Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejlepší kamera pro univerzalni pouziti

asahkedar (17)|4.12.2007 09:25
Preji hezky den vsem ultra mega giga fanouskum kamer a vse kolem nich. .:mel bych dotaz:. a potreboval bych poradit. V soucasne dobe pracuji v Izraeli a skejsnu tu na dalsi 4roky. Jiz delsi dobu premyslim o koupi nejake dobre kamery a prislusenstvi jelikoz nataceni me moc, ale opravdu moooc bavi. chtel bych realizovat nejake sve napady. v cechach jsem natacel nekolik akci pro zname....ale jen na Sonku digital8. a to me moc neba. chtel bych prejit na nejakou lepsi masinku, ktera by se stala i clenem me rodiny :-) mam tu moznost i natocit nejake dokumenty a tak ruzne. a to je muj problem. jelikoz jsem jeste ponekud nezkuseny a k profi kameramanovi mam jeste hooodne daleko tak bych potreboval poradit. Rozhoduju se:

Canon XL-2E,
Sony HVR-A1,
JVC GZ-HD7,
Sony DSR-PD170P,
Canon GL-2E-XM2,
Canon XH-A1 HD,
Panasonic AG-DVX100BE,
Sony HDR-FX1E HDV.

Obzvlast ty posledni dve se mi i libi ale na Panasonic jsem nenasel kloudnou recenzi. Koupit bych to chtel na bhphotovideo.com nebo na globalmediapro.com.
Dale bych ale take rovnou si chtel k tomu poridit ruzna udelatka, hejblatka a doplnky bez kterych by tato rodinka nebyla spolecna.
jako napriklad rybi oko, nebo steadicam merlin, ktery mi prisel na to co potrebuji nejidealnejsi.(ze stavby vlastni steadicam vzesel jen posmech okoli :-) ) dale nejaky mic bezdratovy pro nataceni s herci ci pri rozhovorech. Dale nejake dobre osvetleni a take dobry stativ. Rad bych to bral jako investici do budoucna ale take to nemusi byt to nejdrazsi. Hlavne aby to dobre slouzilo, mel zazemi ohledne pripadnych oprav v cr a nebylo to vse kvalitou srovnatelne jako bych to vytahl na provazku u pofidernich stankaru na pouti.
.:Cena zatim nijak nerozhoduje:. (uvazuji o 5000dolarech)

takze bych byl rad, kdyby se tu nasel nejaky znalec z hafo zkusenostma, ktery by mi dokazal poradit jakym smerem mam smerovat. p.s. jeste jedna otazka... striham na pinacle studio a rad bych upgradnul na nejaky soft stabilnejsi, ktery nabizi vice moznosti pro kreativitu, ale aby to nebyl skok prilis razantni. pro uceni novych veci nemam moc trpelivost. treba adobe premiere jsem vzdal. vypadalo to na me moc nudne. takovy pravy opak pinacle studia ktery zas vypada jako omalovanky. :-) zastihnete me hlavne na icq 148484870. piste mi sve rady kamkoliv, ale preferuji icq, kdyby teda nekdo mel silu a cas si se mnou o tom poklabosit, jelikoz vypada ze z toho vzejdou jeste dalsi otazky a moznosti jak to vse skombinovat a najit zlatou stredni cestu. Jinak dekuji vsem kteri meli silu si tohle docist az do konce a jeste vice dekuji tem kteri mi budou ochotni pomoci.

