Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AC3

danton (51)|31.10.2004 02:44
At hledam kde hledam a ptam se kudy chodim nekolik mesicu (asi 2 roky) na radu, nikdo nevi, jak zesilit AC3. Najde se nekdo tady? To by mne tedy porazilo...
Díky
Hawkey_tvf (434)|31.10.2004 02:11
Co tym presne myslis?
Na zaklade tvojej predbezne vagnej otazky predpokladam, ze mas nejaku AC3ku, ktora proste ticho hra. V tom pripade je asi najjednoduchsie ju demultiplexovat niecim (HeadAC3e, BeSweet, atd.) na tych 2-6 kanalov z ktorych sa sklada a v lubovolnom audio editore najst najhlasitejsi z nich. Zistit ako ho treba zosilnit (o kolko % alebo dB) aby "oblizol" takpovediac horny a dolny doraz vzorkovania a potom presne rovnako zosilnit aj vsetky ostatne }inak by si zlikvidoval povodny priestorovy dojem). Na zaver znovu zmultiplexovat do AC3.
Tak na 90% myslim ze celu tuto zalezitost alebo aspon 95% z toho zvladne BeSweet, ale nemam to ako overit lebo som u polovicky a moj pocitac je 81 km odtialto (a patricne stranky na doom9 resp. http://dspguru.notrace.dk/ si nakliknes aj sam); ja osobne by som sa ale zdrahal pouzit BeSweet na kodovanie tych wavov do AC3, lebo ten enkoder co je v nom je sice GPL (v kazdom pripade free), ale aj lame ako sa patri, dokonca istu dobu bol z BeSweet vyhodeny kym sa neporobili aspon najzakladnejsie fixy. Takze by som dal prednost niecomu inemu.
Ak mas nejake upresnenie nepresnej otazky alebo doplnujuce otazky, napis, urcite je tu dost ludi co ti poradia.
Hawkey_tvf (434)|31.10.2004 02:14
Na tom webe s BeSweetom sa pozri na AC3Machine. Ale bacha, vyuziva prave ten lame koder... naozaj reencoding by som radsej urobil v niecom... komercnejsom. Je tam aj odkaz na navod v slovencine (jedine ze by som si neuvedomil ze to bola cestina, slovanske jazyky velmi nerozoznavam pokial ide o citanie, len russkij, ukrainskij, belarusskij a srpskij podla azbuky :-E ).
danton (51)|31.10.2004 02:33
Díky za tip. Je to opravdu první a v každém případě stojí za odzkoušení. Já měl ale spíš na mysli program, třeba jako je MP3GainGUI 1.4.3 pro MP3, nebo jakýkoliv jiný pro wav, který by taky tak jednoduše zvedl hlasitost AC3 jako celku. Bez rozebírání a skládání. I když je mi to proti srsti, tak by bylo jednodušší "otočit knoflíkem" u zesilovače. Dávám totiž 3 filmy DivX /AC3 na jedno DVD a každy pes jiná ves ve hlasitosti. Co se týče odkazů na cizí stránky, tako to je pro mně pas. Jsem už ve věku, kdy jsme se angličtinu neučili a co znám, to mi tak akorát stačí na instalaci programů. Ale odborné výklady ne. I tak díky.
mirekv (7169)|31.10.2004 07:42
To by se mi občas taky šikl nějaký takový soft na zesílení AC3. S tím de/multiplexováním to znám, ale je s tím taková piplačka, že raději otočím víc tím knoflíkem.
stayman (12393)|31.10.2004 08:22
Ac3 vie nacitat/ulozit Steinberg Nuendo2.0, ale urcite robi tiez de/mux...
kirk (476)|31.10.2004 21:45
Danton: Nediv se, když má Dolby Digital vysokou dynamiku \/
clee (6592)|31.10.2004 21:49
cozeeee? tak to chci vysvetlit 9-)
Jidan (3)|1.11.2004 17:06
StayMan má pravdu. Nuendo s Dolby digital encoderem.
Importuješ AC3 jako AC3 (tj. jen do jednoho tracku jako 5.1), zesílíš dle libosti nebo jinak upravíš a exportuješ znovu jako 5.1 AC3.
A je to.

Jidan