Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zdroj signálu pro TV Plasma

JIKY (22)|22.11.2007 20:47
Zdravím všechny,

chtěl jsem Vás požádat o Vaše názory na "ideální" zdroj signálu aneb "Čím krmit plasmu" z pohledu kvality signálu.

Jaké máte zkušenosti s Vaší plazmou, když je zdroj signálu :

a) Klasický analogový signál šířený anténou
b) Klasický analogový signál šířený kabelovou televizí (UPC)
c) Digitální signál šířený anténou (DVB-T)
d) Digitální signál šířený přes kabelovou televizi (UPC)
e) Digitální satelit
f) O2 TV šířený přes telefonní linku

Která služba je z pohledu kvality a technologie nejlepší co se týká kvality obrazu (nepočítám DVD a BR, jen TV vysílání).
Dokázali byste sestavit žebříček kvality a zdůvodnit proč tomu tak je ?

JIK
skypi (176)|22.11.2007 21:25
Nech si někde pustit na dobře nastavené plazmě Discovery HD (třeba) přes DVB-S Topfield HD (třeba) a myslím,že se rozhodneš rychle...
KOCOUR65 (653)|22.11.2007 21:58
minimum je dvd - ostatni je hnus - zduvodneni plasma neni na normalni tv vysilani - jeste tak s odrenyma usima cs link ceska televize
hafca (211)|22.11.2007 22:08
Není to pravda! Jestli je kvalitní signál, pak i obraz je kvalitní. Mám víc než dobrý analogový signál z kabelovky UPC a tomu odpovídá i obraz, je pěkný. Minimálně srovnatelný s klasickou TV. A jestli je mizerný signál, pak je na všem. Nevím co máš Kocoure za signál a co máš za TV, ale asi to bude dost mizerie, jestli takhle soudíš.
KOCOUR65 (653)|22.11.2007 22:22
mam panasonic42px70e ,analog kabelovku upc a satelitni cslink - panasonic mam na domaci kino - obcas kouknu na zpravy - na sledovani tv vysilani pouzivam radeji 70 cm crt tv - na tom panaku je obraz z upc hodne ubohej na klasicky tv je perfekt
plasmu jsem se rozhodl koupit jen kvuli domacimu kinu a tam to nema chybu
JIKY (22)|23.11.2007 09:08
[QUOTE=skypi;156503]Nech si někde pustit na dobře nastavené plazmě Discovery HD (třeba) přes DVB-S Topfield HD (třeba) a myslím,že se rozhodneš rychle...[/QUOTE]

Myslíš třeba (resp. typ s HDMI )

http://www.dvbshop.cz/index.php?w=produkt&id=312

OK, ale kolik stanic vysílá ze satelitu v HD ?


JIK
skypi (176)|23.11.2007 12:46
Dle mého čistě soukromého názoru kupovat si panel s např. 42 úhlopříčkou s "nějakým" HD a pak čučet na program v SD nebo i ze satu na nějaký hrůzy typu digi tv apod. je nesmysl. Docela chápu námitky, že obraz z CRT je "lepší" - není lepší, je mnohem milosrdnější k nedostatkům a nízkému rozlišení signálu.

Čím vyšší rozlišení panelu, tím je žádoucí lepší signál - sebelepší upscalovací obvody čarovat neuměj - i když se odevšad budou hrnout zástupy "odborníků", kterej tě bude přesvědčovat o opaku a o tom, jak zrovna tato telka perfektně zvládá "normální" signál - je opravdu nejlepší uzřít to na vlastní bulvy- a následně pořídit si zdroj kvalitního signálu
JIKY (22)|23.11.2007 13:47
Díky SKYPI za názor a diskusi.
Já otom přemýšlím zase trochu jinak a z opačné strany.

Blíží se totální rekonstrukce bytu mých rodičů a já vím, že "jednou" (příští rok) přejdou na plasmu. A chtěl bych proto "nyní" vybrat "nejkvalitnější signál" kvůli instalaci kabeláže, případné instalaci STB, SD, modemů,
husím krkům, stoupačkám apod.

Nechci kupovat plazmu a potom zkoumat kvalitu a úroveň signálu.

JIK
skypi (176)|23.11.2007 14:32
Nějak jsem to nepochopil - jak z opačné strany?

Chtěls zdroj "nejkvalitnějšího signálu" a já napsal svůj názor.
Kupovat ji "napřed" tedy doopravdy nemusíš-přece stačí, když to uvidíš někde nebo u někoho ve výše uvedené sestavě v provozu.
vomic (671)|23.11.2007 14:40
pokud máš kvalitní signál tak se vůbec 42" plasmy neboj. Obraz je na ní super (Panasonic 42TH70EA. Všechno je o kvalitě signálu, pokud je kvalitní pak je uplně jedno jestli plasmu krmíš analogem, DVB-T, DVB-S a budeš spokojenej. Když si k tomu občas zkoukneš nějaký ten film v 720p nebo 1080p budeš spokojenej maximálně.
Mám toho paňácu, koukám na analog z Ještědu a jsem maximálně spokojenej a obrazově jsem oproti CRT rozhodně polepšil a to nemluvím o občasném zážitku z kvalitního 720p DIVX filměčku.

