Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ztracené snímky při nahrávání přes pinnacle PCI 700

Dr. Taby (2)|29.11.2007 18:35
Dobrý den,

Mám následující problém: až dosud vše běželo jak mělo, ale poslední 3 dny při nahrávání analogového videa přes zařízení pinnacle 700 PCI (pinnacle studio 10+ a hardware pro zachytávání analogového videa) došlo zhruba po 10. (ale někdy po 17., 25., 40.)minutě ke ztrátě snímku, pak se přidal další a interval mezi následujícím se zkracovaly. Nejhorší na tom je, že to dosud běželo všechno bez problémů a nebyl problém nahrát z kamery celou 60 kazetu nebo dokonce třeba z VHS kazety 120 minut v kuse. Za rok a půl provozu ani jeden vypadlý snímek. Nainstaloval jsem i patch Studio+ 10.8 a aktuální ovladače pro PCI 700 a nic. Pořád stejná chyba. Zkusil jsem vymazat z disku určeného pro video co šlo a disk jsem defragmentoval. Udělal jsem test v HD tachu, a výkon disku je téměř k nerozeznání od testu dělaného hned po jeho zakoupení.

Testoval jsem počítač různými nástroji a nikde se nic neobjevilo, ani memtest nehlásil žádný problém. Vůbec nevím, co s tím. Povypínal jsem všechny možné procesy, odpojil internet přhazoval paměti a nic. Zatím to řeším tak, že nahrávám, a jak dojde ke ztracenému snímku, tak to ukončím, video kousek přetočím a pokračuju v nahrávání no dalšího souboru.

Napadla mě jedna možnost, není možné, že by problém byl na druhé straně kabelu? Jde totiž o to, že do této chvíle jsem nahrával z Hi8 kamery - zvuk přes cinche a obrez přes S-video a za rok a půl provozu jsem neměl ani jeden vypadlý snímek (a to se zapnutým avastem). Nyní nahrávám z VHS videa (které už není co bývalo), které je připojeno redukcí SCART/cinche. Zaujala mě ale jedna věc, když při nahrávání třeba zkusím přetočit video s obrazem, tak místo toho, aby pinnacle nahrával to co vidí TV (zrychlený obraz s čárama), tak se nahrávání pozastaví. Měl jsem za to, že nahrávacímu zařízení je jedno, co a jak je připojené, a prostě nahrává signál. Tak mě napadlo, jestli není možné, že by docházelo k nějaké desynchronizaci mezi videem a zařízením PCI 700, která by se postupně zvyšovala, projevila by se v určitém čase ztraceným snímkem, a
jak by pak se zvyšovala, tak by se zvyšoval i počet ztracených snímků. Zkusím ještě něco stáhnout z Hi8 kamery.

Moje setava:
MB Gigabyte Gi945P-G, P4 630 3,0 GHz, HDD80GB ATA (systém), HDD250GB SATAII (video), 2x 512 a 2x 1024 MB RAM (zkoušel jsem i původní jen 2x512 nebo i nové 2x1024), GF6600GT, Realtek 882, Win XP home.

Na této sestavě jsem to provozoval rok a půl bez porblémů. cca před 4 měsíci jsem reklamoval základní desku, ale za stejný typ a od té doby jsem již nahrával video, ale z Hi8 kamery.

Prosím, neví někdo kde by mohl být problém?

Díky
Dr. Taby
Dr. Taby (2)|30.11.2007 11:34
Tak při zachytávání z Hi8 kamery se chyba objevila při 50. minutě. Nevím, čím by to mohlo být.