S pozdravem Radek Háša
zdar vsem kameramanum :-)
stayman (12393)|4.12.2007 18:46
Necital som bizuteriu, iba tie kamery, takze z tych vsetkych je najuniverzalnejsia FX1 !!!!!!!!!!!!!! A tie XL2, DX100 a PD170 si si mohol odpustit, navyse uz je (su) na trhu lepsie kamery !
asahkedar (17)|4.12.2007 20:12
dokazal by jsi mi tedy doporucit nejakou jeste novejsi a lepsi?
asahkedar (17)|5.12.2007 07:43
tak tohle vidim a slysim poprve. ta stranka vypada divne. spousta zalozek nefunguje(jako ze tam nic neni) a moc jsem nepochopil co to vlastne je za kameru a jak to ze se neprodava treba na bhphotovideo ci globalmedia.... ale jinak vypada hezky :-)
stayman (12393)|7.12.2007 20:12
[QUOTE=asahkedar;157710]tak tohle vidim a slysim poprve. ta stranka vypada divne. spousta zalozek nefunguje(jako ze tam nic neni) a moc jsem nepochopil co to vlastne je za kameru a jak to ze se neprodava treba na bhphotovideo ci globalmedia.... ale jinak vypada hezky :-)[/QUOTE]

Je to nova kamera, tak preto.., ale je to polpalec.. Este su ohlasene nove HDV, dokonca s vymennymi objektivmi..
asahkedar (17)|8.12.2007 18:14
panove,panove. ja nechci aby jste se tu hadali, ale poradili. dekuju za kazdy napad. rad bych zda by se tu jeste nasel nekdo kdo by mi poradis s prislusenstvim. zatim to vypada ze fx1 to vyhrava. Tak prosim prosim. radte... :-)
stayman (12393)|9.12.2007 00:58
[QUOTE=asahkedar;158107]panove,panove. ja nechci aby jste se tu hadali, ale poradili. dekuju za kazdy napad. rad bych zda by se tu jeste nasel nekdo kdo by mi poradis s prislusenstvim. zatim to vypada ze fx1 to vyhrava. Tak prosim prosim. radte... :-)[/QUOTE]

Ano, v sucasnosti FX1, ale o mesiac bude lepsia HDV kamera, tak aby si potom nenadaval..
asahkedar (17)|9.12.2007 02:55
to nechapu.vsdyt fx je hdv kamera. nebo jsi to myslel tak ze budou lepsi hdv kamery na trhu?
stayman (12393)|9.12.2007 22:15
[QUOTE=asahkedar;158142]to nechapu.vsdyt fx je hdv kamera. nebo jsi to myslel tak ze budou lepsi hdv kamery na trhu?[/QUOTE]

Ano, presne tak a nijak inak !!!
asahkedar (17)|10.12.2007 11:57
a kde bych mohl sledovat na ceskem webu ty prichazejici novinky? nejak neznam ty spravne asi weby.
stayman (12393)|10.12.2007 22:57
[QUOTE=asahkedar;158252]a kde bych mohl sledovat na ceskem webu ty prichazejici novinky? nejak neznam ty spravne asi weby.[/QUOTE]

Daj si google na cz..
clee (6592)|11.12.2007 20:26
fx7 nebo z7 podle toho jak moc velkou chces...
Mike (617)|13.12.2007 12:53
Vyhazeno smeti - panove, krotte se, debatujte k veci a hlavne vecne...
stayman (12393)|13.12.2007 13:43
[QUOTE=clee;158415]fx7 nebo z7 podle toho jak moc velkou chces...[/QUOTE]

FX7 presti hocjaka kamera HC za 30000, Z7 sa este nevyraba, ale o tej som hovoril uz davno pred tebou. Este je S270, ale to nie je trieda, co pozaduje.

http://www.sonybiz.net/res/attachmen...3315642481.pdf

Takze stale je najvyhodnejsia v sucasnosti ta XDCAM-EX
clee (6592)|13.12.2007 16:20
tak dej srovnani, ja mel matros z hc1 i z fx7 a srovnatelny mi to teda neprijde, ten xdcam neni rozhodne spatnej, ale ta je trochu drazsi nez je pozadavek (cca 6000euro) a pokud nechce tocit vyhradne do hd, tak je absence nataceni do SD spis na obtiz...
stayman (12393)|13.12.2007 16:40
[QUOTE=clee;158575]tak dej srovnani, ja mel matros z hc1 i z fx7 a srovnatelny mi to teda neprijde, ten xdcam neni rozhodne spatnej, ale ta je trochu drazsi nez je pozadavek (cca 6000euro) a pokud nechce tocit vyhradne do hd, tak je absence nataceni do SD spis na obtiz...[/QUOTE]