Na řeči kupovat HD plasmu když máš SD signál, nebo CRT je vždy lepší SD obraz než Plasma naprosto nedej ... to si jen lidi potřebují sami sobě dokazovat (nalhávat) proč si tu plasmu nekoupit ...
vomic (671)|23.11.2007 14:48
[QUOTE=KOCOUR65;156512]mam panasonic42px70e ,analog kabelovku upc a satelitni cslink - panasonic mam na domaci kino - obcas kouknu na zpravy - na sledovani tv vysilani pouzivam radeji 70 cm crt tv - na tom panaku je obraz z upc hodne ubohej na klasicky tv je perfekt
plasmu jsem se rozhodl koupit jen kvuli domacimu kinu a tam to nema chybu[/QUOTE]

mohu srovnávat jen UPC direct či DIGI TV ze satelitu a ten obraz je příšernej oproti velmi kvalitnímu obrazu z analogu z střešní anteny - ale stejně tak byl příšernej i na hodně kvalitní CRT televizi ...
Prostě to co píšeš a shrnuješ že plasma není na normální TV vysílání jsou jen bláboly. Pokud nemáš pořádný signál stěžuj si na UPC, plasma za to nemůže ...


edit: jinak k tématu - k televizi si natáhni rozhodně jak ethernet kabel tak koax na sat tak i koax na analog/dvb-t ... pokud máš fakt dobrej net tak jdi do O2-TV místo UPC/DIGI pokud vím od známého tak kvalitativně je na tom O2 mnohem lépe než obě satelitní společnosti.
qantas (39)|23.11.2007 15:12
Mam 50Q97HD a chytam jak CS-LINK , tak i UPC DIRECT , CS-LINK 16:9 super obraz, hlavne live prenosy nebo "nove programy" nejlepsi kvalita je u CT, pak NOVA a PRIMA nejhorsi, UPC DIRECT je hnus , rozdil oproti CS-LINKU vidi i slepy....a pokud pustim nějaké HD, tak to je jiné kafe :-)
Roli (137)|23.11.2007 18:18
Já mám Panasonic 37PX70AE a O2 TV obraz je velmi pěkný ve srovnání s DVD je tohle asi 95% kvality sice některé kanály jsou malinko horší, ale TV za to nemůže a podle známého, který má stejnou TV jen 42 palců a kabelovku od UPC je kvalita obrazu srovnatelná. Nemám nic proti KOCOUR65, ale mít v obýváku dvě TV a v každé sledovat něco jiného tak to bych fakt nechtěl. Nevím proč podle něho není plasma na sledování normálních TV kanálů, ale myslím, že proto si TV hlavně kupujeme nebo ne.
pagotamd (9)|23.11.2007 20:59
premejslim ze zrusim wifi ,digitv a najedu na O2 tv+nett pokud je obraz jak pises asi 95procent kvality dvd to je dost parada,,,,tak digitv ma kolem 50ti da se to ,ale je to bida .To me asi stoji za to
je tu vice uzivatelu s dobryma skusenostma 02 TV? ,mam take plazmu 106cm ,projekcni 135cm jsem hodil vyhodil o)
hafca (211)|23.11.2007 21:03
On KOCOUR65 hlavně srovnává nesrovnatelné. Těžko jde hanit stejný obraz na 107cm plasmě a chválit ho 70cm CRT. Kdyby náhodou nějaké CRT mělo taky 107cm, vypadalo by stejně jako ta plasma, ale spíš hůř. Možná taky kouká z metru, pak se ale není co divit, že vidí, co vidí.
pravidelnycitatel (213)|23.11.2007 21:37
Mno nechapu,ze nekdo rika UPC digi. je v poho a druhy zase, ze se na to neda koukat.
Podle me jak je to digitalne tak by to melo byt vsude stejne. No asi ne :(
skypi (176)|25.11.2007 17:16
No furt říkám,že nejlepší je zvednout zadek a jít se podívat. A udělat si závěr sám...
Pikobus (84)|26.11.2007 17:25
No možná tady pár Kocourů nas.ru, ale mám Panasonic TH 42PX700EA a koukám hlavně na analog a musím říct,že to je tak 90% DVD! Bydlím tedy proti vysílači a nakoupil jsem kvalitní kabely,aktivní rozbočovače a aktivní velkou anténu a musim říct,že signál je srovnatelný z digitálem který chytám z německa,a to si myslím že němci ho maj docela vychytanej oproti čechům. Měl jsem z analogu strach,protože tady různý lidi strašej jak je to hrozný,tak trochu jsem počítal s tím,že budu muset koupit satelit a přinejhorším DVB-T u nás bude v dubnu 08,ale fakt je to v poho.(Jasný že to neni HD kvalita :-) ) Hodně moc záleží na anténach,nastavení parabol,všech slučovačích a rozbočovačích a samozřejmě na kabelech.Proto si myslim že jeden má UPC na ho.no a druhý ok!
KOCOUR65 (653)|26.11.2007 20:28
kdyz se ti to libi tak si na to cuc ale me tyto signaly z tech nekvalitnich zdroju na plazme nevyhovuji
peva (6)|30.11.2007 09:06
Tak jsem již 5 dnů vlastníkem LG 42PC55. Celkem dlouho jsem vybiral a nakonec rozhodla cena, v obchodě se ale těžko porovnává, ani to nemá cenu dělat, rozhoduje jak je která televize nastavená. LG42PC55 toho opravdu moc nastavit nejde, jen základní věci - barva, kontrast, jas... a to jsem zkoušel i servisní menu

Těď jaké jsou výsledky 5 dnů provozu. Zkousel jsem jak DVB-T tak analog.
DVB-T dávám známku 2-. Dá se na to koukat, kvalita obrazu příliš nezávisí na úrovni rušení a kvalitě přijímaného signálu., ale nějaký super obraz to není....trpí to evidentně mpeg kompresí...

Jinak přijímám analogovou kabelovku NOEL. Po přímém připojení (bez rozbočení) byl obraz na plazmě tak 3. Po zapojení s 2x rozbočením (druhá televize a internet) už byl obraz za 4 - nedalo se na to koukat pro viditelný šum. Podotýkám, že na CRT televizi byl obraz v tomto zapojení za 1 - bez viditelného šumu.

Tak jsem koupil aktivní zasilovače kabelové signálu s možností regulace zesilení a den si s tím hrál - nejdříve jsem signál utlumil (ono to jinak nechtelo zesilovat) a pak zesílil. S výsledek jsem nakonec spokojen - obraz je za 1-. Ale byl jsem překvapen jak je plazma citlivá na uroveň zesílení signálu. Pokud je zesílení o kapánek vyšší nebo nižší, tak obraz už je ovlivněn šumem nebo zarušením.

Zkousel jsem take obraz pres DVD, zapojeno pres scart a davam za 2. - Analog mam ted lepsi...

