Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Zahořeli jste svoji Plasma TV?

Hlasujících
38. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Ano - standradně

11 28.95%
  • Ano - hardcore metodou a vše v pořádku

0 0%
  • Ano - hardcore metodou a došlo k poškození TV

0 0%
  • Ne - a vše v pořádku

24 63.16%
  • Ne - a obrazovka se mi vypálila

3 7.89%
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 50

Téma: Zahoření Plasma TV

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Zdravím, chystám pořízení nějaké Plasmy TV (Panasonic) a chtěl jsem se zeptat, co říkáte na zahořování..
    Chtěl bych ji co nejdříve využít i jako monitor na hry..takže bych ji chtěl co nejrychleji zahořet..tzn. nechce se mi moc čekat 200 hodin, než se samovolně zahoří (cca. 2 měsíce provozu).
    Chtěl bych tedy využít "hard core" metody zahoření (zahoření by tak mělo trvat cca. 50-100 hodin), o které jsem se dočetl zde http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/...a-screen-burn/
    Co na tuto metodu říkáte. Myslíte, že to nepoškodí obrazovku?
    Díky moc za názory
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Ještě něco.. Tady pak někdo píše, že tou bílou plochou by se to zahořovat nemělo..

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Ja se na to chystal ale pak jsem to stejne nevydrzel a normalne koukal a kdyz jsem nekoukal tak jsem ji nechal prvni tejden bezet naprazdno s vyzoomovanym obrazem prakticky nonstop. Tzn tech 200 hod udelas v klidu za tyden a neco.

Problemy nepozoruju a to se na ni hrajou hry, obcas bezi statickej obraz z menu prehravace, atd ... Chvili po vypnuti v naproste tme jsou sice videt pozustatky nejake agresivni barvy ale do 10min to zmizi. Dokonce mi pripadne ze pote teprve TV odpojuje vsechny obvody, jelikoz cvakne.

Nováček Avatar uživatele Pikobus
    Registrace
    Oct 2007

Zajímavé téma,taky by mne to zajímalo,protože mam TH-42PX700 týden doma a zatím jsem nezahořoval(zatím teda pohoda).Když nikdo nereaguje,tak asi taky nikdo nezahořuje

Je tu pořád Avatar uživatele Modena
    Registrace
    Feb 2005

To je ptákovina, že to svět neviděl a pes to nežral !
    Plasma není repro, kde je "zahořením" myšleno uvolnění gumových/pryžových závěsů, plasma hoši žádné nemá (alespoň si to myslím).
    Já vím, že vás to některé svádí namalovat jí rychlý pruhy, dát na zdroj neónové trubice, nebo jí přetaktovat procesor, ale nejde to . . . fakt to nejde . . .

Je tu občas Avatar uživatele Roli
    Registrace
    Nov 2007

Já si taky myslím, že je to pěkná blbost "zahořovat" . To je asi jako kdybys chtěl "zahořovat" žárovku aby déle a lépe svítila.

Je tu pořád Avatar uživatele stani
    Registrace
    Feb 2006

No měl jsem doma také (krátce) plasmu a tam myslím něco o 200h "zahořování" bylo...

Registrace
    Feb 2005

Z vašeho "zahořování" bude mít radost pouze skupina ČEZ, vaší plasmě je to šumafuk !

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Zahořování je blbost, jak uvedl Modena. Televizor není auto a nemusí se zajíždět. V žádném materiálu od Panasonicu nenajdeš o zahořování ani větu.

Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od Kasprik Zobrazit příspěvek
    Zahořování je blbost, jak uvedl Modena. Televizor není auto a nemusí se zajíždět. V žádném materiálu od Panasonicu nenajdeš o zahořování ani větu.
    Hm tak to je pravda.V manuálu PX-700 jsem nic nenašel,a to ho studuji asi už asi po dvacáté i pozpátku a obráceně Samozřejmě o vypálení obrazu tam je samostatná část. Ale žena se dívala na Primu půl dne a pak jsem zhas a neviděl jsem,že by zůstalo chviličku logo nebo něco podobného. Myslim si že se z toho dělá zbytečná hysterie!...

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2006

S tou Primou to možná bude trochu jinak. Já to taky hlídal a řekl bych, že ubrali na intenzitě toho loga. Zdá se mi, že už je dost podobná tomu co má Nova nebo CT. Třeba vyslyšeli naše volání.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2007

Právě na to logo PRIMY jsem se chtěl zeptat a tohle vlákno k tomu přímo vybízí.
    V čem je jiné logo zrovna Primy? Je jasné, že se to týká log obecně a i všech dalších částí obrazu, které se nijak neobměnují, ale všude se píše jen o logu Primy.

Druhá věc, která by mě zajímala je to, jak tedy fungují mechanismy ochran proti vypálení?

Pokud je ochrana založena na tom, že se po určitém čase o 2-4 obrazové body cukne s obrazem, tak ok,
    ale takové logo má o dost víc, než 4 body a tak se s ním může cukat kam chce a stejně budou pixely, kterým to nepomůže. O ukazatelích ve hrách v souvislosti s tímto algoritmem ochran ani nemluvím...

Registrace
    Feb 2005

Citace Původně odesláno od RomanP Zobrazit příspěvek
    Právě na to logo PRIMY jsem se chtěl zeptat a tohle vlákno k tomu přímo vybízí.
    V čem je jiné logo zrovna Primy? Je jasné, že se to týká log obecně a i všech dalších částí obrazu, které se nijak neobměnují, ale všude se píše jen o logu Primy.

Druhá věc, která by mě zajímala je to, jak tedy fungují mechanismy ochran proti vypálení?

Pokud je ochrana založena na tom, že se po určitém čase o 2-4 obrazové body cukne s obrazem, tak ok,
    ale takové logo má o dost víc, než 4 body a tak se s ním může cukat kam chce a stejně budou pixely, kterým to nepomůže. O ukazatelích ve hrách v souvislosti s tímto algoritmem ochran ani nemluvím...
    Každý výrobce na to jde po svém ! Samsung, Pioneer a LG používá 4směrný posun, Panasonic vícesměrný + při detekci neměnného statického obrazu opakovaně a pravidelně přeběhne všema komůrkama "čistící" signál, který je po určitém čase používán i při běžném TV obrazu, což si myslím je v současnosti nejsofistikovanější řešení ze všech, páč je kombinací obého !

Registrace
    Oct 2007

RomanP:Proč právě Prima? To je snad jasný,potom co čt ubrala na intenzitě a udělala plovoucí loga (občas měnící se 1 na čt) a nova taky ,je logo primy nejkontrastnější a nejintenzivnější,tudíž nejvíc hrozí vypálením.Ještě někdo uvádí nějakou slovenskou stanici,že je tam dost intenzivní nějaký smajlík,ale já jí nechytam, tak nevim o jakou stanici jde.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2007

Čistící signál...plovoucí logo... To jako stačí po několika hodinách strnulého loga jeho několikasekundová změna na jiné a pak zas to původní? A nebo čistící signál na dobu, jakou ani lidské oko nepostřehne a je problém zažehnán? Já myslel, že je na preventivní změnu potřeba delší čas, než kraťoučká změna.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LED/Plasma do 15 000 Kč
    Od vasil1234 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 21-04-2012, 21:48
  2. LED / LCD / PLASMA do 400 €
    Od Luoslav v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 22-03-2012, 10:18
  3. LCD/Plasma do 15k