Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Winfast DTV2000H + druhy tuner

robbery (28)|4.12.2007 10:00
Ahoj,
ma nekdo nejake zkusenosti s pouzitim dvou tuneru? ja zkusil zapojit jeste k winfastu muj starsi genius video wonder III a trochu mi to blbne... Jde mi o to treba nahravat porad a na druhy se divat..

Nebo ma nekdo zkusenosti s pouzitim dvou winfastu? bude to pak mozne?

Me se podarilo nechat nahravat z winfastu analog a pustit flytv a jelo to, analog se vsak nahral trhane a pak kdyz sem vypl fly a zapl winfast PVR2 tak mi to nacetlo do winfastu tuner genius..

nejaka rada.. nejake poznatky s timto problemem .. etc.. prosim help
Ivo Mašek (10205)|4.12.2007 10:14
Zkus dvě stejné karty (tady máš inspiraci):
http://www.snapstream.com/Community/Articles/medusa/default.asp
Img_2027.jpg
robbery (28)|4.12.2007 11:11
[QUOTE=Ivo Mašek;157602]Zkus dvě stejné karty (tady máš inspiraci):
http://www.snapstream.com/Community/Articles/medusa/default.asp[/QUOTE]

jo jo premyslel sem nad tim :) to budu ale muset pockat do vyplaty :) ...

btw... to asi budu muset sahnout po jinem programu nez Winfast PVR, ze?
Ivo Mašek (10205)|4.12.2007 11:22
Tak oni použili tunery od Hauppauge. Jinak, pokud to bude Leadtek, tak by měl fungovat WinFastPVR.
robbery (28)|4.12.2007 11:30
[QUOTE=Ivo Mašek;157616]Tak oni použili tunery od Hauppauge. Jinak, pokud to bude Leadtek, tak by měl fungovat WinFastPVR.[/QUOTE]

jj ted trochu googluju a procitam. i tak diky za radu... jen ze nejsu moc k WinFastu familiarni :) nejak mi to nevyhovuje :)
lu.pa (3)|7.12.2007 23:30
Zdravím všetkých,

mne sa podarilo rozbehať v kompe dva tunery: Leadtek DTV2000 H a Asus MyCinema P7131. Zo začiatku som dal len nový DTV2000 H a ten som rozbehal s WinFast PVR2 2.0.2.37 (ovládače 4.0.112.3223). Mierne ma sklamala kvalita obrazu na káblovke, nemáme tu dostatočne kvalitný signál a väčšina staníc bola nepozerateľná alebo úplne vypadávali, Asus má asi citlivejší tuner, lebo s ním som predtým problém nemal. Potreboval som nahrať jeden dokument, tak som skúsil k nemu pridať svoj starý Asus 7131 (ovládač originál BDA 13.3.1.7). Karty si nevadia, priradili si svoje prerušenia Leadtek IRQ 18 a Asus IRQ 20. Zvuk z Leadteku ide do CD-IN a z Asusu do Line-In. Asus používam spolu z FLY 2000TV 2.38RC2. Do oboch kariet ide zatiaľ len analóg káblovka, digitál tu zatiaľ nemáme. Nie je problém ani spustiť oba programy (PVR2 a FLY 2000TV) naraz a dokonca bez problémov funguje aj nahrávanie na oboch naraz, teda z rôznych kanálov. Pravdaže, ak chcem zamedziť vypadávaniu snímkov, tak každý tuner musí ukladať video na iný disk. Funguje aj uspávanie a prebúdzanie z hybernácie pri oboch kartách. Nezbadal som žiadne problémy, ktoré popisuje robbery.

Najväčšie prekvapenie však prišlo, keď som priviedol cez rozbočku káblovku do oboch tunerov a skúsil znova naladiť Leadtek. Obraz sa o 100% zlepšil a takisto chytil všetky dostupné kanály. Toto si zatiaľ neviem vysvetliť, ako keby ten Asus fungoval ako nejaký zosilovač.
Teda to som si myslel zo začiatku. V skutočnosti bol problém v tom, že Leadtek sa mi najskôr spustil v režime DTV, ktorý som potom prepol do analógu, ktorý mal dosť zlý obraz. Neviem, či je to chyba ovládačov, alebo PVR2, ale po reštarte PC a spustení PVR2 už bol obraz super. Akonáhle som však prepol do DTV a potom späť do analógu, obraz bol zase v háji. Zlepšenie opäť až po reštarte.

V PC mám 3 PCI sloty a Asus je v 1. a Leadtek v 3.. Všetko to funguje na WinXP SP2, doska Gigabyte 945PL, zvukovka na doske Realtek ALC888, 2GB Ram, CPU Intel Dual-core 3500MHz, grafika ATI X1600Pro, 2x SATA II Hdd, 400W zdroj.