A taky z PC (1074x768) za 2. Ostrost jako britva, ale zase problem s urvoni cerne - nevim proc. Uroven cerne lze nastavit jen pres HDMI a to jsem jeste nezkousel.

Ted jeste napisu neco k plazme LG42PC55:
1) Uroveň černé se mi zdá být dobrá - je ale třeba nastavit typ obrany proti vypálení obrazu - orbiter = pravidelné posouvání obrazu. Standardně je tam nějaký white wash a ten snižuje úroveň šedé.
2) V DVB-T je celkem dobře řešené ovládání EPG,...
3) Slabší je to ale ve výběru formátu obrazu - sice má několik typů, ale prakticky člověk bude použivat jen dva:
a) pohled - automaticky orezava kousek vrsku a spodku obrazu a obraz 4:3 celkem inteligentne roztahuje - da se na to koukat. Kdyz je ale obraz 4:3 s cernymi pruhy je urcite lepsi prepnout na rezim "plny"
b) plny - automaticky orezava cerne pruhy pri 4:3 formatu a roztahuje na format 16:9. Kdyz ale pruhy nejsou, neda se na to divat - obraz je roztahly

Je skoda, ze vyrobce nezkombinoval tyto formaty do jednoho, takhle musim furt prepinat jako pako (ostatni rezimi, jako zoom, 16:9, 14:9, 4:3 jsou na hovno a jen cloveka obtezuji )

Zajimalo by mne jak jsou na tom jine plazmy, zda umoznuji nastavovat urovne orezu a roztahnuti a detekci cernych pruhu pri 4:3 rezimu.Toto povazuji za velmi dulezite pro vyber televize (vice jak kontrast, uhel pohledu a jiny blbosti)...v budoucnu bych si jiz vybral televizi ktera ma toto vymakane...

4) POZOR nelze nastavit cerne pruhy pri sledovani v jinem formatu, jsou standardne sede...a to ani v servisnim menu...proto jsou ostatni formaty obrazu 4:3, 14:9 nesledovatelné...Pritom pri cernych pruzich by byl 14:9 celkem koukatelny...

Pokud mate dotazy, rad je objektivne zodpovim...
Pikobus (84)|30.11.2007 11:15
Zdárek,tak tohle má výborně vychytaný Panasonic,má totiž nastavení obrazu "střed", pak je formát 4:3 roztažen na celou plochu tv tak aby se na to dalo dívat.A není oříznut. A ještě má takovou vyfikundaci,ktará dělá formáty automaticky,takže se stím pere sama a pokaždý upravý formát automaticky tak,aby byl nejlíp koukatelnej.Zajímavý je to pozorovat při reklamách na nově,kde jsou některé upoutávky na filmy ve formátu 16:9 a reklamy 4:3.Pěkně to přepíná,radost pozorovat.
Černé pruhy lze u PX700 nastavit ve 4 odstínech,světlá,střední,tmavá a vypnuto.Je to samozřejmě kvůly vypalování obrazu,protože kdyby někdo neustále koukal na 4:3 s černýmy pruhy,tak hrozí vypálení.Proto je LG má zřejmě imrvere šedivý...
peva (6)|30.11.2007 11:21
LG ma taky vice formatu, ale to je na nic...mne nebavi furt prepinat. Ja bych uvital jeden ktery si spravne poradi se vsemi beznymi formaty: 4:3 bez pruhu, 16:9 nativni, 4:3 s pruhy. A to tak aby to bylo koukatelny...
Pikobus (84)|30.11.2007 16:08
Tak jedině vrátit a koupit paňáka...... :-).... jiná rada neni...
Karel129 (503)|30.11.2007 18:53
No ja radsi Samsunga ,tam si obraz 4:3 roztahnu na presnou geometrii(ikdys je orizlej vrch nebo spodek)a posunu nahoru nebo dolu.Ten panackej stred a zbytek roztahlej, me moc nebral pri vyberu plasmy.Barvy si taky nastavim jak chci,do jakyhokoliv odstinu a kazdou barvu zvlast.A prum.spotreba 176W taky de pri 50% nastaveni obrazu.
pravidelnycitatel (213)|30.11.2007 23:52
To Pikobus:
Uz mam taky 42x70ea a max. spokojenost. obraz jako vino. Jenom ma dotaz. kdyz sleduji nejaky porad,kde maji pismenka velmi nizko u dolniho okraje obrazovky,tak jich vidim jenom pulku. Vyzkousel jsem snad vsechny formaty co ta tv nabizi,ale stale stejne. Nevis co by pomohlo? No mozna jsem si s tim jenom jeste malo hral. :)
Jinak jsem velmi spokojeny.
Pikobus (84)|1.12.2007 12:01
No někdy jí to trvá dýl,ale většinou jakmile se oběví titulky,tak obraz poposkočí aby byly vidět.Nastav mód zobrazení na "automaticky" a pak by to mělo automaticky skákat.Mam tedy PX 700,jestli to nemá víc vychytaný než PX 70,ale pochybuju.
Sedvo (194)|1.12.2007 12:34
[QUOTE=Karel129;157224]No ja radsi Samsunga ,tam si obraz 4:3 roztahnu na presnou geometrii(ikdys je orizlej vrch nebo spodek)a posunu nahoru nebo dolu.Ten panackej stred a zbytek roztahlej, me moc nebral pri vyberu plasmy.Barvy si taky nastavim jak chci,do jakyhokoliv odstinu a kazdou barvu zvlast.A prum.spotreba 176W taky de pri 50% nastaveni obrazu.[/QUOTE]

Já mám Samsung PS42Q7HX a funkce roztačení (tedy zrušení černých pruhů) je super. Např. film Rychle a zběsile 2, ten je vysílán ještě v širším formátu jak 16:9. Takže černé pruhy tam jsou, ale trochu jsem si pohrál a už tam nebyly. Nevím jak je to u Panasonicu (vím, že má hodně nastavení obrazu), ale ať si každý vybere. Já osobně asi bych v dnešní době šel do Hitachi

http://www.hitachi-online.cz/index.php?ap=products&ap2=13&ap3=222
Karel129 (503)|2.12.2007 07:40
No me se libi taky,ale pisou v jakem si testu ,ze SEDA-CERNA???????
vity (292)|2.12.2007 09:54
Ta Hitachi vypadá zajímavě. Horší to bude se servisem a rozšířeností.Nemaj ji skoro nikde,neni kde ji okouknout.
jm252485 (43)|2.12.2007 12:01
K tomu automatickému přepínání 4:3 a 16:9:
Funguje to (mám Samsung LCD), ale jenom u digitálního vysílání a při propojení SCARTEM. Zde totiž existuje signál WSS (údajně je součástí teletextu na lince 23), který se přivádí na pin 8 SCARTU a má dvě úrovně napětí: okolo 6V pro 4:3 a cca 12V pro 16:9. Pokud je televize nastavena na "automatický formát" (tak se to jmenuje u mne), tak při signálu 16:9 (bez pruhů - DVB-T se tak vysílá), se automaticky nastaví. (Původní idea signálu na pinu 8 ovšem byla jiná - sloužila jako identifika toho, že "SCART žije a něco zněj leze" a TV se tak automaticky přepnula z anténního vstupu na SCART. Další úroveň napětí tam byla dodána dodatečně). O tom svědčí např. to, že při příjmu "přes anténu" se při zapnutí externího STB televize sama přepne na STB (nebo to, co je připojeno SCARTEM)
Při vysílání 4:3 je u mne v menu volba, jakou "deformaci" si tam pro signál 4:3 nastavím (Samsung má možnosti "širokoúhlý" - popisováno výše, trochu ořízne vrch a spodek a celé to maličko roztáhne, nebo 16:9 nebo "zvětšení" - mohu si na výšku roztáhnout jak chci a posunovat výsledek ještě nahoru nebo dolů, nebo originál 4:3 se svislými pruhy na bocích)
U analogu to nefunguje - tam u 16:9 vkládá pruhy již vysílač a musím přepínat ručně (a zde se právě využije "zvětšení", protože přepnutí na 16:9 se dá nastavit tak, že roztáhne obraz i s pruhy jenom na výšku tak, že se to tváří jako 16:9 - pochopitelně se ztrátou kvality:-(. Použít se to dá i pro formát 2.35 nebo 2.4:1 - to je "pravý širokoúhlý film", jak ho známe z kina - kdy se dá zobrazit tak, že se pruhy zmenší (ale pochopitelně nějaké musí zůstat, jinak je to zase deformované na výšku...). Je třeba ještě vzít v úvahu, že 16:9 se nejvíce blíží filmový poměr 1.85:1, protože i když 16:9 je 1.78:1, tak díky faktickému tvaru pixelu (který není čtvercový, ale obdélníkový, a to jinak pro 4:3 a jinak pro 16:9 - přenáší se vždy ve formátu 725*576).
U HDMI není tato detekce možná, protože se předpokládá již jenom obraz 16:9, takže pokud mám sestavu udělanou tak, že přijímám třeba do DVD rekordéru (a je jedno, jestli analog nebo digitál) a do TV to hrnu přes HDMI, musím přepínat vždycky ručně. Taky zde není automatické přepínání při "oživení" HDMI - musím si ho jako zdroj vždycky vabrat ručně. Připadá mi to jako krok zpět, ale co už...
Pro ověření - zkuste nahrát do PC signál z DVB-T karty a uvidíte, že obraz se přenáší "čistý" - bez pruhů a dynamicky se přepíná (např. NOVA, která vysílá zejména reklamní bloky smíšeně, některé jsou 4:3 a některé 16:9). Pokud si nahrajete analog, tak bude vždycky 4:3 a buďto plný nebo s pruhy nahoře a dole. K těm reklamám ještě to, že některé, byť jsou natočeny na formát 16:9, tak k vysílání jsou předány jako 4:3 - tedy pruhy si tam vložil již autor, takže výsledek je 4:3 vždycky a samozřejmě není co přepínat.
To vše samnozřejmě u digitálu funguje, pokud je STB nastaveno správně - tedy na poměr 16:9.
Pikobus (84)|2.12.2007 21:00
Zajímavý a vyčerpávající! Je ale zvláštní,že koukám 80% analog,tedy koaxiální vstup a normálně se mi to, při nastavení "automaticky",přepíná samo.A ty píšeš:
"U analogu to nefunguje - tam u 16:9 vkládá pruhy již vysílač a musím přepínat ručně". Takže máš asi milné informace.......
xfiles (37)|3.12.2007 13:39
Ahoj, mam 42px70e a krmim ji DVB-T, O2TV po HDMI, HD filmy z PC po HDMI, herni konzole component 480p a DVD po kvalitnim scartu.

Zebricek kvality:
1. HD filmy po HDMI z notebooku 720p - spickovy obraz
2. DVD po kvalitnim scartu v RGB
3. O2TV po HDMI 1080i
4. DVB-T

Konzoli 480p nesrovnavam s PAL signalem, obraz je naprosto stabilne "dokonaly", obdobne jako u propojeni PC a plazmy po VGA nebo po HDMI.

Signaly se kterymi jsem byl na plazme nespokojen:
1. analog TV (des a bes, vubec to nemam naladene)
2. O2TV po scartu nebo po HDMI 576i (obzvlaste nektere mene atraktivni kanaly nebo fotbal)
Man5on (661)|3.12.2007 14:53
[QUOTE=Pikobus;157443]Zajímavý a vyčerpávající! Je ale zvláštní,že koukám 80% analog,tedy koaxiální vstup a normálně se mi to, při nastavení "automaticky",přepíná samo.A ty píšeš:
"U analogu to nefunguje - tam u 16:9 vkládá pruhy již vysílač a musím přepínat ručně". Takže máš asi milné informace.......[/QUOTE]

Musím souhlasit, i na analogu si to televize automaticky přepíná, ale myslím že jenom Panasonic, jiný to neuměj.
robert.kotasek (777)|3.12.2007 15:04
philips to taky umi ;)
Roli (137)|3.12.2007 19:14
[QUOTE=xfiles;157493]Ahoj, mam 42px70e a krmim ji DVB-T, O2TV po HDMI, HD filmy z PC po HDMI, herni konzole component 480p a DVD po kvalitnim scartu.

Zebricek kvality:
1. HD filmy po HDMI z notebooku 720p - spickovy obraz
2. DVD po kvalitnim scartu v RGB
3. O2TV po HDMI 1080i
4. DVB-T

Konzoli 480p nesrovnavam s PAL signalem, obraz je naprosto stabilne "dokonaly", obdobne jako u propojeni PC a plazmy po VGA nebo po HDMI.

Signaly se kterymi jsem byl na plazme nespokojen:
1. analog TV (des a bes, vubec to nemam naladene)
2. O2TV po scartu nebo po HDMI 576i (obzvlaste nektere mene atraktivni kanaly nebo fotbal)[/QUOTE]

Můžeš mi prozradit jak ze set top boxu od O2 přes HDMI dostaneš 1080i. Taky vlastním, ale nikde jsem nenašel jak změnit hodnotu výstupu 576i na 1080i.
jm252485 (43)|3.12.2007 22:38
[QUOTE=Pikobus;157443]Zajímavý a vyčerpávající! Je ale zvláštní,že koukám 80% analog,tedy koaxiální vstup a normálně se mi to, při nastavení "automaticky",přepíná samo.A ty píšeš:
"U analogu to nefunguje - tam u 16:9 vkládá pruhy již vysílač a musím přepínat ručně". Takže máš asi milné informace.......[/QUOTE]

Máte pravdu - došlo ke zkrácení a tím i ke zkreslení informace. Přesně je to popsáno zde: http://www.intersil.com/data/an/an9716.pdf
Pokud někdo není zcela zběhlý v angličtině tak jenom krátce: WSS se vysílá na TXT lince 23 (v PALu). Může obsahovat celkem 8 variant formátu:
1 4:3 plný formát (625 řádků),
2 14:9 centrovaný letterbox (využito jen 504 řádků),
3 14:9 s pozicí "nahoře", letterbox (využito jen 504 řádků),
4 16:9 centrovaný letterbox (využito jen 430 řádků)
5 16:9 s pozicí "nahoře", letterbox (využito jen 430 řádků),
6 větší než 16:9 centrovaný letterbox (to je filmový formát),
7 14:9 plný formát, využito všech 576 řádků
8 anamorfovaný 16:9 (to je také plný formát, využito všech 576 řádků)
"Chytrý" televizor (třeba můj Samsung takový není) si tedy nejspíše umí přebrat WSS signál tak, že i u letterboxovaných programů ořízne pruhy a zobrazí to jakoby se vysílal anamorfní 16:9. Pro ty "hloupé" televize je "náhradní varianta" ve SCARTU, kde to pro SCART dešifruje STB a záleží na nastavení STB, jak má 16:9 interpretovat.
Všimněte si počtu "aktivních" řádků, zejména u varianty 16:9 letterbox: jenom 430 - zbytek tvoří černé pruhy, které tam dodává vysílatel (a "chytrá televize" je zase ořízne a roztáhne obraz na výšku).
Moje chyba byla v tom, že jsem si neuvědomil, že TXT je jak v koaxu (analog), tak v Digi, za což se omlouvám. Pokud je mi známo, tak digi vysílá 16:9 jako anamorf s tím, že STB to dekóduje pro SCART (jak je to u STB s modulátorem pro koax nevím). 16:9 anamorf v analogu vysílá u nás snad jenom PRIMA a to pořad Autosalón, který je na 4:3 televizi "zmršený - roztažený na výšku" - chybí mu ty pruhy. Taky je tam upozornění,aby si (kdo může) přepnuli na 16:9. (To bylo někdy v létě, možná už se to opravilo, nevím)
Man5on (661)|4.12.2007 08:11
Hoši, tak sem se konečně rozhoupal a včera sem konečně koupil plazmu Panasonic TH-42PX70EA, tak pár dojmů.

Měl jsem všelijaký obavy, abych nekoupil špatně, přeci je to jenom dost peněz. Porovnávat televize v krámu je dobrý tak co se týče designu, ale obraz je většinou přes spleť koaxiálů tak nic, že se tím nedá řídit. Tak sem četl všemožný srovnání, recenze, diskuze a nakonec jsem koupil tenhle Panasonic, dost mi pomohlo uváděné ocenění EISA, přeci to nedaj jen tak pro nic za nic.

Mám jen analog, zato teda slušnej signál, a UPC-Direct. Naladil jsem a spadla mě čelist, "blbej analog" naprosto perfektní, žádná mazanice a to jsem docela puntičkář na kvalitu, pochopitelně je potřeba si uvědomit, že na 107 cm úhlopříčce je to zvětšení oproti CRT 72 cm několikanásobný, že to nemůže bejt dokonale ostrý. Další věc je UPC, tam je to závislý na datovým toku těch danejch stanic, takže taková Galaxie sport, která byla na céertéčku rozmázlá, je samozřejmě rozmázlá na plazmě taky, ale k mému překvapení to není horší, žádný šmouhy při pohybech se nekonaj. Ovšem jiná liga jsou naši německy mluvící sousedé ala ARD, ZDF, SAT1 ad., to je neskutečnej nářez, jsme sto let za opicema, když si vezmu, že všechno je ze stejný družice (z Astry) a oni maj obraz ne o třídu ale o dvě lepší, tak je to k pláči. No abych moc dlouho nepindal, sem naprosto spokojenej a to sem neměl možnost zkouknout HD signál, myslím si že cena EISA 07/08 pro tuhle TV je namístě a smekám.

PS: Ještě poznatek k zde zmiňovanému automatickému přepínání obrazu do 16:9, tenhle Panasonic to zvládá na 1*, radost to sledovat třeba při reklamách, kdy je jedno tak a druhý tak, nemusím nic řešit a furt přemačkávat a to je velký plus oproti třeba jinejm značkám.

