Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek Winfast DTV2000H - problém s grafikou

Andrasin (15)|25.11.2007 22:55
Zdravím, na jiných fórech mi s tímto neporadily, tak to zkusím tady. Koupil jsem Tv kartu Leadtek Winfast DTV2000H, vložil do PC, zapnul a byl jsem nemile překvapen, grafika celého winu byla uplně zničená, rozlišení na 800x600 a barvy na 4ech což nejde změnit a prostě to win ořezalo pro nejnižší nároky na hardware. Ve většině částí je grafika úplně "potrhaná". Pak to hodilo hlášku že nebylo možné najít ovladače grafické karty (Ati). Stahl jsem tedy nejnovější a nešlo to zas. Tak sem ještě nainstaloval ovladače k té tv kartě a zase to nešlo. Nevíte někdo co s tím ? Může něco s něčím kolidovat ? Jinak kartu to normálně rozpoznalo. Mám windows XP Pro SP2. Deskou by to být nemělo. Karta je pro PCI 2.3, ale ostatním funguje i v PCI 2.2, což je i na mojí desce. Je to MSI 848P-A (dřive ještě ETC) a zdroj 350W Eurocase. Díky
Ivo Mašek (10205)|26.11.2007 06:04
Zafajfkuj / odfajfkuj OverlayMode. Bude v některé ze záložek, nejpravděpodobněji tam, kde si řídíš kvalitu obrazu. Pokud to nepomůže, tak potom je "chyba" v ovladačích grafárny., a nebo v grafárně vůbec (zkus vyměnit za jinou grafickou kartu). Dále doporučuji vše dělat na čistém systému, ne na takovém, kde je hafo přeinstalací driverů, hlavně těch pro tv tuner. Dále, pokud máš nějaký ten codec pack, nemilosrdně ho z PC vypoklonkuj.
Andrasin (15)|26.11.2007 15:31
Ten OverlayMode bohužel nastavit nemůžu, jelikoz se v takto orezanem systemu ani neda pracovat, byl sem rad, ze se mi podarilo nainstalovat voladače, stejně by to asi nepomohlo. Jak říkám, grafický problém je v celém Windows.

Systém není zas tak starý a je poměrně udržovaný. Celý problém je zřejmě v ovladačích GPU, jak sjte psal, vždy po startu PC napíše, že nenalezl ovladače, přitom v PC je nejnovější ovladač přímo ze stránek Ati. Zkoušel jsem i ten, co byl na CD u grafické karty, taky nic. A codec pack jsem odinstaloval, taky nic :( Grafická karta je do slotu AGP a jinou takovou tu nemám, ani nezám nikoho, kdo by ji mohl mít, všichni mají PCI-E. PC mam zakoupený nový a sestavený doma, bohužel chybí právě grafika, u které čekám až přijde na sklad prodejce, takže vážně jinou asi nevyzkouším.
Ivo Mašek (10205)|26.11.2007 18:33
To vypadá, jako by to jelo pouze v základních barvách. Já nevím, jak je to u ATI, ale musí tam být něco podobného, co je u nVidií. V záložce "Ovládací panely / Zobrazení / Vlastnosti / Nastavení" a tam si vybrat 16, nebo 32 bitů. Ty tam budeš mít nějakejch 256 barev.
Andrasin (15)|26.11.2007 23:49
Tak to samozřejmě mám, jenže problém je v tom, že když už je Tv karta vložená, nedostanu se do nastavení ovladačů, jako by vůbec neexistovaly.