Ved prave, chcel by som vidiet ten tvoj matros !!! A odkial si prisiel zase na to, ze nechce tocit do HD ???:eek: , pricom tie HDV kamery rezim SD (teda DV) tam maju akurattak na obtiaz !!!! Jediny zmysel je downconvert, takze skyta sa iba otazka, ci akceptuje 16:9, resp. ci si poradi v postprodukcii s orezom na 4:3 !!!

Este raz opakujem, chcel by som teda vidiet tie tvoje NESROVNATELNE ukazky z kamier FX1 a HC1 !!!
stayman (12393)|13.12.2007 17:01
[QUOTE=clee;158581]http://primadvd.cz/16672/Prolinani-svetu-3-DVD.html HC1
http://www.imdb.com/title/tt1042468/ FX7[/QUOTE]

:confused: :confused: :confused:
clee (6592)|13.12.2007 17:32
no sezen si to, ja to nearchivuju, tak velkej bejvak zas nemam...
stayman (12393)|13.12.2007 23:47
[QUOTE=clee;158583]no sezen si to, ja to nearchivuju, tak velkej bejvak zas nemam...[/QUOTE]

No tak vidis, nemas nic a len kecas a kecas !!!! Ako som povedal, FX7 presti hocjaka HC !!!!
stayman (12393)|13.12.2007 23:52
[QUOTE=asahkedar;157710]tak tohle vidim a slysim poprve. ta stranka vypada divne. spousta zalozek nefunguje(jako ze tam nic neni) a moc jsem nepochopil co to vlastne je za kameru a jak to ze se neprodava treba na bhphotovideo ci globalmedia.... ale jinak vypada hezky :-)[/QUOTE]

XDCAM-EX1 je uz v predaji a dokonca s nizsou cenou ako ohlasena (asi na februar) nova HDV kamera Z7 !!!!!!

http://www.creativevideo.co.uk/public/show_category.php?categoryID=1&subcategoryID=3
Pave1 (4279)|15.12.2007 12:28
Z mého okolí nedávno jeden kameraman dokumentárního cyklu (záměrně neříkám kterého .-) ) úspěšně nakoupil Z1 přes Globmediapro.com za cenu 80.000Kč (včetně daně, cla atd). Brzy budu vědět podrobnosti.

Další kameraman také uvažuje o Z1, třetí (také známý pořad - cyklus) koupil před měsícem V1 a nyní jde zdá se do XDCAMex (doufám, že to koupí - budu si to tak pak moct dobře prohlédnout .-) )

Jinak pro filmový dokument (o Saudkovi, do kin) byly použité např. dvě XL-H1 (s mini35 adaptérem). Nevím zatím, zda výsledek pálili na film (stojí to přes milion), ale je možné že ano.

Takže pro výběr kamery je třeba vědět, zda prezentace výsledku "půjde do kin" (či do tv, i potencionálně), točit do SD rozlišení by se pak vyplatilo pouze pokud máš přístup ke kvalitní kameře (od Sony DSR-450 výše, tedy od půl milionu a více).
Jinak bych točil do HD (HDV and spol, zde záleží především na kvalitě optiky a kamerové části, záznam už je pak věc ceny - možností celkových nákladů). Vždy je lepší mít co nejkvalitnější kamerovou část, u záznamu jde jen o to, kolik materiálu natočíš "pro jedno zpracování" (např. 3hod pro 1 díl cyklu, 30-100hodin pro náročný dokument, 100 a více kazet pro celovečerní nízkorozpočtový film, 500 a více kazet pro dlouhodobý časosběrný projekt).

Takže vždy záleží, zda točíš "publicistiku" (drobnou komerci, s lidma) nebo přírodu (s dlouhými ohnisky atd). Okolností použití je i víc.