PS2: Ještě jedna neméně důležitá věc, koukám na ni zhruba ze 3 - 3,5 m a je to naprosto optimální, první hodinu mě teda mírně tlačily oči, přeci jenom je to nezvyk, ale pak už vpoho, menší bych už nechtěl, ale ani větší.
Karel129 (503)|4.12.2007 16:25
Man5on:Pockej tak tyden-14 dni a budes hledat chyby.Ja byl taky napred unesenej a po 14 dnech uz se mi obraz zdal normalni a ne perfektni jako po koupi.
Pikobus (84)|4.12.2007 16:54
Man5on:To je dobře že si se rozhoupal :-) jsou to skvělý televize. Souhlasím s tebou s tím analogem,já mam výbornej signál a je to fakt tak těch90% DVD,ale už jsem to psal výše,tak to nebudu rozpitvávat. Myslím že když někdo bydlí 40km od vysílače,tak to bude asi vypadat jinak.... a pro Karla: Mám jí 3 neděle a chybu jsem zatím nenašel...i když hledám neustále........! :-)
Jo a ještě,když už jsme v debatě o signálech,tak dnes jsem koupil komponentní kabel Badridge,měl jsem do ted takovej ten normální slabej a signál byl z něho podstatně horší než ze scartu,tak to tam jdu napíchat a uvidíme,myslím že to bude (snad) lepší když stál 300kč,ale měli tam i Philips za 700! To už se mi zdálo za 1,5m. přehnaný.....tak uvidíme.....
Duše (19)|4.12.2007 18:47
[QUOTE=xfiles;157493]Ahoj, mam 42px70e a krmim ji DVB-T, O2TV po HDMI, HD filmy z PC po HDMI, herni konzole component 480p a DVD po kvalitnim scartu.

Zebricek kvality:
1. HD filmy po HDMI z notebooku 720p - spickovy obraz
2. DVD po kvalitnim scartu v RGB
3. O2TV po HDMI 1080i
4. DVB-T

Konzoli 480p nesrovnavam s PAL signalem, obraz je naprosto stabilne "dokonaly", obdobne jako u propojeni PC a plazmy po VGA nebo po HDMI.

Signaly se kterymi jsem byl na plazme nespokojen:
1. analog TV (des a bes, vubec to nemam naladene)
2. O2TV po scartu nebo po HDMI 576i (obzvlaste nektere mene atraktivni kanaly nebo fotbal)[/QUOTE]

Také mám signál O2TV tak bych rád věděl jak nastavit po HDMI 1080i.Ovšem mám Samsung Q97HD.Dík
KOCOUR65 (653)|4.12.2007 18:48
na sledovani normalniho tv vysilani tyto televize zase az tak dobry nejsou tak tu neprehanejte
Pikobus (84)|4.12.2007 20:37
Můžete mi prosim vás někdo vysvětlit laicky,jakej je rozdíl mezi 576i 576p? Propojil jsem ten YUV kabel s DVD rekorderem a chová se to dost zvláštně.V rekorderu je možnost přepínání,tak bych chtěl zjistit kdy a na jakej signál to mam přepnout? Díky
xfiles (37)|4.12.2007 20:51
[QUOTE=Roli;157547]Můžeš mi prozradit jak ze set top boxu od O2 přes HDMI dostaneš 1080i. Taky vlastním, ale nikde jsem nenašel jak změnit hodnotu výstupu 576i na 1080i.[/QUOTE]

V nedeli vecer jsem setopbox resetoval, po restartu se rozblikaly oranzove LEDky, pak odpocet do 100 a pak tam byl novy firmware, jenz umoznuje 720p a 1080i. Takze se asi postupne zacina sirit novy firmware, minuly tyden uz byla distribuce v Brnenskych dslamech.
tomzvule (249)|4.12.2007 21:03
[QUOTE=Man5on;157585]Hoši, tak sem se konečně rozhoupal a včera sem konečně koupil plazmu Panasonic TH-42PX70EA, tak pár dojmů.

Měl jsem všelijaký obavy, abych nekoupil špatně, přeci je to jenom dost peněz. Porovnávat televize v krámu je dobrý tak co se týče designu, ale obraz je většinou přes spleť koaxiálů tak nic, že se tím nedá řídit. Tak sem četl všemožný srovnání, recenze, diskuze a nakonec jsem koupil tenhle Panasonic, dost mi pomohlo uváděné ocenění EISA, přeci to nedaj jen tak pro nic za nic.

Mám jen analog, zato teda slušnej signál, a UPC-Direct. Naladil jsem a spadla mě čelist, "blbej analog" naprosto perfektní, žádná mazanice a to jsem docela puntičkář na kvalitu, pochopitelně je potřeba si uvědomit, že na 107 cm úhlopříčce je to zvětšení oproti CRT 72 cm několikanásobný, že to nemůže bejt dokonale ostrý. Další věc je UPC, tam je to závislý na datovým toku těch danejch stanic, takže taková Galaxie sport, která byla na céertéčku rozmázlá, je samozřejmě rozmázlá na plazmě taky, ale k mému překvapení to není horší, žádný šmouhy při pohybech se nekonaj. Ovšem jiná liga jsou naši německy mluvící sousedé ala ARD, ZDF, SAT1 ad., to je neskutečnej nářez, jsme sto let za opicema, když si vezmu, že všechno je ze stejný družice (z Astry) a oni maj obraz ne o třídu ale o dvě lepší, tak je to k pláči. No abych moc dlouho nepindal, sem naprosto spokojenej a to sem neměl možnost zkouknout HD signál, myslím si že cena EISA 07/08 pro tuhle TV je namístě a smekám.

PS: Ještě poznatek k zde zmiňovanému automatickému přepínání obrazu do 16:9, tenhle Panasonic to zvládá na 1*, radost to sledovat třeba při reklamách, kdy je jedno tak a druhý tak, nemusím nic řešit a furt přemačkávat a to je velký plus oproti třeba jinejm značkám.

