Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HTPC sestava návrh, aneb něco pro MediaPortal...

RiMr (105)|21.11.2007 21:25
Zdravím.
Po dlouhém přešlapování jsem se rozhoupal a hodlám v dohledné době postavit HTPC.
Můžete se mi podívat na tuto sestavu?
Mým cílem je hlavně pozorování DVB-T, čili žádný satelit, nebo analog TV. Důležité je pro mě přehrávání filmů po síti z domácího serveru po gigové síti (proto je tam relativně malý disk) s různými kodeky, včetně filmů s 720p a 1080p. Hraní her, nebo střih apod. nee. Na to mám jiný počítač. Prostě, jenom video a TV. Jako zobrazovadlo bude sloužit 24" LCD monitor (větší by byl zbytečný-málo místa).
Jako systém Vista64 (mám s nimi dobré zkušenosti), MCE ve Vistách jsem zkoušel, úplně by stačily, ale nevím, jestli umí přehrávat videa ze sítě a hlavně mi nepřehrávaly naprostou většinu DivX, XVid a pod. Nevím, jestli tam jdou ty kodeky nějak namlátit, já jsem to nerozchodil. Proto jsem vyzkoušel MediaPortal, který mě ze začátku uchvátil, ale časem jsem poněkud vychladl, protože dost padal a nenahrával. Na druhou stranu, běželo mi na pozadí tolik procesů a měl jsem tam skoro nejlevnější TV kartu, že to u jiného počítače může (a chci aby to tak bylo) být všechno jinak. Rád bych zůstal u MediaPortalu.
TV karta, případ sám o sobě, tady jsem si nejmíň jistý. Stačí mi DVB-T, analog nepotřebuju, nejlépe bez dálkáče (to ale cpou všude), protože to budu mít u skříně.
Dal jsem jich tam víc, uvítám názory a zkušenosti s ohledem na výše uvedené použití.
Na TV kartě bych byl ochotný připlatit, když to k něčemu bude.
Rád bych případný záznam (TimeShifting) ukládal taktéž na síťový server, kde bude jen na to vyhrazený disk.
Pochopitelně to chci co nejtišší a né moc drahé, ale zas ne za každou cenu nejlevnější/nejshitovější.
Grafika by měla stačit integrovaná na desce, RAM počítá i s tím, že si grafika vezme něco pro sebe.


Skříň - Coolermaster CM Media Desktop 260
Zdroj FORTRON 300W ATX2.0, LowNoise - tichý, 120 mm, prodloužené kabely - 70cm

Zákl. deska - INTEL DG33TLM Tower Lake, iG33/ICH9R, DDR2 800, SATA II RAID, int. VGA (Intel Graphics Media Accelerator 3100 - DVI výstup) + PCIe x16, USB2.0, FW, GLAN, sc775, mATX (má PCI rev. 2.3)

CPU - INTEL Core 2 Duo E4500 - 2,20GHz
chladič pasivní Thermalright XP-90C + LGA775 RM

2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz PC6400 A-DATA Extreme Edition Vitesta

SAMSUNG SpinPoint S250 250GB, SATA II NCQ, 8MB cache, 7200ot., 8.9ms (údajně velmi tichý)

TV Tuner:
1) AVer TV DVB-T Super 007
2) DVB-T tuner Pinnacle PCTV Dual DVB-T Pro PCI (nejsem si jistý, jestli má podporu HD?)
3) DVB-T TV tuner KWORLD VS-DVBT-PE210RF (nejsem si jistý, jestli má podporu HD?), PCI-E, Vista podpora (údajně)
4)DVB-T tuner Hauppauge WinTV-HVR-1300 Hybrid (nejsem si jistý, jestli má podporu HD?), je sice i analog, ale údajně je to skvělá značka?


Takže tak.
Děkuji předem za jakýkoliv fundovaný názor.
Foolproof (2713)|21.11.2007 22:00
K jaýmsi kartám se dodává ArcSoft TotalMedia 3. Zdá se mi to být dobré rozhranní pro HTPC.
Existuje i TotalMediaExtreme, to obsahuje i dekoder pro H.264 (vynikající), avšak sehnal jsem jej jenom v japonštině, což je blbé.:) Laboruji nyní s jeho dekodery, měla by být i anglická verze. Proti MediaPortálu Mercedes.
RiMr (105)|22.11.2007 10:37
Děkuju, zkusím polovit v kalných vodách... :-)
Mercedes oproti MediaPortalu, to zná velmi zajímavě...
R.
Foolproof (2713)|22.11.2007 13:33
U té Extreme version tam nemohu dostat tu angličtinu, ale setting filtrů a tak to je vše OK, ale jinak rozsypaný čaj.:-D
Glaci (5)|5.12.2007 13:54
Nedavaj tam zdoj s predlzenymi kablami, budes mat problem ich ulozit (sam mam tu skrinku)
a ako DVB-T klasika Airstar2
RiMr (105)|6.12.2007 13:12
jojo, ještě právě z toho důvodu přemýšlím o zdroji, který má v sobě jen "samičky" a naacvakneš jen kabely které potřebuješ (nevím jak se to označuje).
A jsi s touto skříní spokojený? Funguje dálka v MCE, příp. MediaPortalu?
Ď
R
Liwoj (1)|9.12.2007 10:22
Ahoj

Koupil jsem nedavno Pinnacle PCTV Dual DVB-T Pro PCI a jedu na Vista x64 takze neco zkusenosti:
x64 ovladace existuji a daji se stahnout, nicmene jsou poradne stare a maji stale status Beta. Za vse hovori fakt, ze zadna karta od Pinnacle neni na Vista HW compatibility listu.
I tak karta s Windows Media Center (na Vista x64 ultimate) funguje docela bez problemu, vcetne nahravani. (Nevim ovsem jstli jde nahravat v necem jinem nez mpeg2 - netusim kde to zapnout)
- Zatim se mi nepovedlo rozchodit dalkove ovladani.
- Nefunguje EPG. Nevim ale jestli je to chyba WMC nebo ovladacu.
- zatim se mi nepovedlo rozchodit PC TV Pro, co je aplikace dodana ke karte. To te ale asi nezajima :)

S funkci jsem zatim spokojeny ale dost me znervoznuji ty ovladace.

Update: Take si nejsem jist ze pujde HDTV. V soucasnem stavu (pouze WMC) mi nefunguje (Nova HD) - mozna zase problem ovladacu. Nicmene na strankach vyrobce o HDTV neni ani slovo, i kdyz z recenze na TVFreak (https://www.tvfreak.cz/recenze-test-dvb-t-pci-2x-pinnacle-pctv-s-jednim-a-se-2-tunery/1973-4) by se mohlo zdat ze ano.

HTH