Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s editací ve Womble video DVD

AmatérP (5)|14.11.2007 08:55
Jako nový člen tohoto fora bych rád nejdříve všechny pozdravil.
Edituji MPEG 2 z HDD kamery ve Womble video DVD.Pokud přehrávám jednotlivé sekvence na timeline s výstupem na pravý Output Monitor, je vše OK.Ovšem jakmile přidám do editované sekvence nějaký filtr,např. Sharpen, color atd.,při přehrávání na Output Monitoru běží obraz trhaně, přískokama (nejen v full screen)ale zvuk jde normálně. Po zpracování projektu v DVD Makeru je přehrávání jak v PC,tak na DVD normální.
A dotaz č.2- je normální s touto sestavou renderovat cca 4 GB dat z MPEG2 do MPEG2, samozřejmě s použitím filtrů, přechodů a zvuku z MP3 do AC3 cca 12 hod.? Umí mi někdo poradit,jaké má být nastavení programu, nebo jestli není v sestavě nějaký slabý článek, který by byl příčinou? Už jsem zkusil nastavit všechno možné.
Ještě k PC:
PC sestava – deska ASUS P5B-PLUS, procesor CORE 2 DUO E6300 1,86 GHz, RAM DDR II- 2GB, grafika ATI 550H M 512, HD 120+250GB

Všem děkuji za radu
mirekv (7169)|14.11.2007 09:33
Každý přidaný filtr je zátěž pro procesor, proto je náhled trhaný taky rendering trvá tak dlouho. Rozmyslel bych používání filtrů na celé video, akorát bych nechal přechody a ten zvuk, proces se výrazně zrychlí, protože nedochází k renderingu a video zůstane v původní kvalitě (až na ty přechody teda). Navíc otázka proč převádět zvuk do AC3?
BOBA (590)|14.11.2007 12:16
Co vím, tak bolestí Mpeg2 je použití nějakých dalších filtrů. Komprimovat komprimované... Na to není vhodná kamera ukládající do tohoto formátu, proto jsem si před 3 mesíci koupil páskovou DV. Jinak jak radí mirekv: použít filtr jen tam, kde je to potřeba.
StD (8612)|14.11.2007 12:58
...a nebo, když už jsou potřeba (filtry), tak použít "náčiní" na to určené (=Canopus ProCoder nebo CarbonCoder) a teprve z vyrobených streamů video a audio mastrovat DVD. :cool:
AmatérP (5)|14.11.2007 13:47
Všem děkuji za názory.Mě hlavně zajímají zkušenosti lidí s Womble video DVD, jestli mají podobné problémy jako já, jak je řeší atd.Vím, že při použití filtrů, což je u mě nezbytné, narůstají nároky na CPU. Je tedy mé CPU dostatečně výkonné, pomohla by výměna CPU? Mate mě ,že na tento editač.program jsou min.nároky na CPU cca 600 MB. Nebo výměna graf.karty? Nebo chybí nějaký kodek? Jsem ochoten oželet dobu renderingu, ale nejvíce mě trápí trhaný, přískokový obraz při přehrávání z Time line, a tím pádem nesoulad zvuku a obrazu.
Prosím zkuste se ještě zamyslet. Díky
Foolproof (2713)|14.11.2007 14:06
Zamyslet.

Je to tu napsáno jasně. Postříhej si to, dej třeba transitions a bez rekomprese ulož. Pokud chceš aplikovat nějaké filtry na celý film (podle mě je to potřeba vyjímečně) tak v enkoderu, protože se to musí celé předělat a ne v editoru, protože ten musí hlídat ještě milion dalších věcí. Taky záleží, na tom co a jak jsi nastavil, třeba ten převod mp3 dp AC3 (nechápu jak se ti mohl zvuk mp3 objevit v MPEG2 streamu, podle mě je to blbost co píšeš) dá zabrat PC i bez obrazu a u 2 hodinového filmu to 15 minut pojede i bez obrazu.