PS2: Ještě jedna neméně důležitá věc, koukám na ni zhruba ze 3 - 3,5 m a je to naprosto optimální, první hodinu mě teda mírně tlačily oči, přeci jenom je to nezvyk, ale pak už vpoho, menší bych už nechtěl, ale ani větší.[/QUOTE]

Mám doma UPC DVB-S a provizorně CRT 37 cm :-) obraz je nádhernej na všech kanálech.
Chci koupit plochou televizi pro tento příjem a nynější diskuze mne dost zaskočíla.

Mám vybranou LCD Sony KDL-40S3000 a v záloze, kdyby obraz nebyl O.K. plazmu Panasonic TH-42PX70EA
Nikde jsem doposud UPC sat. na těchto tv neviděl. Jde mi o dobrý obraz z toho UPC sat, co vybrat ?
Jak vypadá UPC na té plazmě, čt, discovery, animal ...?

Dík Tomzvule
Man5on (661)|5.12.2007 09:12
[QUOTE=tomzvule;157679]Mám doma UPC DVB-S a provizorně CRT 37 cm :-) obraz je nádhernej na všech kanálech.
Chci koupit plochou televizi pro tento příjem a nynější diskuze mne dost zaskočíla.

Mám vybranou LCD Sony KDL-40S3000 a v záloze, kdyby obraz nebyl O.K. plazmu Panasonic TH-42PX70EA
Nikde jsem doposud UPC sat. na těchto tv neviděl. Jde mi o dobrý obraz z toho UPC sat, co vybrat ?
Jak vypadá UPC na té plazmě, čt, discovery, animal ...?

Dík Tomzvule[/QUOTE]

Ja měl doposud crt Sony Wega 29CS60K (71 cm, 4:3), mám UPC-direct asi tak rok, UPC obecně není žádná extra obrazová kvalita, ale obsahová nabídka je bomba, sport, dokum., hudba, je toho mraky za pár kaček (u mě za 444,- měs.) a o ten obsah mi jde především. Ty máš crt 37 cm, tak je jasný, že na tak maličký obrazovce je obraz super, to bude pro tebe extra skok na 40-42" tv, s tím prostě počítej. Pro mě ze 71 cm na 107 cm ten skok až tak velkej není. Ale k tomu UPC, byl jsem velice překvapen (pozitivně), že ten obraz na té 42" plazmě není horší než na tom crt, prostě žádná kostičkovaná a mazanice se nekoná, alespoň dle mého pohledu, každej to vníme jinak. Včera sem tu Sonku instaloval tátoj do obýváku a nechtěl bych ji zpátky ani za zlatý prase, a to nebyla žádná šunka, byl jsem s ní spokojenej. Ale je to tím, že plazma je na neduhy tv vysílání ať už analog nebo digitál "shovívavější". Brácha si koupil asi dva tejdny přede mnou 32" LCD od LG, tj. o dost menší než moje 42" plazma a obraz z UPC je šílenej děs a běs, a to máme kvalitu signálu naprosto stejnou. Já z toho měl úplně hrůzu, už sem ani tv nechtěl kupovat, ale furt sem věřil tomu, že plazma je lepší a teď sem o tom přesvědčenej úplně. Ale není to tím že by LCD byla špatná technologie, to vůbec nehodlám tvrdit, já pořád mluvím o tv vysílání, LCD prostě je a vždycky bude výborný jako monitor k PC, primárně k tomu byl určen a tv z něj bohužel neudělá ani kouzelník. Toť můj názor, každej má svůj, nechtěl sem nikoho nakrknout.

PS: Ještě jak vypadaj jednotlivý programy UPC na plazmě. Discovery, Spektrum jsou v pohodě, ČT, Nova Prima je mnohem lepší na analog.anténě, tak na ně přes sat. nečumím, sport je dobrej na Sport 1, Eurosportu, ale Galaxie je mazanice, jenže to byla i na crt, takže žádná novota, a hudební MTV a spol. jsou perfektní. Ještě jsem byl docela překvapenej z ČT4, ta mě přijde teď na plazmě lepší než na crt.

PS2: Jak píšeš o tý 40S3000, já viděl 40D3000 v Datartu, běžel na tom fotbal v HD rozlišení, nějaký to promo jak tam valej aby lidi upadli na znak, a bylo to rozmázlý, neostrý, zato barevný jak omalovánky. Nato že ta D řada má mít 100Hz techn. na právě kompenzaci pohybu, tak nic moc. A to ještě byla drahá jak ....
Man5on (661)|5.12.2007 09:39
[QUOTE=Karel129;157651]Man5on:Pockej tak tyden-14 dni a budes hledat chyby.Ja byl taky napred unesenej a po 14 dnech uz se mi obraz zdal normalni a ne perfektni jako po koupi.[/QUOTE]

Tak to víš, že hledám taky kde by se našly ňáký mouchy, ale nic podstatnýho co by mě vadilo jsem neshledal, možná až přijde faktura za elektriku. Ale jak už sem někde říkal, je potřeba si uvědomit, že u těchto velkejch obrazovek se s zvětšením obrazu zvětšej i neduhy a nedostatečnost PAL signálu, u HD signálu naopak se zvětšením obrazovky vylejzaj detaily, to je hold rozdíl.
tomzvule (249)|5.12.2007 12:59
[QUOTE=Man5on;157725]Ja měl doposud crt Sony Wega 29CS60K (71 cm, 4:3), mám UPC-direct asi tak rok, UPC obecně není žádná extra obrazová kvalita, ale obsahová nabídka je bomba, sport, dokum., hudba, je toho mraky za pár kaček (u mě za 444,- měs.) a o ten obsah mi jde především. Ty máš crt 37 cm, tak je jasný, že na tak maličký obrazovce je obraz super, to bude pro tebe extra skok na 40-42" tv, s tím prostě počítej. Pro mě ze 71 cm na 107 cm ten skok až tak velkej není. Ale k tomu UPC, byl jsem velice překvapen (pozitivně), že ten obraz na té 42" plazmě není horší než na tom crt, prostě žádná kostičkovaná a mazanice se nekoná, alespoň dle mého pohledu, každej to vníme jinak. Včera sem tu Sonku instaloval tátoj do obýváku a nechtěl bych ji zpátky ani za zlatý prase, a to nebyla žádná šunka, byl jsem s ní spokojenej. Ale je to tím, že plazma je na neduhy tv vysílání ať už analog nebo digitál "shovívavější". Brácha si koupil asi dva tejdny přede mnou 32" LCD od LG, tj. o dost menší než moje 42" plazma a obraz z UPC je šílenej děs a běs, a to máme kvalitu signálu naprosto stejnou. Já z toho měl úplně hrůzu, už sem ani tv nechtěl kupovat, ale furt sem věřil tomu, že plazma je lepší a teď sem o tom přesvědčenej úplně. Ale není to tím že by LCD byla špatná technologie, to vůbec nehodlám tvrdit, já pořád mluvím o tv vysílání, LCD prostě je a vždycky bude výborný jako monitor k PC, primárně k tomu byl určen a tv z něj bohužel neudělá ani kouzelník. Toť můj názor, každej má svůj, nechtěl sem nikoho nakrknout.

