Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

analog kartou nebo kamerou ?

mercenary (105)|1.11.2004 20:45
Pár podobných témat jsem tu našel, ale nic jednoznačného. Tedy: chci-li opustit VIVO, mám si koupit nějakou starší digi kameru s analogovým vstupem, nebo je to nap*d a mám si pořídit A/D převodník (ADVC 50). Kamerou bych vyřešil i potřebu rodinné kamery, potřebuji to ale především proto, že mé VIVO nezvládá grabování starejch vyšumělejch VHSek.

Předem díky za jednoznačné rady.
Waxik (17)|1.11.2004 20:52
Nevim :-D to je dost jednoznačný ne ?? :-) :-D :-D
clee (6592)|1.11.2004 21:08
kameru urcite jestli ji vyuzijes i jinak, prevodnik se vyplati v pripade ze chces ciste tahat signal z videa napriklad...
mercenary (105)|1.11.2004 22:00
[quote=clee]kameru urcite jestli ji vyuzijes i jinak, prevodnik se vyplati v pripade ze chces ciste tahat signal z videa napriklad...[/quote]

Mohu si to vyložit tak, že si tou kamerou určitě pomohu a nebudu litovat, že jsem se na to nevybod a radši nekoupil převodník (hlavně problém negrabovatelnejch VHSek). Pravda, ta digi kamera by měla ještě jednu výhodu: možnost nahrát film z TV (tuner ve videu), když zrovna musím pracovat s počítačem a nemohu brát ohledy na nahrávání videa.
clee (6592)|1.11.2004 22:03
zrovna advc-50 nema TBC, takze to vyjde nastejno jako kamera

nevim jak to myslis tou vyhodou, to prece prevodnik umi taky, jedine kdybys myslel nahravat na pasku a pak teprve do pc...
Pitomec (10211)|1.11.2004 22:07
U kamery je taky ještě nevýhoda v nutnosti neustálého vyjímání a zasouvání konektorů (což u těch plastovejch ruček vydrží tak půl roku a půjde to zákonitě do pr**le...).
mercenary (105)|1.11.2004 22:16
Já taky nemám TBC a jsem rád .... :-D

Ta výhoda: možnost nahrát na pásek a zpracovat až následně, někdy nenahrávám film proto, že není místo na disku (hehe 400GB je někdy málo :o) a nebo proto, že mám práci, která neumožňuje nahrávání (musím vypínat komp - vyjímání/vkládání disků zákazníků a podobně), tedy uložení na pásku by se občas hodilo.

To s tou životností konektorů je dobrá připomínka, asi bych to realizoval systémem "pořád připojeno" a odpojoval bych to pouze v případě potřeby použít kameru jako kameru ...
Pitomec (10211)|1.11.2004 22:20
Na pásku toho ale moc nedostaneš (pokud nemáš samozřejmě plnoformátovou kameru...).

A ty konektory (hlavně IEEE1394) to moc dlouho nevydrží - ostatně výrobce si ani nic jinýho nepřeje, že... :-I
clee (6592)|1.11.2004 22:22
jasne na kazetu narves max hodinu, event. 90 minut na LP, ale to riskujes dropy
mercenary (105)|1.11.2004 22:25
[quote=Pitomec]Na pásku toho ale moc nedostaneš (pokud nemáš samozřejmě plnoformátovou kameru...).[/quote]

Mám tím chápat kvalitu, nebo délku ????

Délka mi tak moc nevadí, bloky dementních reklam jsou tak dlouhé, že kazetu stihnu vyměnit vždy :-)-
Pitomec (10211)|1.11.2004 22:27
To bych si radši přikoupil větší hadr...
mercenary (105)|1.11.2004 22:34
[quote=Pitomec]To bych si radši přikoupil větší hadr...[/quote]

Jooo, mohl bych si koupit čtvrtej a mít 600GB v kompu :-D

To není hlavní důvod, dělám často na kompu do noci a někdy třeba potřebuji zrovna během filmu připojit ke kompu disk zákazníka = 2x vypnout komp. A to určitě uznáte, že nahrávce nesvědčí 9-)

