Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizor z USA

michalhejl (33)|3.12.2007 15:28
Dobry den,
zvazuju, ze si z USA poridim LCD 132cm FullHD. Zatimco tady stoji 75000, tak v USA jen 24000...Konkretne uvazuju o typu Samsung LN-T5265F. K tomu bych chtel dokoupit v Cesku set top box Sencor SDB 3007T (cca 2500).

TV ma americky digitalni tuner ATSC a americky analogovy tuner NTSC. Je mi jasne, ze ATSC mi bude k nicemu, a DVB-T budu muset ladit pres cesky set top box. V manualu Sencoru se pise, ze NTSC podporuje.

TV je na 110V, takze si budu muset jeste poridit konvertor 220V->110V na 300W za nejakych 800kc.
Teletext si budu poustet s ceskou diakritikou ze set top boxu.
Z notebooku budu pripojen VGA kabelem, nebo pres HDMI.


Myslite, ze to takto pojede, nebo je jeste v necem zakopany pes?
Dekuji za odpovedi.
ezechiel1917 (498)|3.12.2007 15:46
no nevim koukam na ten typ ktery jsi uvedl a nejlevnejsi vidim v prumeru kolem 2100 dolaru coz je o dost vic, nez 24000, pricti k tomu dopravu, clo a dan a ta cena mi neprijde vubec zajimava. Jinak bych se vubec nedivil kdyby US televize neumeli klasickych 50Hz PAL a potom opravdu nevim jak to do ni ze setopoboxu dostanes.
michalhejl (33)|3.12.2007 15:52
[QUOTE=ezechiel1917;157508]no nevim koukam na ten typ ktery jsi uvedl a nejlevnejsi vidim v prumeru kolem 2100 dolaru coz je o dost vic, nez 24000, pricti k tomu dopravu, clo a dan a ta cena mi neprijde vubec zajimava. Jinak bych se vubec nedivil kdyby US televize neumeli klasickych 50Hz PAL a potom opravdu nevim jak to do ni ze setopoboxu dostanes.[/QUOTE]

Tady ji maji za $1332
http://www.universalelectro.com/saln5210lcdh.html
Doprava lodi v kontejneru pres http://www.zasilkovasluzba.com vyjde na $130.
Clo a dan vyresim "urcitym zpusobem", a budu platit minimum.
Klasicky PAL to neumi a prave proto se ptam, jestli mi pojede obraz, kdyz televiz jede na NTSC a set top box jede na NTSC taky.
w4rp (8)|3.12.2007 15:58
Co maji moji znami zkusenosti s dopravou lodi, tak dost hruza. Zbozi domlacene, popraskane poskrabane. Konkretne slo o nejake moto. Cili dost mozna to bude velky risk.
ezechiel1917 (498)|3.12.2007 16:05
[quote=michalhejl;157510]Tady ji maji za $1332
http://www.universalelectro.com/saln5210lcdh.html
Doprava lodi v kontejneru pres www.zasilkovasluzba.com vyjde na $130.
Clo a dan vyresim "urcitym zpusobem", a budu platit minimum.
Klasicky PAL to neumi a prave proto se ptam, jestli mi pojede obraz, kdyz televiz jede na NTSC a set top box jede na NTSC taky.[/quote]

pokud se dostanes s celkovou cenou na tretinu az poloviny ceny ceskeho ekvivalentu tak by to za risk stat mohlo no. ja osobne jsem zasadne proti nakupu v cizine, protoze resit reklamace nekde jinde nez v cr na to nemam cas ani naladu, radsi si priplatim a resim vse lokalne, zkusenosti jsou takove ze se mi to vzdy vyplatilo. nicmene jak jsem rekl pokud se dostanes do poloviny ceny za uvahu to stoji B-)
michalhejl (33)|3.12.2007 17:22
[QUOTE=ezechiel1917;157514]pokud se dostanes s celkovou cenou na tretinu az poloviny ceny ceskeho ekvivalentu tak by to za risk stat mohlo no. ja osobne jsem zasadne proti nakupu v cizine, protoze resit reklamace nekde jinde nez v cr na to nemam cas ani naladu, radsi si priplatim a resim vse lokalne, zkusenosti jsou takove ze se mi to vzdy vyplatilo. nicmene jak jsem rekl pokud se dostanes do poloviny ceny za uvahu to stoji B-)[/QUOTE]

Jasne, riizko poskozeni pri doprave a problemu s reklamaci tu je, nicmene, kdyz se TV rozbije po 24tym mesici, tak musis servis platit taky. V USA uz jsem koupil GPSku za polovicni cenu a lambda sondu do auta za tretinovou cenu a nikdy sem zadny problemy nemel. Navic ten rozdil v cene je naprosto horentni.

Ale zpet k tematu, odhlednuto od principialnich problemu s koupi a dopravou, myslite ze by ta TV v Cesku fungovala?
POiNTERx (436)|3.12.2007 18:04
michalhejl: Pokial mas trafo a pustas do nej NTSC, tak by s tym nemal byt ziadny problem. Akurat ber ohlad aj na to, ze NTSC norma ma 480riadkov... oproti PAL 576... a to je tiez urcita strata kvality. Skusal som to prepinat na DVD ... a je to poznat, ze je tam o nieco riadkov menej :( ...zvlast pri takej velkej uhlopriecke, to treba zvazit. S HD problem nebude.
michalhejl (33)|3.12.2007 18:09
[QUOTE=POiNTERx;157535]michalhejl: Pokial mas trafo a pustas do nej NTSC, tak by s tym nemal byt ziadny problem. Akurat ber ohlad aj na to, ze NTSC norma ma 480riadkov... oproti PAL 576... a to je tiez urcita strata kvality. Skusal som to prepinat na DVD ... a je to poznat, ze je tam o nieco riadkov menej :( ...zvlast pri takej velkej uhlopriecke, to treba zvazit. S HD problem nebude.[/QUOTE]

Diky za odpoved.
V popisu set top boxu se pise "NTSC/PAL/SECAM rozlišení 720x576 bodů", tak teda nevim jestli se opravdu pouzije 576 radku anebo jen tech 480...
Krayzie (325)|3.12.2007 18:16
[QUOTE=michalhejl;157537]Diky za odpoved.
V popisu set top boxu se pise "NTSC/PAL/SECAM rozlišení 720x576 bodů", tak teda nevim jestli se opravdu pouzije 576 radku anebo jen tech 480...[/QUOTE]

Pripoj to k HTPC s TV tunerom a mas po problemoch ;-)
michalhejl (33)|3.12.2007 23:25
Chapu spravne, ze pokud bych si koupil set top box s komponentnim vystupem, pripadne rovnou s HDMI, tak normy PAL/NTSC resit nemusim?
Pitomec (10211)|4.12.2007 07:09
Norma PAL a NTSC se týká pouze analogového signálu (S-video, CVBS, RF). Ale osobně bych si TV v USA nekoupil právě kvůli servisu (kde když to klekne, tak nemáš žádnou jistotu, že ti to v ČR někdo opraví).