Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak využit plnou plochu na CRT 16:9?

aqualung (2)|23.11.2007 18:02
Zdravím

Asi hodinu jsem procházel zdejší fórum a vlákno týkající se mé otázky jsem nenašel, tak se nezlobte za nové.

Mám straší TV Panasonic 82cm 16:9 100Hz. Co jsem zprovoznil HTPC, tak zmiňovanou TV krmím z HTPC přes S-video. Grafická karta je integrovaná na MB Asus M2A-VM HDMI, ovladače jsou Catalysty verze tuším 7.3, prostě ty na CD s deskou (novější prý s int. GK moc dobroty nenadělaj, nicméně jsem ještě nezkoušel).

Má někdo ponětí, jak nastavit v Catalystech výstup tak, aby byla využita celá plocha obrazovky? Napadá mě jedině nějaké uživatelské rozlišení v poměru 16:9 a dostatečně "malé", aby byly písmenka ve Windowsech čitelná. Ale nevím, asi se nějak pletu.

Další věc je, že HTPC je připojeno přes HDMI k projektoru, který má nativně 1280x720. Ještě jsem nepřišel, jak donutit drivery, aby při detekovaném S-video výstupu použily nějáké rozlišení, na které se zde ptám a při detekovaném HDMI pak oněch 1280x720. Jak na to?

Abych nevypadal, že chci förum jen zneužít, tak pochopitelně rád odpovím na jakékoliv otázky ohledně HTPC (dost mě zajímají H.264 ripy, takže se můžu podělit o zkušenosti, jak to chodí).

Předem díky!
belpe (3)|23.11.2007 20:37
S ATI neporadim, ale prepinanie rozliseni som z podobneho dovodu riesil.

Ale robil som to manualne:
Mal som projektor pripojeny cez VGA (1024x576) a TV cez DVI (1280x720).
Na HTPC pouzivam Windows MCE.
Doinstaloval som softver AutoHotKey pre priradenie akcie k nepouzivanym tlacitkam na dialkovom ovladani a Qres pre zmenu rozlisenia. Potom to fungovalo tak, ze som dialkovym ukoncil MCE, stlacil tlacitko #, resp. * a znova nastartoval MCE.
Doplnam, ze oba vystupy z graf. karty boli v mode "KLON".

Skriptik pre autohotkey vyzeral nejak takto:

#IfWinNotExist ahk_class eHome Render Window
*::
Run qres /x:1280 /y:720
return
#::
Run qres /x:1024 /y:576
return
#IfWinNotExist

Projektor som medzitym upgradol na 1280x720, takze uz to neriesim.
aqualung (2)|9.12.2007 15:10
[QUOTE=belpe;156605]S ATI neporadim, ale prepinanie rozliseni som z podobneho dovodu riesil.

Ale robil som to manualne:
Mal som projektor pripojeny cez VGA (1024x576) a TV cez DVI (1280x720).
Na HTPC pouzivam Windows MCE.
Doinstaloval som softver AutoHotKey pre priradenie akcie k nepouzivanym tlacitkam na dialkovom ovladani a Qres pre zmenu rozlisenia. Potom to fungovalo tak, ze som dialkovym ukoncil MCE, stlacil tlacitko #, resp. * a znova nastartoval MCE.
Doplnam, ze oba vystupy z graf. karty boli v mode "KLON".

Skriptik pre autohotkey vyzeral nejak takto:

#IfWinNotExist ahk_class eHome Render Window
*::
Run qres /x:1280 /y:720
return
#::
Run qres /x:1024 /y:576
return
#IfWinNotExist

Projektor som medzitym upgradol na 1280x720, takze uz to neriesim.[/QUOTE]

Dík za reakci, nicméně se jedná o jinou situaci. Zkrátka se mi jedná o to, jak nastavit drivery (jaké rozlišení a ostatní) grafárny tak, aby se využila celá plocha CRT TV 16:9 při přijatelně velkých písmenkách (tedy relativně malé rozlišení).

Díky
Foolproof (2713)|9.12.2007 16:56
Drivery ani ne, jako renderer, pokud se týká videa. Pokud je použit overlay mixer, je v Theatre modu vše full screen a obraz se přizpůsobí obrazovce, při VMR7 tam jdou dát i titulky a OSD. Ovšem musí se používat player, který umí nastavit správné proporce a aspekt ratio, případně doplnit letterbox, který si TV automaticky roztáhne, používám 2, MPC a VLC.
To bylo video, tam není žádný problém.
Zobrazení normálního desktopu na CRT je problem, nejlepších výsledků jsem dosáhl, když to bylo jako primary monitor, ale nikdy se to nedalo přesně napasovat.