Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kvalita signálu na televizích o obchodech

tomzvule (249)|6.12.2007 21:07
Chtěl jsem ze zeptat, kde je problém.
Většina obchodů má na vystavených televizích špatnej obraz ( kromě prezentačních shotů )
Když se zeptám na kvalitu signálu - tak se většinou všichni vymlouvají, že to doma bude lepší.

To je takový problém propojit televize kvalitněji, nebo to bude spíše účel, aby se neukázalo jak
problematicky zobrazují ploché panely klasický signál ?

Chci si koupit plochou televizi, ale ještě jsem nikde žádnou neviděl s dobrým obrazem při
klasickém vysílání. Pěkný obraz byl pouze z dvd nebo jiných vyšších zdrojů.
KOCOUR65 (653)|6.12.2007 21:28
a taky neuvidis protoze zadna neni
Pablo2 (41)|6.12.2007 22:56
To je velký problém při výběru televize. Já jsem také vybíral LCD TV a prošel jsem v Praze mnoho obchodů s TV a kvalitní obraz je vidět jen z ukázek HD přehrávačů a nebo i DVD (ne vždy - např. obraz který jsem viděl v prdejnách Sony na LCD TV při přehrávce z prezentačního DVD mě docela znechutil).
Na konec jsem rozhodl dát na testy v našich časopisech i zahraničních serverech a vybral si LCD Toshiba 32WL68, která byla označována za referneční a nebo vynikající (střední - cenově dostupná třída LCD TV).
TV jsem zkoušel na analogovém televizním signálu, signálu z kabelu UPC (analog i digitál) a mohu konstatovat, že v připadě kvalitního signálu je obraz naprosto velmi dobrý. V UPC programech jsou v kvalitě značné rozdíly ale např. JOJ má naprosto perfektní obraz. Také obraz z DVD (rekorder Sony HX820 - projení HDMI ) je velmi dobrý. Prostě LCD i plasma chtějí kvalitní signál a ten v prodejnách většinou nemají.
michal_h (492)|7.12.2007 09:10
musím říct, že kvalita obrazu z dvb-t v Praze mě na plazmě panasonic (50px70e) mile překvapila, koukám cca ze 4 metrů, velmi závisí na typu pořadu, zpravidla starší vypadají o něco hůře. V obchodech vypadal obraz vždy o dost hůře
Pikobus (84)|7.12.2007 10:26
Nesmíš se bát říct prodavačům aby ti tv připojily bez slučovačů a rozbočovačů na první místo za anténou.Já když jsem vybíral plazmu tak jsem to taky tak dělal,samozřejmě že někdo řekl "že to nejde" a tak jsem mu řekl ,že si plazmu koupím jinde a hotovo. Ale v pár solidních obchodech to maj tak zařízený aby to nebyl problém.Normálně mi to vyzkoušeli ze všech možných vstupů včetně analog. Víš co se říká:"líná huba........" Tak velkou a drahou tv nekupuješ každej den...
tomzvule (249)|7.12.2007 11:39
[QUOTE=Pikobus;157976]Nesmíš se bát říct prodavačům aby ti tv připojily bez slučovačů a rozbočovačů na první místo za anténou.Já když jsem vybíral plazmu tak jsem to taky tak dělal,samozřejmě že někdo řekl "že to nejde" a tak jsem mu řekl ,že si plazmu koupím jinde a hotovo. Ale v pár solidních obchodech to maj tak zařízený aby to nebyl problém.Normálně mi to vyzkoušeli ze všech možných vstupů včetně analog. Víš co se říká:"líná huba........" Tak velkou a drahou tv nekupuješ každej den...[/QUOTE]

Samozřejmě, že jsem se ptal, ale vždy měli podobnou odpověď :
- máme špatný vedení
- televize je moc velká na přenášení
- doma vám to půjde dobře
- nemáme tu dobrej signál
a podobné výmluvy

Našel jsem i pár vyjímek, kdy mi prodavač byl ochoten naladit analog signál, případně
dopropojovat kabelem, ale ani tam nikdy neměli to co jsem chtěl konkrétně vyzkoušet.

Je mi jasné, že chytrý prodejce pustí do všeho "demo" snímky a nebo alespoň CT4 sport s
nejlepším datovým tokem.

Má někdo UPC ze satelitu na LCD 40", aby mi mohl poreferovat o kvalitě obrazu ?
Dík Tomzvule
Pitomec (10211)|8.12.2007 08:13
Do té TV musíš pustit spíš CS Link, aby to bylo ještě únosné sledovat. UPC Direct a DigiTV je hnus, byť je fakt, že si člověk zvykne na všechno (když mu nic jiného nezbývá...).
Karel129 (503)|9.12.2007 07:37
To mate dobry, ze vam v obchodeh pusti vsecho mozny,u nas se rozmaha,ze pousti jen demo a rusi TV a DVD atd.Pry nebudou podporovat zlodejskou OSA,s tim mimochodem souhlasim,ale chudak zakaznik kdys tam nic neuvidi.