Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s titulky u IFOEDIT

Benyy (5)|30.10.2004 12:37
Cau cau, podarilo se mi konecne blby Avicko prevest na DVD ale nelibi se mi ty vlozene titulky primo do videa (pomoci FddShow), proto sem to tady projel a zkusil sem titulky ve formatu SUP. Puvodni titulky SUB sem prevedl na SRT a pote na SUP. Spolecne s videem sem to spojil v IFOEDIT. Zvuk a video jede v pohode, ale kdyz na stolnim prehravaci zapnu mnou pridane titulky SUP tak se mi objevi misto titulku zeleny obdelnik na stejnem miste jak titulky. Nevi nekdo cim by to mohlo byt ?? diky moc
mirekv (7169)|30.10.2004 15:12
[quote=Benyy]Cau cau, podarilo se mi konecne blby Avicko prevest na DVD ale nelibi se mi ty vlozene titulky primo do videa (pomoci FddShow), proto sem to tady projel a zkusil sem titulky ve formatu SUP. Puvodni titulky SUB sem prevedl na SRT a pote na SUP. Spolecne s videem sem to spojil v IFOEDIT. Zvuk a video jede v pohode, ale kdyz na stolnim prehravaci zapnu mnou pridane titulky SUP tak se mi objevi misto titulku zeleny obdelnik na stejnem miste jak titulky. Nevi nekdo cim by to mohlo byt ?? diky moc[/quote]
musíš ještě v Ifoeditu upravit barvu.
Benyy (5)|30.10.2004 16:27
dik,pomohlo to, ale jeste neco bych potreboval.
Po tom navodu co clee uz sou ty titulky citelny,uz tam neni zadnej zelenej obdelnik, ale pro zmenu je tam cernej kde uvnitr jsou cerna pismena ohranicena bilou carou. Moc pekny to teda neni abych pravdu rekl, jak to nastavit aby byly videt jen pismena bez jakehokoliv podkladu. Proste jako na DVD nebo v kine. Dik za pomoc, sem v tomhle smeru novacek :-)-
mirekv (7169)|30.10.2004 17:08
Benyy: cos používal za soft na ty titulky? Teď čtu sub->srt->sup :-? V DVDSupTools stačí konverze sub->sup.
clee (6592)|30.10.2004 18:17
jo aha, mas asi nestandardni barvy, no zkus nak prohazet ty hodnoty, lip uz neporadim :-)
Benyy (5)|30.10.2004 18:40
[quote=mirekv]Benyy: cos používal za soft na ty titulky? Teď čtu sub->srt->sup :-? V DVDSupTools stačí konverze sub->sup.[/quote]

v Subtitle Workshop sem SUB prevedl na SRT a pote pomoci SRT2SUP sem to prevedl na SUP. Ja v tom DVDSupTools neumim

to CLEE:
a to si mam pohrat s nastavenim v SRT2SUP nebo v IFOEDIT??b
clee (6592)|30.10.2004 19:03
v ifoeditu, jinak ja delal titulky takhle vzdycky pres suptools a slapalo to OK
mirekv (7169)|30.10.2004 19:53
[quote=clee]v ifoeditu, jinak ja delal titulky takhle vzdycky pres suptools a slapalo to OK[/quote]
Přesně tak. Soft se sice ovládá z příkazové řádky, ale já ho mám naasociovaný v TC, takže poklepu na sub a za chvíli je sup (pokud je sub OK, viz log).
clee (6592)|30.10.2004 20:07
jo suptools sou jednoduchy, jen napis do spustit cestu k programu a za to napis jmeno souboru s titulkama (musi to bejt ve formatu microdvd tzn. {10}{25}text) spustis, program bude chvili chroustat a vyplivne ti sup :-)
bundadj (93)|30.10.2004 20:17
Benyy to co potrebujes je SupRemap :-) v tom si ty barvy nastavis very easy...
mirekv (7169)|30.10.2004 20:26
[quote=bundadj]Benyy to co potrebujes je SupRemap :-) v tom si ty barvy nastavis very easy...[/quote]
Já jsem sice SupRemap zkoušel, jdou s ním kouzla, ale mně výše uvedené postupy stačí, nepotřebuju mít titulky např modré s fialovými okraji. Ale proč nezkusit?
Jo a zdravím, ty seš tu jednou za uherský rok. :-)
Benyy (5)|30.10.2004 21:26
[quote=bundadj]Benyy to co potrebujes je SupRemap :-) v tom si ty barvy nastavis very easy...[/quote]
to je presne to co sem potreboval

ale mam jeste jeden snad uz posledni dotaz
jde nejak udelat abych kolem tech titulku nemel barevny obdelnik, de udelat nejak ze jsou videt jen pismena ??
Benyy (5)|30.10.2004 21:30
tak uz vyreseno, asi

sem si nevsim dole toho policka Trans Background :) doufam jenom ze mi to v praxi bude fungovat

dik vam vsem za rady :BB: