Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Projektor

Eles (12)|28.10.2004 21:41
Soráč, nevěděl jsem, kam to zařadit, žádné téma nevyhovuje, ale kdyžtak to přesuňte.

Ale k věci. Uvažuji o koupi levnějšího projektoru (cca do 40000 včetně DPH) na využití do obývacího pokoje a promítání ze vzdálenosti cca 4 metry. Chtěl bych si promítat DVD a Divx filmy, obojí přes počítač. Mám graf.kartu s DVI výstupem a zajímá mě jak to bude fungovat. Např.: pustím projektor, který zobrazuje 800x600, přičemž rozlišení ve windows mám 1152x864 - co se tedy zobrazí ? Budu muset snížit rozlišení také na 800x600 ? Pak pustím DVD film přes PowerDVD. Takový film bývá 720x576 Na monitoru je zobrazen s černými pruhy nahoře i dole, ale jak si poradí projektor ? Tím mám na mysli jestli bude promítat 4:3 a vyřeší to nějak podobně nebo se dá přepnout na 16:9 a černé pruhy vůbec nebude brát v potaz ? Jak to funguje ? A co jiné formáty, třeba NTSC ? Stačí projektor s nativním rozlišením 800x600 na přehrávání DVD (popřípadě Divx) filmů, když ty nikdy nemají rozlišení vyšší ? Jakou výhodu by měl dražší projektor s 1024x768 ? Tomuhle nerozumím, nikde se to nerozebírá...

Dík za reakce...
clee (6592)|28.10.2004 22:05
Eles (12)|29.10.2004 10:30
To teda nevím, k čemu mi je odkaz na stránku, kde si za 20 doláčů můžu koupit návod na sestrojení LCD projektoru ?! Jednak vůbec nerozumim ničemu elektronickýmu a nedokázal jsem svého času sestrojit ani D/A převodník a jednak se mi nechce uvalit peníze za něco, na co pak tady třeba nemusim sehnat součástky. Nebo s tim máš nějaké zkušenosti ?
clee (6592)|29.10.2004 17:25
tak si kup BenQ a nic neres:)

jinak projektor ma vzdycky stejny rozliseni jako graf. karta, tzn. cim vetsi rozliseni projektoru tim lip, jinak nastupujici technologie HDTV s rozlisenim az 1080 vertikalne bude chtit uz trochu lepsi masiny...
Eles (12)|29.10.2004 22:25
Neřeš, neřeš... Právě, že to potřebuju řešit, poněvadž nevím jestli projektor s nativem 4:3 bude v pohodě přehrávat 16:9. A taky, proč čim vyšší rozlišení, tím líp, když DVDčka mají rozlišení míň než 800x600 (ta HDTV je zatim daleko). Jsem překvapenej, že mi na takhle velkym fóru nedokáže nikdo odpovědět.

Na druhou stranu ta stránka LumenLabs mě nakonec dost zaujala, vyráběl si tu někdo podle toho ten projektor ?
clee (6592)|30.10.2004 05:11
no jasne ze bude v klidu prehravat, projektor ber proste jako trochu vetsi monitor, hdtv je sice daleko, ale projektor si nekupujes kazdej mesic novej, tak uvazuj trochu s predstihem, btw. z kompa dostanes nejlepsi obraz pres vga nebo dvi, o tv-outu ani neuvazuj...