Tak mne napadá ..... kdybych opustil cestu možnosti nahrání na pásku, možná by se dala hodně levně koupit kamera s nefunkční mechanikou (nebo i optikou/čipem) ... ale ono to ADVC 50 zase tak drahé tuším není a vadnou kameru za 2000 mi asi nikdo neprodá B-)
mercenary (105)|1.11.2004 22:38
Jen ještě pro informaci všem:

zkoušel jsem, zda nepomůže MK-ELECTRONIC CopyMan při nahrávání z poškozených VHS (taková představa "dodělá synchronizaci a nebude se to sekat"). Takže: pomůže to trochu, tudíž je to napytel. vyhozených 1200,-. Navíc bych řekl, že je v obraze víc šumu.
Pitomec (10211)|1.11.2004 22:39
Tak já mám v kompu 4 fixní HDD po 200GB, k tomu systémák 40GB (taky fixní) a externí 160GB na USB 2.0 (který můžu odpojovat dle libosti - o vypínání kompu tedy nemůže být vůbec řeč).

Ten převodník určitě uživíš a v podstatě pouze nákupem DV (miniDV) rekordéru by mohl ztratit smysl.
Anonymous (825)|2.11.2004 13:28
[quote=Pitomec]Tak já mám v kompu 4 fixní HDD po 200GB, k tomu systémák 40GB (taky fixní) a externí 160GB na USB 2.0 (který můžu odpojovat dle libosti [/quote]

Nestěžujou si sousedi na hluk ??? :-E :-E :-E
Anonymous (825)|2.11.2004 13:36
Nejsou už ty pásky dražší než HDD ???
mercenary (105)|2.11.2004 13:53
No dobrá, toto vlákno snad ukončím:

Počítač potřebuji také vypínat, anžto na něm testuji například komponenty svých zákazníků ("zaručeně vadné modemy" a podobně, které mi fungují na první pokus a instalaci ...).

Takže ta páska by se občas hodila, byť 3x do roka (třeba takto: nahrávám film a přiřítí se kunčoft - než vypijeme kafe, už jsou tu reklamy. Zastavuji grabování do kompu a pouštím kameru. No a komp můžu vypnout, že. Navíc možná jde pustit kamera i za běhu, takže bych natočil pár vteřin překrytí a po změně scény mohu vypnout komp. Jestli to takto nejde, tak sorry, digikamery mívám v ruce opravdu málokdy)

No a ještě jeden prozaický důvod mám - ač jsem právě v polovině průměrného života, poměrně často střílím po nocích jiné zoufalce na netu. A ono hraní náročných 3D her s grabováním videa moc nejde dohromady ... pokud běží zrovna film, tak buď nahrávám a nebo pařím ... a já chci oboje. 9-)

Jinak díky za rady, nějak se tím prokoušu ....hehe reklamka: koupím digitální kameru s analogovým vstupem, funkční mechanikou a rozbitou optikou / snímačem či jánevímčímještě tak za 2000,- :-D Musí fungovat jako převodník a digivideomagnetofon. :-D :-D :-D
Anonymous (825)|2.11.2004 14:12
[quote=mercenary]No dobrá, toto vlákno snad ukončím:

Počítač potřebuji také vypínat, anžto na něm testuji například komponenty svých zákazníků ("zaručeně vadné modemy" a podobně, které mi fungují na první pokus a instalaci ...).

Takže ta páska by se občas hodila, byť 3x do roka (třeba takto: nahrávám film a přiřítí se kunčoft - než vypijeme kafe, už jsou tu reklamy. Zastavuji grabování do kompu a pouštím kameru. No a komp můžu vypnout, že. Navíc možná jde pustit kamera i za běhu, takže bych natočil pár vteřin překrytí a po změně scény mohu vypnout komp. Jestli to takto nejde, tak sorry, digikamery mívám v ruce opravdu málokdy)

No a ještě jeden prozaický důvod mám - ač jsem právě v polovině průměrného života, poměrně často střílím po nocích jiné zoufalce na netu. A ono hraní náročných 3D her s grabováním videa moc nejde dohromady ... pokud běží zrovna film, tak buď nahrávám a nebo pařím ... a já chci oboje. 9-)

Jinak díky za rady, nějak se tím prokoušu ....hehe reklamka: koupím digitální kameru s analogovým vstupem, funkční mechanikou a rozbitou optikou / snímačem či jánevímčímještě tak za 2000,- :-D Musí fungovat jako převodník a digivideomagnetofon. :-D :-D :-D[/quote]

Jesli to má bejt fór tak to beru, jinak nechápu význam televizní MPEG-2 sračk*y hulákat tak debilním způsobem tj. do rozbité kamery :-E :-E :-E
clee (6592)|2.11.2004 14:39
tak to uz bych si radsi poridil stolni harddiskovej rekorder a rvat to rovnou do mpeg2
mercenary (105)|2.11.2004 14:52
Hmm, můžete mi přiblížit, co nechápete ? To slovo debilní skoro chápu osobně. Docela rád bych také věděl, co nahráváte Vy, když to nejsou "televizní MPEG-2 s*ačky"?
Teď jen nevím, zda Váš poslední příspěvek měl za cíl ukázat Vaší jistě intelektuální převahu nad mou osobou, či pouze vznikl z nutkavé potřeby mít v threadu poslední slovo (pak mi však přezdívka BullBack nepřipadá pro dívku zrovna vhodná). Ať tak či tak, zjevně nevybočuje z úrovně ostatních Vašich příspěvků v diskuzích, prosím Vás tedy: nereagujte na mé příspěvky či dotazy, pokud Vaše reakce nebude konstruktivní.
clee (6592)|2.11.2004 14:58
asi takhle, jestli mas cistej analogovej signal, kvanta kazet co chces dostat do PC a dobry video, tak prosim, ovsem nahravani na pasku a naslednej prevod do pc bych taky dvakrat nedoporucoval, prvni vzdycky odchazej mechanicky casti a v tomhle pripade by to na jety kamere bylo asi hodne brzo, jinak kdyz mas prevodnik tak na zaznam ti staci i slaby PC typu P3 500mhz
mercenary (105)|2.11.2004 15:07
clee
Já to takto myslím, tu cestu přes kazetu jsem myslel opravdu jen v nouzi (akutní záchvat hraní her :-D ). A to že moje PC nezvládá záznam i při hraní her nezpochybňuji, ale záznam sníží komfort při hraní her 8-) . Už takhle mi ty mlaďoši občas dávaj na p*del a ono občas opravdu je třeba každé procento výkonu kompu ...

Ne, to fakt není míněno příliš vážně, na tu pásku bych to cpal asi pouze v případě nutnosti vypnutí/restartu kompu kvůli zkoušení cizího hardware a podobně.

Jinak díky.
mirekv (7169)|2.11.2004 15:09
No já teda nevím, jesli jsou skvrny na slunci, nebo co, tolik na***ných lidí na TVFreaku jsem nezažil. Mercenary, tvůj postup je sice možný, ale těžkopádný. Už vidím, jak budeš části videa lepit dohromady z HDD a pásky v kameře. No a měnit pásky za chodu? Jak bys to dělal u 3hodinového Kubricka bez reklam? Chce to prostě ještě jeden PC (v případě převodníku, nebo kamery stačí slabší), nebo VHS.
mercenary (105)|2.11.2004 15:29
mirekv
Já nahrávám většinou pouze komerční brak prokládaný reklamou :o).
Opravdu, nechte mi možnost využít 2x do roka pásku pro uložení části záznamu, když zrovna potřebuji něco dělat s kompem.

A variantu další komp nepřipouštím: už takhle máme doma 3, ale na těch dalších 2 se nedá nahrávat pozdě večer, jsou v ložnici naší a dětí. A čtvrtý komp prostě nechci :o)
Pitomec (10211)|2.11.2004 16:41
[quote=Bullback]Nestěžujou si sousedi na hluk ??? :-E :-E :-E[/quote]
Já to nemám doma, ale v práci a navíc je to ve sklepě (tedy ne mezi krumplama, aby si někdo nemyslel, ale v suterénu domu...) :-)
Pitomec (10211)|2.11.2004 16:43
[quote=mercenary]Já nahrávám většinou pouze komerční brak prokládaný reklamou :o).
Opravdu, nechte mi možnost využít 2x do roka pásku pro uložení části záznamu, když zrovna potřebuji něco dělat s kompem.

A variantu další komp nepřipouštím: už takhle máme doma 3, ale na těch dalších 2 se nedá nahrávat pozdě večer, jsou v ložnici naší a dětí. A čtvrtý komp prostě nechci :o)[/quote]
Tak mě napadá - proč radši nezkusíš VHSku (nebo S-VHSku)? Tam vrazíš pásku za 40,-Kč a máš 8 hod. v LP v pohodě. Na ten brak z TV vysílání se stejně nic jinýho nehodí...
mercenary (105)|2.11.2004 18:47
No možná proto, že pořád žiji v domění, že se to nahrávkou na VHSku viditelně zhorší - dělám z toho DVDčka hlavně pro děti, mám dost dobrý signál, takže to není zase tak hrozný. Ale pravda - nikdy jsem to nezkusil nahrát a pak grabnout. No zkusím to, ale stále jsem trochu skeptik (mám sice skoro nové 6tihlavé video, ale je to šunka za 3500,-). Já ho kupoval kvůli převodu mých VHSek na DVD a jako externí tuner (vyzkoušel jsem několik interních karet s tunerem a mohu říci, že jsem neměl v ruce nic, co by se dalo použít i při hodně nízkých nárocích na kvalitu).

Na druhou stranu - jakou reálnou cenu může mít kamera s nefunkční optikou/CCD, když 100% funkční pořídím v pohodě pod 10000?

No každopádně to zkusím, co s tím ta VHSka udělá.

Doplněno: tak jsem to zkusil hned, docela je rozdíl menší, než jsem čekal. Stejně ale nee, šumu přibude docela dost = horší MPEG2 při stejném bitrate .... v případě nouze by to asi použít ale šlo.
Pitomec (10211)|2.11.2004 20:32
Kameru s A/D převodníkem rozhodně nekoupíš pod 10t. (ledatak €). A co se týká VHS, tak osobně používám S-VHS ET a při reprodukci přes integrovaný TBC člověk nepozná rozdíl od TV vysílání (dokonce se mně zaznamená i komplet TXT) - teď jsem objevil (a pochopitelně hned objednal) videorekordér Panasonic NV-SV120 s TBC a 3D-DNR za cenu 5.999,-Kč vč. DPH (http://www.electro.cz/www3/detail.php3?table_name=video_svhs&index=1).
Anonymous (825)|3.11.2004 12:05
mercenary: A kdo Tě nutí z té S-VHS (případně) tvořit ještě DVD, to je zase hloupý a nesmyslný způsob transformace (tím nechci říct že si blbec)
A aby Ti to "nevyšumělo" (jak uvádíš u VHS) tak si to můžeš zálohovat na HDD
mercenary (105)|4.11.2004 00:03
to Bullback: no kdo mne nutí .... já to všechno dělám právě proto, abych to narval na DVD, aby na to děcka a maželka mohli čučet (někdy i já:o). A VHSce na koukání jsem již zamával. Nepřipadá mi to jako hloupý způsob transformace, prostě ani S-VHS kazetu, ani HDD do DVD v obýváku nenacpu .....

Nedalo mi to a půjčil jsem si digikameru se vstupem a zkusil jsem něco grabnout .... na filmy z mého VIVA se už tak docela dalo koukat a přes tu digikameru to bylo o dost lepší. Teď ovšem zvažuji, zda jít do kamery (starší), nebo převodníku a asi vyhraje převodník.

Jinak chlapi (speciálně Bullback a Pitomec), mám z Vás pocit, že koupit něco za deset, dvacet tisíc není pro vás problém .... já těch 6 táců za převodník musím krapet zvážit (abych měl koncem měsíce co dát dětem žrát) a kdybych to nedal do nákladů (a bacha, žádná levota, tahám spoustě lidí záznamy z analogu za fakturované peníze - a jak byli spokojeni z videa z VIVA 8-) ), tak bych to asi dlouho ještě odkládal.
Berte trochu ohled na jedince s jen lehce nadprůmerným příjmem :o)

