Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic Viera a PC

czworm (5)|22.11.2007 15:55
Vlastním obrazovku Panasonic Viera TH-50PX600E (možná je kód špatně,nepamatuji si ho :) ).
Dále pak PC s grafickou kartou nVidia CLUB...

Tato dvě zařízení jsou spojena HDMI-DVI kabelem. Problém je v rozložení obrazu z počítače, vysílaný obraz je oříznutý, tipuji že ze všech stran stejně (pro představu - je vidět jen malý kousek spodní lišty s nabídkou start). To co na monitoru u PC nastavíte tlačítkem automatického rozložení obrazu jsem na Věrce nenašel. Nevíte někdo jak to řešit? Jiná rozlišení nepomáhají, při většině z nich obraz není vůbec k přečtení.
A jestli něco takového existuje, kde mohu sehnat software pro změnu velikosti zobrazovaného signálu?
Za každou radu budu vděčný :)
Majlk (161)|22.11.2007 16:32
Zjistil sis,jestli tahle televize umi pixelmaping....
vomic (671)|24.11.2007 09:57
[QUOTE=czworm;156463]Vlastním obrazovku Panasonic Viera TH-50PX600E (možná je kód špatně,nepamatuji si ho :) ).
Dále pak PC s grafickou kartou nVidia CLUB...

Tato dvě zařízení jsou spojena HDMI-DVI kabelem. Problém je v rozložení obrazu z počítače, vysílaný obraz je oříznutý, tipuji že ze všech stran stejně (pro představu - je vidět jen malý kousek spodní lišty s nabídkou start). To co na monitoru u PC nastavíte tlačítkem automatického rozložení obrazu jsem na Věrce nenašel. Nevíte někdo jak to řešit? Jiná rozlišení nepomáhají, při většině z nich obraz není vůbec k přečtení.
A jestli něco takového existuje, kde mohu sehnat software pro změnu velikosti zobrazovaného signálu?
Za každou radu budu vděčný :)[/QUOTE]

Mám panasonic 42PX70EA a dělá mě to samý - vidím obraz ořízlí o cca start 1/2 lišty.

úpravu velikosti obrazu umí přímo ovladače N-vidie - stačí si spustit wizarda nastavení obrazu a můžeš smrskávat roztahovat obraz jako jsi tomu zvyklej na monitoru, problém ale nastane stím že ti pak půjdou blbě filmy na plasmě.
Mě se zatím nepodařilo docílit toho aby windows byl zobrazen správně jak má od kraje do kraje a zároveň aby filmy byli od kraje do kraje. Bud nastavím jedno nebo druhé.

Domnívám se, že filmy jedou dobře jen pokud máš správně nastavené nativní rozlišení tvé plasmy ale pak máš lehce ořízlé windowsy ... podle to dělá plasma která schovává určitý počet řádků (pár řádků kolem dokola je neviditelných)
czworm (5)|25.11.2007 23:21
[QUOTE=Majlk;156467]Zjistil sis,jestli tahle televize umi pixelmaping....[/QUOTE]
nerozumím výrazu pixelmaping,nevím jestli to ta televize umí a nevím v čem mi to vědět pomůže.. problém sem částečně i vyřešil..
nainstaloval jsem WinXP MediaCentre, kdy mi to tolik nevadi,sice mam orizle vsechny listy se status bary,ale to jsem vyresil koupi klavesnice specialne pro WXP-MCE takze vsechno je v suchu,obraz sice porad orizly,ale rozhodne je to porad v te rozumne mire 1/2 start listy po vsech okrajich pri rozliseni mam dojem 1280-960, nejsem si uplne jisty :)
Majlk (161)|26.11.2007 14:03
To,co je pixelmaping, sis mel zjistit pred tim,nez jsi tu televizi kupoval.Pri praci z PC je to zaklad,aby se ti na televizi ukazoval cely obraz bez orezani.Pokud to neumi televize,zadnou grafickou kartou to nevyresis.A jak to ctu,tak tahle televize to asi neumi.Zkus se podivat do menu,jestli tam neni funkce TV jako PC,respektive Just scan....
Krayzie (325)|26.11.2007 15:35
Chlapci, pred tym ako si kupite TV si zistujte fakty :-) Ale k veci, cez DVI/HDMI TV nepodporuje 1:1 pixel mapping, je tam overscan, co znamena, ze TV si obraz aj pri nativnom rozliseni interpoluje (prepocitava) a mierne ho zvacsuje. Min. pri 42PX70 sa to da lahko vyriesit cez VGA (15 pin. D-SUB) kabel, cez ktory TV dava 1:1 pixel mapping a vsetko je tak ako ma byt. Samozrejme, ze 42" plazma ma 1024x768 a teda treba do nej take rozlisenie cez VGA aj pustit. Obraz bude roztiahnuty do stran, ale bude presne bod na bod (50" by mala cez VGA zvladat 1360x768 1:1, ale nemam to osobne overene). Pri filmoch treba potom nastavit pomer stran na 16/9 v Media Player Classic (ine nepouzivam, takze neviem) alebo natvrdo prepisat v ffdshow aspect ratio na 1.33:1 (zmena pomeru stran plati iba pri 42" a 1024x768), filmy budu jedna basen :-)
PS: 42PX70 zvlada aj 1360x768 cez VGA, ale uz to nie je 1:1.
Palics (6)|4.1.2009 10:24
Panove zapinali jste prosim neco v menu televize aby to slo z pc,ja to mam HDMI-HDMI,v ovladacich catalyst mam vse nastavene ale v televizi je cerno.ja uz nevim co s tim.
Foolproof (2713)|4.1.2009 14:27
Možná by nebylo od věci přečíst si manuál.

Pokud chci na TV o "rozměru" 1920x1080 sledovat něco z PC přes HDMI " as is", tak je dobré nastavit na grafické kartě 1080p, ale TV se přepne do video režimu. JInak VGA vstup, jak píše výše.

Ta 700 asi tolik neumí, takže dtto 1368x768 nebo kolik.

V PC by měl být nainstalován správný monitor, tedy ne jakési PnP, jestli to Panasonic pro to má to nevím, dá si do PC " svoje" barevné profily atd a podle EDID nabídne nastavení.