Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WF Leadtek DV2000 problemy

m4x- (1)|17.11.2007 09:47
Mám TV kartu Leadtek Winfast DV2000 a mám problém s naladěním základních stanic (čt1, čt2, Nova, Prima) .. mám kabelovou televizi , natáhlý koax připojený do karty ..

http://img138.imageshack.us/my.php?i...problemug5.jpg

Prvních 8 kanálů mi nejde : ( a od devátého kanálu a dál mi to jde bez problémů (Ocko, Eurosport, ČT24, ČTSport, Animax atp..) to jde OK, ale nevim proc nejdou zakladni kanály .. jestli je to nízkou frekvencí, nebo to nezvládá karta, koax by měl být v pořádku ..

A karta + software (winPVR2) nezvládá nějaké doladování takže vůbec nevím co s tím : ( zkusil jsem i podle tvfreaku upravu (kondenzator a tlumivka) a nic .. vubec nevim cim to muze byt

Budu rad za kazdou radu .. !
Retiree (659)|17.11.2007 11:02
Nepíšeš, o kterého kabelového operátorra se jedná, ale: čt1, čt2, Nova a Prima jsou (u Karnevalu, nyní UPC) vysílány jako jediné v normě PAL D/K, zatímco všechny ostatní v PAL B/G. S konkrétním naladěním Ti musí poradit někdo jiný, ja kartu ani soft neznám.
I.M. Nechci kecat, ale buď Nova, nebo Prima nevysílá ve stejné normě, co ČT. Protože u jednoho z těch kanálů jsem musel použít klávesnici A pro "přepnutí" do jiné normy.
To I.M. Částečný souhlas, Karneval Sev.Čechy, Prima/DAKR 215,25 MHz D/K a Prima/Lyra 231,25 MHz B/G (pouze Prima a ČT2 na dvou kanálech).
Ivo Mašek (10205)|17.11.2007 11:03
Problém s těmito českými kanály jsem měl před asi 5 měsíci také (na klasické TV). Tři neděle jsem hledal závadu, až jsem to konečně zprovoznil. Problém tkvěl v tomto:
Signál od kabelovky mám natažený rovnou do trojrozbočovače. Odtamtud pak jeden koax jde na televizi s digitálním příjmem přes kabelový STB, druhý koax do televize s analogovým příjmem a třetí koax rovněž do televize s analogovým příjmem. Takhle to šlape perfektně (síla signálu 99 %, kvalita 97-99 %). Svého času jsem ale před tím trojrozbočovačem měl krabičku TV/R, z které jsem vedl TV signál do trojrozbočovače a R signál do aparatury. Krátce po převzetí kabelovky molochem UPC jsem najednou měl na tebou zmíněných programech kvalitu signálu 30 % a místz i 8 %. Takže program někdy kostičkoval, někdy se zasekl a zkameněl.
Takže, jak ty máš udělaný přívod? Doporučuji hlavně zkontrolovat spoje. (na těch spojích jsem se také jednou u kolegy vyřádil - 2x naspojkovaný koax a digitál mizerný, natažen v celku nový koax a digital, jako víno)
Pitomec (10211)|17.11.2007 11:03
m4x-: Ani když to tam naházíš ručně?