Jo a ještě musím uznat panu Pitomcovi jeho obecnou pravdu o nepoužitelnosti levných karet (jak jsem zachytil v nemálo diskuzích), kdyby ještě nasadil vstřícnější tón (no, na mne tentokrát reagoval vcelku adekvátně, díky), jistě by mnoha lidem pomohl více, jen ještě zohlednit potřeby konkrétního jedince a pojímat věci trochu méně maximalisticky :-)- . Stejně tak ty poznámky o technické nekvalitě TV vysílání - jen tak mimo, já to vidím také a to na postarší OTF, někdy je to fakt trága - když ale budou chtít děti nahrát Pokemony tak to udělám a budu se snažit to udělat co nejlépe. Nejde o to nahrát něco "kvalitního" co mne nezajímá, ale co nejlépe při přiměřených nákladech nahrát to co potřebuji.
Pitomec (10211)|4.11.2004 07:01
Ad VHS/S-VHS/S-VHS ET: Jde o to, že zákonitě dospěješ k poznání, že nemá smysl se šušnit s převodem TV vysílání na DVD. Většina filmů jde obšlehnout (relativně bez větší námahy) z originálních DVD disků (nebo vzít z originálu obraz a napasovat k němu zvuk třeba z NOVY, pokud originál nemá přímo CZ dabing) a s nástupem DVB-T (nebo při použití DVB-S) bude jistě lepším řešením karta do PC, jenž zaznamená přímo stream vysílání. Takže v dnešní době (pro analogové TV vysílání) je záznam na S-VHS ET rozhodně výhodnější, než hodiny strávené u PC výrobou DVD...
Mimochodem - kolikrát se na ten film tvoje manželka a děti podívají? Jednou, dvakrát? :-)
mirekv (7169)|4.11.2004 07:35
Pitomec: pravdu máš částečnou. Já stahuju filmy a dokumenty na DVD úplně běžně. Ztráta času - no to nevidím tragicky, stejně u PC sedím a většina procesu jede sama. Jó, kdybych u toho musel točit klikou...
I přes TV kartu je kvalita srovnatelná s původním vysíláním, tedy lepší, než VHS. Souhlasím s tvrzením "kdoví kdy se na to budu dívat", ovšem placka v papíru zabere míň místa, než VHS kazeta. To je otázka názoru, kdo k tomu nemá vztah a dělá s nechutí, tak ať si raději koupí to VHS.
mercenary (105)|4.11.2004 08:59
To je právě ono, pan Pitomec evidentně nemá děti (a kdo ví, zda manželku - teda nic ve zlém, třeba má také geniální děti i manželku a ti televizí pohrdají). Na natočené filmy z TV koukají děti u nás v době nemoci nesčetněkrát, stejně jako po celodenním hraní a procházce jim nějaký ten film rád pustím také. Některé filmy a zvláště pohádky běžely u nás třeba i 30x - a kdo má děti, ten ví, že dvouleté nemocné dítě chce krtka pustit 3x denně.
Nahrávání kdejaké blbosti z TV má ještě jednu výhodu: když to mám doma na DVD, byť z TV, nikoho už nenapadne na to koukat v TV "protože to zrovna dávaj". Takže čučíme na televizi méně, vlastně skoro vůbec a když tak se koukáme na film z DVD.
Jinak tu variantou DVD + zvuk z TV jsem již zrealizoval před nějakou dobou (Gladiátor), klaplo to docela dobře.
A poslední poznámečku na adresu pana Pitomce: jak jsem již psal, berte trošku ohled na potřeby a možnosti ostatních, já pořádně nevím, co je to DVB-T/S, nemám satelit, nemám S-VHS video a také nemám v autě nezávislé topení a airbagy. Neříkám, že někdy (a třeba i brzy) něco z toho nepořídím, netvrdím, že je to k ničemu, ale zrovna jsem vykrvácel na školce v přírodě, předtím na prázdninách, teď se blíží vánoce, potom budou daně, pak se budou blížit zase prázdniny, auto bude potřebovat nějakou údržbu ..... sakra, možná už by to chtělo nové zimáky a na jaře před STK nový katalyzátor.
Tím nechci nijak zpochybňovat Vaše znalosti a zkušenosti, vytýkám Vám však neschopnost (či neochotu) tyto vztáhnout na potřebu tázajícího se, s případným naznačením lepší cesty nepříliš nákladnější. Je to jako na dotaz: Chci si koupit Favouše, který ročník je nejlepší? odpovědět "na to se vy*er, to je k ničemu, stejně jednou zjistíš, že Porsche je nejlepší ...".
No a nakonec: uznávám, že na to v principu máte nárok a stejně děkuji za rady.
Koukám, že jsem to přehnal, to bych asi nečetl ani já :-E
mirekv (7169)|4.11.2004 09:08
mercenary: Pitomec rodinu má.
Anonymous (825)|4.11.2004 12:31
mercenary: Jsou i přehrávače co jdou napojit na PC.
Pitomec (10211)|4.11.2004 16:40
mercenary: Nejvíc mně vadí, že jsem toho Gladiátora dělal taky - mohl jsem sedět v hospodě a čekat, až mně ho pošleš hotovýho poštou... :BB:
stayman (12393)|4.11.2004 17:04
Gladiator je u vas aj z dabingom??? Ja som si musel doplnit z VHS zvuk..
mercenary (105)|4.11.2004 21:58
U nas a u Pitomcu doma je s dabingem. Ten dabing začíná "Televize NOVA uvádí" :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|5.11.2004 11:48
Nebo HBO uvádí, event. Prima uvádí :-)
stayman (12393)|5.11.2004 13:30
[quote=Pitomec]Nebo HBO uvádí, event. Prima uvádí :-)[/quote]

