Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kdo poradí jak dostat film z DVB-T na DVD?

karbaník2 (4)|13.11.2007 23:47
prosím kdo poradí jak dostanu film zachycený DVBViewerem na DVD. DVBViewer mi zachytálá mpeg2, je možné toto video dostat na DVD přehrávatelný klasickými DVD přehrávači? Používal jsem Power producer Gold, ten přesně umí to co potřebuji, ale bohužel silně degraduje kvalitu a neumí upravit formát videa do správného rozlišení ( formát 16:9 převede na 4:3 ), takže tento program jsem vyloučil, dále jsem zkoušel VideoReDo, ten zase vytvoří VOB soubor, ale nevytvoří DVD strukturu s ifo a bup soubory. Existuje nějaký schopný software, třeba i placený ,který dokáže vystříhat reklamy ,dokáže kvalitu videa zachovat a vytvořit klasickou strukturu DVD?
Pitomec (10211)|14.11.2007 07:51
Womble MPEG Video Wizard DVD
mirekv (7169)|14.11.2007 09:18
VideoRedo nepoužívám, ale testoval jsem a divil bych se, že by neuměl DVD strukturu. Jinak můj používaný postup je ProjectX+Mpeg2Scnitt+Ifoedit (všechny free) případně na athoring TsunamiDVDAuthor. V Ifoeditu lze dodatečně nastavit i poměr stran, aby to přehrávač správně zobrazil. Ovšem pozor, někdy lajdáci v TV přepnou poměr když už pořad začíná běžet, ten začátek je třeba odstřihnout.
clee (6592)|20.11.2007 15:12
nastaveni pomeru stran v ifoeditu neni uplne v pohode, nektery prehravace to ignorujou, takze mpeg otevrit v projectx, demuxnout, pokud sou problemy s pomerem stran tak otevrit v restreamu a nastavit manualne, normalne authorovat libovolnym softu, ja pouzivam dvdlabpro nebo dvdstudio pro...
mirekv (7169)|23.11.2007 09:57
clee: Tobě se fakt stalo, že některý přehrávač nereagoval na nastavení rozměru v Ifoeditu? Divné!
clee (6592)|28.11.2007 11:49
nekolikrat na pioneerech, panasonicu apod... ale treba muj sigmatek to respektuje, pro jistotu veskery podobny upravy provadim v restreamu...
mirekv (7169)|28.11.2007 19:47
To je zajímavé, každý "normální" přehrávač si načte IFO VTS_xxxxx a podle toho se nastaví. S tím jsem se nesetkal.
jm252485 (43)|30.11.2007 17:54
[QUOTE=mirekv;156997]To je zajímavé, každý "normální" přehrávač si načte IFO VTS_xxxxx a podle toho se nastaví. S tím jsem se nesetkal.[/QUOTE]

No ono kromě VTS_xxxx.IFO je tam ještě VIDEO_TS.IFO a oprava poměru se musí udělat V OBOU souborech!

Jinak k hlavnímu tématu: Já používám tento postup:

Já používám ProjectX k definitivnímu "ostřihu". Výsledek pak exportuju jako *m2p soubor a ty (pokud jich je víc - třeba díly seriálu) načtu do autoringového programu (třeba TMPGenc DVD Author), kam těchto souborů můžu nacpat kolik je potřeba (dělal jsem takhle např. Jistě, pane ministře - 5 dílů na jeden disk). Vytvořím si menu a pokud je film o kousek (ale fakt jen o kousek - jde o kvalitu) větší, než 4.7 DVD, proženu to DVD-Shrinkem a vypálím. Možná trochu pracné, ale mám poměrně solidní výsledek.
Formát m2p je vhodný za situace, kdy je kvalitní příjem bez chyb "continuity error", které způsobují rozpad synchronizace zvuku. Pokud není zdrojový materiál 100%, pak se ProjectX použije jako demultiplexor k oddělení zvuku a obrazu tak, že se obraz očistí od chybějících/poškozených framů.
Mike (617)|30.11.2007 20:34
mirekv (7169)|1.12.2007 12:03
jm252485: No upravovat ještě ve VIDEO_TS... no jednak jsem to nikdy nemusel použít a navíc VTS mohou být přece různá!
jm252485 (43)|3.12.2007 21:38
mirekv: já jsem musel, za situace kdy jsem měl jeden film bez menu. Omylem jsem nechal v ProjectX volbu 16:9, film muxoval v IfoEditu a při přehrávání jsem přišel na chybu. Tak jsem nejdřív opravil VTS a ono nic. Po opravě obou IFO to fungovalo.