PS: Ještě jak vypadaj jednotlivý programy UPC na plazmě. Discovery, Spektrum jsou v pohodě, ČT, Nova Prima je mnohem lepší na analog.anténě, tak na ně přes sat. nečumím, sport je dobrej na Sport 1, Eurosportu, ale Galaxie je mazanice, jenže to byla i na crt, takže žádná novota, a hudební MTV a spol. jsou perfektní. Ještě jsem byl docela překvapenej z ČT4, ta mě přijde teď na plazmě lepší než na crt.

PS2: Jak píšeš o tý 40S3000, já viděl 40D3000 v Datartu, běžel na tom fotbal v HD rozlišení, nějaký to promo jak tam valej aby lidi upadli na znak, a bylo to rozmázlý, neostrý, zato barevný jak omalovánky. Nato že ta D řada má mít 100Hz techn. na právě kompenzaci pohybu, tak nic moc. A to ještě byla drahá jak ....[/QUOTE]


Měli jsme taky Sony 55 cm CRT 4:3 - zůstala u rodičů. Teď mám tu Philips 37 cm.
Koukáme na tv z 1,5m a tu novou budem sledovat kak ze 3,5m.
UPC - sat. je doma od září v akci cca za 275,-/měs což je slušné. Programová nabídka
mi vyhovuje, ikdyž mám jen základ. Děti tu maj 4 kanály, tak je musím odhánět :-)
Televize běží v průměru 5 hodin denně, tak ta spotřeba taky není úplně zanedbatelná.
U nás za rok cca 5h denně : LCD 32" / 40" - 1405kč/1701kč # Plasma 37" / 42" - 2509kč/2712kč
Ikdyž v porovnání LCD 40" a plasma 42" je to " jen " 1000,- kč/rok

LCD od LG v nižších řadách mají vůbec problém s pohybem.
Ta Sonka se mi moc líbí, ale viděl jsem jí v 32" na UPC kabel a to byl opravdu běs.
Ta 40"D3000 co jsi viděl je sice 100Hz, ale neni full HD tím pádem Full HD signál bude
horší s downscale na 768p.
Jak si ta mnou vybraná 40"S3000 proradí s upscale z normálního palu do 768 to nevím.
Viděl jsem jí v obchodě na Czech link, ale asi tak 30 metrů od přístroje a ty lítací pruhy a
ostantí - prostě hrůza. Nevím jak si představují takovouhle prezentaci televizí za více než 30 tis :-(
To bych asi zůstal věčně u té 37cm :-)

Ještě mne trochu utěšuje, že to nemají většinou dobře nastavený a to vedení pro 100 tv taky
moc kvalit nemá, tak uvidíme. Už bych si chtěl konečně vybrat plochou televizi s dobrým obrazem !
Tomzvule
robert.kotasek (777)|5.12.2007 13:38
Tome abys nakonec neprebral ;) - myslim ze jsi na tomto foru jeden z preborniku... myslim v delce vybirani tv... :D
Man5on (661)|5.12.2007 13:52
tomzvule: Při rozhodování se musíš spolehnout nejvíc na různý recenze a reakce majitelů na fórech, protože v obchodech to je přeze všechnu kabeláž a rozbočky ve finále hrůza. Nejlepší je tv skouknout u nějakýho kámoše nebo v nějaký menší elektře, kde je ochotnej prodavač, poladit si to a pohrát si s tím. Ale předně se musíš rozhodnout jakou technologii upřednostníš, to jak pozoruju pořád nemáš ujasněný. A na srovnávání spotřeby mezi LCD a plazmou se vykašli, u tv za 30 tisíc to přece nehraje žádnou roli!
tomzvule (249)|5.12.2007 14:07
Chápu vaše připomínky. Nerad bych přebral, ale vybírám celkem ve slušné třídě, tak by to ani to nemělo
bejt nejhorší. Vhledem k tomu, že mám na koupi ještě trochu času, tak mohu ještě spekulovat o kvalitě
a typu TV.
Mám jednoznačně vybranou tu Sonku 40S3000 s cenou kolem 31 tis. Má jí tady na webu nodiggity, tak
snad něco o kvalitě časem zjistím, ikdyž UPC nemá a honí jí přes PC - což není můj případ.
V záloze mám tu plasmu ( protože si myslím, že když ta Sonka nebude O.K. tak jiná LCD v téhle ceně
určitě také ne ). Plasmu 42PX70 má kámoš na Digi TV - což je podobné kvalitou k UPC a tam se jedu
brzo mrknout. Potom uvidím co s tím. Nodiggity je asi spokojenej, ale odpověď na mou otázku, jak na
té Sonce vypadá UPC- sat. mi zatím nikdo nedal - teda pozitivní :-(

Mimochodem Roberte co máš připojený ke tvý 32" LCD a jak jsi spokojen s obrazem ?