Ano, obe mam, a taham aj odtial zvuk pre DVD, este u nas ST1 uvadza, Markiza uvadza, Joj uvadza, TA3 uvadza ale nova sa neuviedla :((
Pitomec (10211)|5.11.2004 15:31
Tak místo NOVY zkus Private Gold :-D
mercenary (105)|5.11.2004 22:35
Tak pánové, ADVC50 je doma a šlape jak hodinky. Starší digi kamery s analogovým vstupem se asi opravdu moc levně koupit nedaj ...

Tak ještě zkuste prosím poradit (hledat to ve foru teprve začnu :-I ), dá-li se použít ADVC na sledování televize se zvukem (třeba i fullscreen, ale stačilo by velké okno = minimálně 800x600 :-)- ), jde mi do toho signál z videa.

Teď jsem pustil zkušební grabování a zátěž kolísá mezi 10-20%, uvidíme, co se stane, když při tom pustím gamesu.
mirekv (7169)|5.11.2004 22:44
mercenary: Pitomec tě pochválí! Jak to, že to žere výkon procáku, myslel jsem, že je to pouze záznam na HDD.
mercenary (105)|5.11.2004 23:00
No já neřekl že TO žere výkon, pak se kouknu co ho vlastně žere.

Teď mne napadá .... budu mít teď fieldy stejně za sebou, jako předtím z VIVA, nebo se otočej ?
empegdvojkuji v TMPEGu a přepadl mne záchvat lenosti to zkoušet, tak poraďte pls :-) .

Grabuju to ve WinDV a trochu mi vadí, že neslyším zvuk, nevím tedy, jestli již pořad neskončil ... ale už se zítra těším na Tygr a Drak.
mirekv (7169)|5.11.2004 23:06
[quote=mercenary]No já neřekl že TO žere výkon, pak se kouknu co ho vlastně žere.

Teď mne napadá .... budu mít teď fieldy stejně za sebou, jako předtím z VIVA, nebo se otočej ?
empegdvojkuji v TMPEGu a přepadl mne záchvat lenosti to zkoušet, tak poraďte pls :-) .

Grabuju to ve WinDV a trochu mi vadí, že neslyším zvuk, nevím tedy, jestli již pořad neskončil ... ale už se zítra těším na Tygr a Drak.[/quote]
Záchvat lenosti! Na vzorku si to snad vyzkoušíš, ne?
imported_Lachtan (1)|6.11.2004 01:58
Ja jsem zachytávání vyřešil jednoduše. Skystar2+Internet(card sharing .. pro czech link). at žije DVB. Skystar2 je za 2000Kc a internet 370Kc/mesic
clee (6592)|6.11.2004 05:08
DV ma sice lower field first, ale v realu bude upper ff...