Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak přepnout DVD mechaniku z PIO zpět do DMA?

Doom (2331)|1.12.2007 22:57
kamarádovi se přepla DVD mechanika z DMA do PIO - měl vadné DVD-RW, mechanika se ho snažila furt a furt načíst a přešla z DMA na PIO. jak ji dostanu zpět? ve vlastnostech řadiče jsem přepnul z DMA na PIO a zpátky, odebíral jsem mechaniku i řadič ze správce zařízení, restartoval jsem, mazal event log a nic nepomohlo. mechanika se pořád hlási jako PIO.

kdysi jsem to uměl, ale ted si nevzpomenu, jak na to

WinXP SP2, nějaký Nero ani podobný balíky nainstalovaný nejsou.

díky.
leo (345)|1.12.2007 23:54
Zpátky na PIO to přepínají windows a mají k tomu nějaký důvod, zkontroluj datový kabel (vyměň ho pro jistotu) a zkontroluj i napájecí molex, není-li uvolněný. Zkus ji odpojit od datového kabelu a nabootovat bez ní a pak zase přidat, měla by proběhnout detekce nového zařízení, ale taky můžeš nahrát do ní nový firmware, to je pro windows taky impuls pro rekonfiguraci "nového" zařízení.
Foolproof (2713)|2.12.2007 16:14
Stačí odinstalovat - odebrat (softwarově) a restartovat PC, dojde k resetu počitadla chyb.
StD (8612)|2.12.2007 17:12
To není tak 100% pravda - každý IDEdriver (z těch hlavních 3, co je tu na ně někde pohozen ten návod nastavení) se k tomu staví jinak. Některý to akceptuje, jiný ne. Zkrátka to bude alchymie. Já jsem kupříkladu dostal ZADARMO asi před 2 lety údajně nefunkční DVD-rómku TEAC (komu čest tomu čest), která chodila ve stroji majitele s obtížemi jen PIO s HW Regionem 2 a já z ní celou dobu grabuji jako RegionFree, DMAon atd. naprosto OK. Vono je to taky trochu o těch příslovečných "ručičkách"... že?!
Doom (2331)|7.12.2007 07:42
teda pánové, to byla alchymie. PC má řadič SiS něco. odebrání nepomohlo. nainstaloval jsem ovladače pro IDE, pak je zase odebral, restartoval, pak kolem toho provedl pár aboriginských rituálů a asi po třetím restartu se najednou mechanika objevila v režimu DMA. ale absolutně netuším, co jsem s tím přesně dělal
StD (8612)|7.12.2007 08:07
Žes' to neřekl hned, že jde o SiS - s tím já mám bohaté zkušenosti... Měls' to správný SiS-IDE?
Doom (2331)|7.12.2007 09:04
myslím si, že měl. každopádně doufám, že už podobnou akci nezažiju
Stando, prosímtě, můžeš sem ve zkratce popsat nějaké tvé zkušenosti s SiS? ;-)
clee (6592)|9.12.2007 00:32
sis? to je neco jako via, ale este horsi...
StD (8612)|9.12.2007 07:25
No to je tedy pěkná ptákovina - desky s VIA chipsetem bych se sice opravdu ani prstíčkem nedotkl, abych něco nechyt', ale provozuju jednu se SiS 745 už nějakých 7 let a naprosto pohodově. Druhou s novějším chipsetem jsem ještě nedávno úspěšně prodal a chodila taky dobře. Ono to všechno chce své.