titulky se v ifoeditu nastavit neda. :-((( Mate nejaky rychly tip, ve kterem softu muzu "authorovat" DVD s nekolika audio stopami a nekolika titulky, kde se da nastavit delay pro titulky? Anebo - da se upravit primo soubor sup s titulky tak, aby titulky zacinaly pozdeji? Dik za pripadne rady...[/quote]
Sup už asi těžko. Jedině sub před převodem na sup v nějakém tit. editoru.
Ferda (9)|3.11.2004 13:32
Tak jsem si poradil :-) Pro zajemce - titulky jsem dostal pomoci programu Vobsub (format sub) a ty pak prevedl pomoci programu SubToSup na format sup a pomoci Ifoeditu dal video-audio-titulky dohromady a vse je ok - titulky maji spravny timing... :-!!! No a ted mi zbyva jeste dodelat DVD tak, aby fungovalo original menu :-D
Miroslav (43)|4.11.2004 14:23
Děkuji za vaše odpovědi.

Vlastně jsem se ptal ne zcela obratně, neboť jsem měl v podstatě na mysli zda lze soubory s titulky získané DVD decrypterem (Smartripperem), VOBeditem či pomocí VobSubu nějak využít pro authorizaci dvd pomocí dvdmaestra či architectu; samozřejmě po nějaké (jaké?) předchozí úpravě.

Z odpovědí si dovozuji to, co jsem se dosud nesměle domníval, že tyto soubory jsou určené pro authorizaci v ifoeditu.
lachyn (150)|4.11.2004 15:19
do maestra dostanes titulky tak ze je ripnes SubRipem jako Maestro format (SON+BMP)
stayman (12393)|5.11.2004 01:05
do Architecta tiez SubRipom jako MAC DVDStudioPro (*.txt)