Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Napalovanie DL DVD a ich prehravanie na prehravaci a PC

stivik (28)|11.11.2007 14:27
Ahojte, vsetci,
vyskytol sa mi jeden problem. Vypaloval som jedno dlhsie DVD (videokronika jedneho roka...) na DL DVD. Vypalovanie na DL medium Verbatim prebehlo celkom v pohode, horsie to bolo pri pokuse prehrat to na normalnom DVD prehravaci Panasonic. Napalovanie sa sprava ako ze napali najprv CELU JEDNU STOPU zrejme do konca a potom vypalu 2 stopu, ktoru potom do konca uzavrie. Teda citac disku sa zrejme potom vracia akoby na zaciatok a pokracuje v citani - toto sa ale deje bez problemu iba na PC. Prehravac s tym ma problem a po dokonceni citania jednoducho "zmrzne". Som presvedceny, ze sa jedna len o nejake nastavenie v NERO (7.10), ktore je potrebne zmenit, no zatial som na nic neprisiel. Pri cenach DL medii sa im snazim vyhybat, ale "ked to nejde, tak to nejde..."
Mohol by mi niekto poradit?
mirekv (7169)|14.11.2007 17:17
No mám dojem, že Ti přehrávač neskočí na 2. vrstvu, tohle mi udělalo Verbatm DLminus. PC přitom v pohodě přečetl. Na DL používám Verbatim DLplus a kvalitní sw IMGBurn a ne shit Nero.
Foolproof (2713)|14.11.2007 21:46
ImgBurn ti nabídne doporučené místo, do kterého máš nastavit přechod na druhou vrstvu. A to pro DoubleLayer i DualLayer.
Otázkou je, co žere ta mechanika.
jaguar000 (123)|15.11.2007 14:42
Zkoušel jsem DVD-R DL i DVD+R DL jen Verbatim s Nero 6.6.1.15a, vypalovačky LG GSA-H30N a Samsung SH-S183A. Booktype DVD-ROM u +

A vysledek (možnost přehrávání):

rekorder Panasonic DMR-EH55 +ok -ok
rekorder Panasonic DMR-EH65 +ok -ok
DVD Cyberhome CH-DVD465 +ok -ne
DVD Sony DVP-NS76H +ne -ok
DVD Denon 1740 +ne -ok

Takže DVD-R DL se mi zdá kompatibilnější, ale dražší.

Má někdo jiné zkušenosti?

Radek
mirekv (7169)|15.11.2007 15:45
Ještě tak zkusit zmiňovaný IMGBurn.
jaguar000 (123)|16.11.2007 19:40
Tak jsem zkusil IMGburn a výsledek perfektní

DVD-R DL

rekorder Panasonic DMR-EH55 ok
DVD Cyberhome CH-DVD465 ne
DVD Denon 1740 ok

oprava: Cyberhome nenačte 2. vrstvu :-(
stivik (28)|17.11.2007 22:03
[QUOTE=Foolproof;155786]ImgBurn ti nabídne doporučené místo, do kterého máš nastavit přechod na druhou vrstvu. A to pro DoubleLayer i DualLayer.
Otázkou je, co žere ta mechanika.[/QUOTE]

Pokusne som si to dnes nainštaloval, zatiaľ mám z toho trochu "hokej", môžeš mi poradiť, KDE si môžem prechod na II vrstvu nastaviť - a hlavne AKO...? Budem za pomoc veľmi povďačný...
d2-mac (9)|18.11.2007 10:49
Snad to pomuze:
http://forum.imgburn.com/index.php?showtopic=1777
Pripadne mam jeste nekde udelany hruby preklad v pdf souboru.
Foolproof (2713)|18.11.2007 15:52
Ani jsem nevěděl, že je takový perfektní návod.
stivik (28)|18.11.2007 21:02
Velmi mi to pomohlo az na ten fakt, ze v "Advanced options" nevidim zalozku "MEDIA" a teda nemozem zvolit sposob rozdelenia. Asi este niekde robim chybu...
Ale dakujem za tip.
d2-mac (9)|19.11.2007 06:57
Asi máš ImgBurn přepnutý do režimu "device output" (výstup na vypalovačku). V takovém případě ImgBurn sám detekuje, jaké medium máš v mechanice a proto není přístupná záložka "Media". Druhou možností je přepnout ImgBurn do režimu "image file output" (výstup do ISO souboru) a na "Advanced options / MEDIA" budeš muset nastavit, pro jaké medium bude image určena. Přepínaní mezi "device output" a "image file output" se volí v ImgBurn (musí být nastaven v Mode / Build) pomocí tlačítka v jeho levé části s ikonkou malého zeleného trojúhelníku. Pokud na něj najedeš kurzorem myši, zobrazí se nápověda "Switch to ....".
stivik (28)|19.11.2007 07:14
Velmi pekne dakujem za info, verim, ze teraz to uz pojde. Nasiel by si, prosim, niekde ten cesky navod? Vrela vdaka.
d2-mac (9)|19.11.2007 19:55
-Vl- (366)|11.12.2007 14:00
Docela šikovný prográmek. Pár dvouvrstvých DVD se už povedlo, ale nyní se objevil jeden problém. Stáhnul jsem si z torrentů dvoj DVD Genesis, asi 2x 7Gb. Už ta DVD někdo asi upravoval protože chybí hláška o kopyraitu a ImgBurn dává tuhle hlášku. Nevíte někdo co s tím.
ImgBurn.JPG
Foolproof (2713)|11.12.2007 14:03
Zkusil jsi to přehnat přes PGCEdit ? Program si to přezkoumá a možná něco napíše.
-Vl- (366)|11.12.2007 14:14
Ok zkusím, nyní už na to ale nemám čas. Zítra napíšu jak to dopadlo.
-Vl- (366)|12.12.2007 17:38
Tak přes PGCEdit to poopravit nejde i když jde tam vkládat informace Layer Break, která se pak objeví i v IfoEditu, ale ImgBurn dává pořád tu hlášku.

Tak jsem pohledal trochu na intrnetu a ta hláška není až tak neobvyklá, ale řešení jak se ji zbavit jsem nenašel. Já jsem to vyřešil tak, jelikož se jednalo o dvoj DVD jednoho koncertu kde na každým bylo navíc čtyři pohledy kamer, že jsem je odstranil a celý koncert se tak vešel na jednovrstvé DVD bez rekomprese.
-Vl- (366)|23.12.2007 13:26
[QUOTE=-Vl-;158360]Stáhnul jsem si z torrentů dvoj DVD Genesis, asi 2x 7Gb. Už ta DVD někdo asi upravoval protože chybí hláška o kopyraitu a ImgBurn dává tuhle hlášku. Nevíte někdo co s tím.[/QUOTE]

Tak jsem se k tomu ještě vrátil a asi jsem přišel na příčinu té hlášky. Odstranil jsem z DVD přebytečné zvukové stopy a už to šlo. Domnívám se, že to je způsobené tím že na lisovaná DVD se vejde o něco víc dat a v případě o pokus to vypálit na DVD+R DL nebylo vhodné místo - kapitola na rozdělení na dvě vrstvy. Tam kde to ještě vycházelo u lisovanýho DVD na první vrstvu to bylo u toho media na vypálení již na druhý vrstvě.
ImgBurn.JPG