Počítač máš dobrý, ale děláš to blbě a to už napsali zaobaleně přede mnou.:)
AmatérP (5)|14.11.2007 14:59
TO FOOLPROOF: Zmínil jsem se o MP3 do AC3 úmyslně. Samozřejmě , zvuk z kamery je v AC3, ale zvukový materiál, kterým podbarvuji film v samostatné zvukové stopě je v MP3. Používám filtry, vzhledem k tomu, že kamera bohužel reprodukuje barvy dost zkreslené a nevýrazné, ostrost a kontrast také za moc nestojí. Bohužel, je to low end HDD kamera, takže se tam ani moc nastavovat nedá. Tak to na vysvětlenou.
Nejsem žádný profík a zpracováním domácího videa se zabývám 3/4 roku, proto fráze aplikovat filtry v enkonderu mi nic neříká, stejně jako (=Canopus ProCoder nebo CarbonCoder).Pokud budete mít na mě ještě nervy, budu rád, když mi to podrobně vysvětlíte. Mohlo by to být východisko, jak z toho ven.Díky
StD (8612)|14.11.2007 15:17
Audio mixuj v nekomprimované podobě (PCM WAV) a teprve výsledek dávej do AC3. Editovat lze v čemkoli, třeba i ve WaveEditoru od Nera, nebo v Auditionu, etc.
Ten AC3 dostaneš na WAV jednoduše v BeSweetu, ale musíš si ho nejprve demuxnout.
Foolproof (2713)|14.11.2007 15:22
To se nedá napsat pár slovy.
Máš soubor 4 giga, cpeš tam další zvuk v MP3. Program musí na pozadí demuxovat stream, AC3 převést na wav, mp3 převést na wav, oba tyto zvuky smíchat podle pravidel, která jsi nastavil do jednoho, vznikne wav a tento musí nazpět převést do AC3.Protože taková hrůza se mu nevleze do paměti, tak si to musí poskládat na disk. A to se vůbec nebavíme o videu.
Takže když to nestíhá, tak mu pomož. To z té kamery demuxni, zvuk předělej do wavu, to mp3 taky a bude to hned 10x rychlejší. Pokud to uděláš ve 2 fázích, napřed sestříhat a pak filtrovat, zase to bude o něčem jiném.

K tomu filtrování, napřed si výsledek ověř na nějakém vzorku a ne v náhledovém okně editoru.Velmi lehko se dá obraz zhoršit, vylepšit něco, co je už v zárodku nedokonalé, jak sám píšeš je celkem věda.
mirekv (7169)|14.11.2007 17:41
AmatérP: Taky bys mohl situaci osvětlit hned na začátku, to se pak blbě radí. Pokud přímo v záznamu RT neděláš už nějaké úpravy, tak je to jen kopírování a při úpravě na výkonu procesoru závisí jen doba, nikoli kvalita.
AmatérP (5)|15.11.2007 08:11
Pánové, jste bezva.
TO Mirekv-máš úplnou pravdu, že jsem měl být podrobnější, ale vzhledem k tomu, jak jsem napsal v úvodu, ačkoli jsem amatér, zkusil jsem v rámci svých možností vše.
TO Foolprof-video z kamery v riginálu sestříhám, bez rekomprese vyrenderuji,bez authoringu, tím vlastně získám originál filmu sestříhaný, který archivuju a do kopie teprve aplikuji veškeré úpravy.Takže myslím, že to dělám tak, jak popisuješ.
Pro všechny-nechci odporovat vaším radám, ale ve zvuku asi problém nebude. Zvuk v MP3 dávám na externí stopu až po kpl. úpravě videa na timeline (filtry, přechody atd.), ale s problémem trhání a poskakování na out monitoru se potýkám od prvního okamžiku po vložení prvních filtrů.
Jinak rád budu i nadále reagovat na vaše rady, případně doplňovat informace pro vás.
To je vořech,co? Ještě jednou dík
AmatérP (5)|16.11.2007 07:32
Tak pánové, to jsme opravdu skončily? Je to složitý, ale vše je řešitelný. Přece to nevzdáme, nemyslíte? Dík