Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC analog - kvalita obrazu - duchove

dreamboy (15)|28.11.2007 22:30
ahoj,

chtel jsem se zeptat co zpusobuje ruzne pruhy a dojeni obrazu - duchove. pr. vidim logo a vedle neho stin loga. pruhy v pozadi apod.?

spatny signal? spatna kabelaz? blbe zasuvky (vysoke dB - mam Legrand)? na ci strane je chby?

spravi to prechod na digital?

diky
Ivo Mašek (10205)|29.11.2007 12:14
Je docela možné, že je to v špatném propojení koaxu. Respektivě, nedobře udělaných spojích. Může to také dělat např. transformátor, který je poblíž TV. Který může být zdrojem rušení.
Na kabelovce nesmíš vidět duchy, ani jiné rušení.
Digitál to "možná" spraví u těch kanálů, které jsou šířeny digitálně, a nebo i digitálně. U kanálů, které jsou šířeny pouze analogově, se nic nezmění.
dreamboy (15)|29.11.2007 13:35
[QUOTE=Ivo Mašek;157051]Je docela možné, že je to v špatném propojení koaxu. Respektivě, nedobře udělaných spojích. Může to také dělat např. transformátor, který je poblíž TV. Který může být zdrojem rušení.
Na kabelovce nesmíš vidět duchy, ani jiné rušení.
Digitál to "možná" spraví u těch kanálů, které jsou šířeny digitálně, a nebo i digitálně. U kanálů, které jsou šířeny pouze analogově, se nic nezmění.[/QUOTE]

myslis napojeni koaxu k zasuvkam?
Ivo Mašek (10205)|29.11.2007 14:11
Já nevím, zda máš koax v celku, nebo ne., jestli nění někde přerušené opletení., jestli je pevný spoj k zástrčce zásuvky., nebo jestli nemáš nějaký neodrušený el. přístroj v blízkosti TV., jestli nemáš v blízkosti TV "vadné" trafo., atd.
dreamboy (15)|29.11.2007 15:59
na jeden privod jsou 4 dalsi zasuvky. tahle je c. 2. pamatuji si, ze jsem malinku riznul do izolace kabelu kdyz jsem rezal beton :(. to vadi? jestli jo, tak asi zacnu koukat po jinnem typu pripojeni, protoze kabely jsou v podlaze
dreamboy (15)|29.11.2007 16:09
citace z internetu: "..."Naprostá většina diváků má nyní signál z analogových vysílačů znehodnocen vícecestným šířením (odrazy), které se projevuje rozostřením obrazu až "duchy"....

Zajímavá teorie. Dáme tam 6-7 programů a naprostá většina si toho ani nevšimne. Myslel jsem si, že DVB-T je tu pro to aby zlepšilo kvalitu obrazu pro tu "naprostou většinu která má duchy v obraze". Kdepak máme inzerovanou digitální kvalitu obrazu a zvuku?"

tak to trapi vic lidi? ja mam teda analog (nemam set-top-box), tam by to byt nemelo vubec? mam analog, ale taky mi kostickuje a zamrzava. divny ne
VilemR (31)|29.11.2007 16:48
Já mám digitál od UPC a obraz mi kostičkuje a zamrzává též ( nehledě na to, že mi tam doposud chybějí některé placené programy ) :-(
Ivo Mašek (10205)|29.11.2007 18:59
[QUOTE]
na jeden privod jsou 4 dalsi zasuvky. tahle je c. 2. pamatuji si, ze jsem malinku riznul do izolace kabelu kdyz jsem rezal beton :(. to vadi? jestli jo, tak asi zacnu koukat po jinnem typu pripojeni, protoze kabely jsou v podlaze
[/QUOTE]
Tak vem kus koaxu a na zkoušku to připoj k TV (po podlaze). A uvidíš, zda bude rozdíl.

[QUOTE]Já mám digitál od UPC a obraz mi kostičkuje a zamrzává též ( nehledě na to, že mi tam doposud chybějí některé placené programy ) :-([/QUOTE]
A je to klasická kabelovka, nebo máš satelit od UPC? Já mám klasickou kabelovku a nemohu si vůbec stěžovat. jsem opravdu spokojený. Síla signálu je 98 procent a kvalita se pohybuje mezi 97 - 99 procenty. Pokud máš klasickou kabelovku, dej velký pozor na další rozbočení koaxu. jak to přeženeš, síla signálu ti klesne až k 8 - 30 procentům (vyzkoušeno na sobě). Stačí na jednom koaxu 2x spojkování. Analogu to nevadí, ale DVB-C je na to háklivý.
Ivo Mašek (10205)|29.11.2007 19:01
[QUOTE]tak to trapi vic lidi? ja mam teda analog (nemam set-top-box), tam by to byt nemelo vubec? mam analog, ale taky mi kostickuje a zamrzava. divny ne[/QUOTE]
Analog nikdy, a to zdůrazňuji, nikdy nekostičkuje a nezamrzává. Obrazové poruchy analogu mají úplně odlišný charakter.
VilemR (31)|29.11.2007 19:45
[QUOTE=Ivo Mašek;157093]Tak vem kus koaxu a na zkoušku to připoj k TV (po podlaze). A uvidíš, zda bude rozdíl.


A je to klasická kabelovka, nebo máš satelit od UPC? Já mám klasickou kabelovku a nemohu si vůbec stěžovat. jsem opravdu spokojený. Síla signálu je 98 procent a kvalita se pohybuje mezi 97 - 99 procenty. Pokud máš klasickou kabelovku, dej velký pozor na další rozbočení koaxu. jak to přeženeš, síla signálu ti klesne až k 8 - 30 procentům (vyzkoušeno na sobě). Stačí na jednom koaxu 2x spojkování. Analogu to nevadí, ale DVB-C je na to háklivý.[/QUOTE]

Klasiku, setbox od UPC. Teď jsem se zrovna díval na M.A.S.H. a co chvíli kostičky přejely přes část obrazovky.
Ivo Mašek (10205)|29.11.2007 20:02
Tak si na DO pusť info o síle a kvalitě signálu. A opravdu si překontroluj trasu koaxu.
dreamboy (15)|29.11.2007 20:18
[QUOTE=Ivo Mašek;157094]Analog nikdy, a to zdůrazňuji, nikdy nekostičkuje a nezamrzává. Obrazové poruchy analogu mají úplně odlišný charakter.[/QUOTE]

jo, to jsem operatorovi taky rikal. zamrzava, kostickuje - nemam Set-top-box ! pisu co jsem videl.
kdyz nemam stb tak bych mel mit analog ne. je to proste bordel sluzba.
VilemR (31)|30.11.2007 22:38
[QUOTE=Ivo Mašek;157099]Tak si na DO pusť info o síle a kvalitě signálu. A opravdu si překontroluj trasu koaxu.[/QUOTE]

Zdravím,

tak údaje jsou takovéto - kvalita signálu 97-99 %, úroveň signálu je rozdílná někde kolem 56 % např. u HBO, jinde 65 % např. u ČT1. Bydlím Brno ( Kamenný vrch ). Jinak k tomu kostičkování třeba tady diskuze :

[HTML]http://www.digizone.cz/diskuse/473/[/HTML]

Ke koaxu :

Koaxiální kabel je kabel, který vede do společné antény ( s kovovým koncem ), ne ? Jak přesně poznám to narušení/nedokonalost a šlo by např. nějakým jiným koaxiálním kabelem signál zlepšit ?
Ivo Mašek (10205)|1.12.2007 05:08
[QUOTE]
Koaxiální kabel je kabel, který vede do společné antény ( s kovovým koncem ), ne ? Jak přesně poznám to narušení/nedokonalost a šlo by např. nějakým jiným koaxiálním kabelem signál zlepšit ?
[/QUOTE]
Kabelovka je vedena tak, že někde (nejspíše ve sklepním prostoru) je krabice, kde je ukončena trasa optických vláken a napojení jednotlivých koax kabelů pro byty. Každý byt má svůj koax kabel (alespoň u nás ano). Až po bytovou zásuvku to patří UPC., koax od bytové zásuvky k STB je tvoje záležitost.
Pokud už na bytové zásuvce máš signál 56 - 65 procent., tak to je špatné!! Musí být 97-99 procent. Pokud není chyba směrem od bytové zásuvky k tvému STB / TV., tak zavolej servis - musí ti to sporovoznit, aby jsi měl alespoň těch 97 procent. Jinak ti to bude kostičkovat.