Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FOTO - rozlišení

Lark (365)|2.12.2007 13:03
Zdravím ve spolek a prosím o informace. Pořídil jsem plazmu Panasonic TH-42PX70E a zatím jsem k ní "vylosoval" DVD rekordér taky Panasonic DMR-EX87EP. Měl jsem ale představu, že mimo jiné budu z CD nebo DVD, prohlížet fotky ve vertikálním rozlišení 720bodů (samozřejmě při propojení HDMI). V návodu k DVD sice uvádějí že lze zobrazovat JPG v rozlišení od 34 x 34p do 6144 x 4096p, ale na jiném místě návodu pro nastavení HDMI se uvádí:

"Statické snímky se přehrávají v ekvivalentním rozlišení 480p bez ohledu na nastavení"

což mi připadá úplně na palici. Proč se fotka napřed degraduje na 480p, když oba přístroje včetně propojení umí 720p, takže v TV dojde dodatečně k "upscalingu"?
Máte to někdo ověřené, jak to opravdu funguje (i u jiných strojů)? Pročítal jsem i návod od DVD Sony RDR-HXD970-B, ten ale radši neuvádí nic.

Uvažuji proto o variantě promítání fotek z PC přímo do TV, ale má to taky jeden nelogickej "háček". PC se do TV připojuje VGA kabelem (nechápu proč ne DVI->HDMI), což při délce 7m bude asi zase problém. Při propojení DVI->HDMI asi nebude na TV k dispozici menu pro korekci formátu obrazu. Zatím to nemůžu ověřit, protože nemám tak dlouhý DVI ani HDMI kabel a investovat bez jistoty úspěchu se mi nechce.

Proto budu vděčný za jakékoli informace a zkušenosti i pro jiné kombinace přístrojů s rozlišením alespoň HD-redy.
1odbornik (115)|10.12.2007 20:00
Bohužel tento postup přehrávání fotek na DVD přehrávačích je asi docela běžný.

Paňáci mají na televizích pro prezentaci fotek z "Lumíků" SD slot. Věc, která je jinak na ho... se dá velice pěkně použít na prohlížení fotek. Konkrétně jsem viděl fotky na 50PZ70... (1920x1080) a bylo to opravdu "žrádlo". Řekl bych...důstojný konkurent diaprojektoru. Ale ty peníze...

Ve vašem případě se to dá asi řešit jen pomocí PC.
opkaa (1)|10.12.2007 20:44
Neví někdo, jestli by se nezobrazily fotky v lepším rozlišení z nějakého rekordéru přes USB vstup, když z DVD
jsou pouze v 480p?
Lark (365)|10.12.2007 23:33
to 1odbornik: Díky za info a máš 100% pravdu. DVDrekorder už mám doma, a tak jsem si to už ověřil a jsem z toho docela mrzutej. Variantu s VGA připojením k PC jsem taky vyzkoušel a rovnou zavrhnul. Při délce kabelu asi 7m je to "děs a běs". Zítra bych měl konečně mít kabel DVI -> HDMI, tak uvidím co to udělá. Až to prubnu, dám vědět. Jak jsem ale našel v jiných vláknech, asi většina dělá z fotek slideshow jako video v PALu, což je možná nepatrně lepší než těch 640 x 480.

to opkaa: Mám za to, že to bude to samé jako v mém případu. K té degradaci dochází (asi záměrně) na propojení DVD-TV přes HDMI. Možná by to šlo jak píše 1odbornik z SD, nebo USB slotu přímo na televizi, na mé plazmě ale není ani jeden z nich.
Lark (365)|15.12.2007 16:13
Tak už kabel konečně mám. Vloudila se totiž chybička a přivezli HDMI->HDMI, tak jsem ho dostal teprve včera. V nastavení videokarty (NVIDIE 7600GT) se dá nastavit, aby desktop byl neořezaný a video i z aplikací (např. MediaPlayer, Slideshow ze Zoner PS9, modelářský symulátor RF3.5), jede na PC v okně progrtamu a na TV v plném rozlišení na celou obrazovku. Na TV je ale samozřejmě nastaven vstup HDMI, a tím pádem nedostupná veškerá nastavení pro PC vstup. Formáty zobrazení se přepínají na TV. Zatím jsem ještě bez zvuku, ale to už není problém. Co jsem zatím stihnul vyzkoušet, je ale skvělé. Fotky jsou podstatně ostřejší a ukázky filmů WMV HD (nic jiného zatím nemám) jsou parádní.