Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HD video přehraje jen Windows Media Player

olympus720 (8)|20.11.2007 22:57
Mám problém - stáhnul jsem si různá HD video dema 720i,1080i abych vyzkoušel jak to bude vypadat na mé plazmě.Nainstaloval jsem potřebné kodeky CoreAVC,FFDshow atd... a ve všech soft přehrávačích - BS Player,PowerDVD 7.5, Nero ShowTime mi jede obraz 2 -3 sec - potom se obraz rozpadne do různých artefaktů a zvuk začne cukat...Ať jsem manipuloval s kodeky jak jsem chtěl,nepomohlo to.Potom jsem ze zoufalství spustil Windows Media Player a ten bezchybně přehrál uplně vše.Jak je to možné ?
Foolproof (2713)|20.11.2007 23:08
Ten je skromný a pokud mu to neporučíš, tak se nesnaží přepnout na VMR a DXVA akceleraci, takže na overlay to jaksi jede.
olympus720 (8)|20.11.2007 23:56
[QUOTE=Foolproof;156293]Ten je skromný a pokud mu to neporučíš, tak se nesnaží přepnout na VMR a DXVA akceleraci, takže na overlay to jaksi jede.[/QUOTE]
píšeš to tak,jako by to byla nějaká skoro chyba - já jsem spokojenej,nebo to v ostatních programech jede v lepší kvalitě ?
clee (6592)|21.11.2007 01:05
zkousels media player classic? a v jakejch kontejnerech jsou ty dema? wmv nebo neco jinyho?
Foolproof (2713)|21.11.2007 01:12
WMP hraje podle automatiky a nelze v něm nic modifikovat, pokud mu nepomůžeš nějakým udělátkem.

Pokud budeš přehrávat soubor různými dekodery, zjistíš, že výsledná kvalita se dost liší, stejně jako zatížení procesoru a podobně. Markantní je to zejména u H.264 a u velkých datových toků.U WMP skoro nelze použít postprocesing, upravit velikost obrazu - apropo co titulky ??
Co je tam dobré je bonzování Microsoftům co právě hraješ a jestli sis to koupil nebo ukradl:) a možnost platit kreditkou v hudebních obchodech za to, co si od nich stáhneš.

Např. v tom BSPlayeru si můžeš zvolit, jestli se ti to má přehrávat přes FFDShow nebo CoreAVC, oboje naráz nejde. Asi to neumíš nastavit.WMP si podle meritu, MediaSubType CLSID a bůhví podle čeho ještě cosi vybral, postavil string z DShowfiltrů, zařadil tam obyčejný renderer, no a hraje to. Vyhovuje to tak spoustě lidí, nechtějí nad tím přemýšlet, ale najednou narazí na atraktivní film, který je udělaný s něčím extrovnějším a konec, potom je na foru plno dotazů.

Když ti to vyhovuje, tak nad tím nebádej a hotovo.
vlada (3470)|21.11.2007 10:56
olympus720
Aby si zjistil příčinu problému, musíš zjistit, přes jaký filtry (dekodéry, splitter, renderer) se Ti video přehrává.
olympus720 (8)|21.11.2007 19:27
Díky za rady a odpovídám i upřesňuji :

to Clee : videa jsou převážně ve formátu wmv (1440x1080)
problem je ten,že mám nainstalované externí filtry ffd,Core AVC - ale nedokážu je použít - když se během přehrávání v BS playeru podívám do filtrů,tak ani jeden není používán....
olympus720 (8)|21.11.2007 19:33
tady posílám obrázek,jak to vypadá,k tomu si domyslete trhaný zvuk.....
bscap0000.jpg
Foolproof (2713)|21.11.2007 20:30
CoreAVC je MPEG4AVC dekoder, s wmv nemá nic společného, FFDShow je velmi universální dekoder, ale hrají v něm ty formáty, které jsou v konfiguraci povoleny, pro wmv ale taky není ten pravý.
Wmv je mateřský formát Microsoftů a prakticky na přehrávání tohoto formátu je WMP prioritně postaven.

Podle obrázku ti to víceméně nestíhá, ručně si nastav v jiném playeru renderování přes overlay mixer, mělo by se to krapet zlepšit, pokud nezapneš ve WMP hardwarovou akceleraci pro wmv, vybere si ten overlay automaticky.
vlada (3470)|23.11.2007 08:50
Já bych ještě viděl jednu věc co vyzkoušet - otevři to WMV v Grapheditu. Jinak BSPlayer je polofunkční přehrávač a často zlobí, ten bych rozhodně jako referenční nebral...

Zadalší když se podíváš na nastavení ffdshow video dekodéru, tak tam je možnost povolit/zakázat jeho používání pro různé formáty. Najdeš tam i WMV 1/2/3 a WVC1. Je tam taky volba, jaký použít dekodér - libavcodec (opensource, zatím ještě neodladěný pro WMV) a WMV9 (standardní dekodér Microsoftu).
pravidelnycitatel (213)|5.12.2007 11:00
Ja jsem si stahl VLC player a bez problemu
stayman (12393)|7.12.2007 20:51
[QUOTE=olympus720;156292]Mám problém - stáhnul jsem si různá HD video dema 720i,1080i abych vyzkoušel jak to bude vypadat na mé plazmě.Nainstaloval jsem potřebné kodeky CoreAVC,FFDshow atd... a ve všech soft přehrávačích - BS Player,PowerDVD 7.5, Nero ShowTime mi jede obraz 2 -3 sec - potom se obraz rozpadne do různých artefaktů a zvuk začne cukat...Ať jsem manipuloval s kodeky jak jsem chtěl,nepomohlo to.Potom jsem ze zoufalství spustil Windows Media Player a ten bezchybně přehrál uplně vše.Jak je to možné ?[/QUOTE]

PowerDVD je uz 7.5?:eek: