Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDV na full HD

ppepr (34)|8.11.2007 10:02
Zakoupil jsem full HD Bravia KDL-40W2000. Hlavní důvod proč jsem do ní šel (doposud velká Sony trinitron 16:9, 32 poslední vývojový tip max. spokojenost) je ten, že vlastní videonahrávky nyní pořizuji HD kamerou (Sony HDR cx6) a CRT televize pro HD není to pravé ořechové. Strobo efekt a blikání je i přes jakékoliv úpravy neodstranitelné a razantní ztráta kvality mi nevyhovuje. To je však na jiné téma. Nechci také rozebírat specifika této TV oproti jiným. Chci však s Vámi zkonzultovat jeden postřeh zda se mi to pouze nezdá. Pokud vezu HDV signál (1440:1080 anamorph) jsem názoru, že na HD redy je záznam z kamery nějaký lepší než na fuul tv. Zazdálo se mi o to, když u souseda jsme koukali na mnou pořízené záběry na jeho televizi, která je redy. Tak jsem vzal vypálený disc do obchodu ke známému a experimentovali jsme na různých TV. Oba jsme, po vyzkoušenína různých TV průřez značkami i modely, konstatovali že nahrávka z kamery je na HD redy nějak lépe stravitelnější, než na FULL HD. U plného rozlišení nějak víc vystupujou do popředí drobná přepálení záběru na určitých plochách a tak nějak mi připadá, že pokud je některá plocha bez detailů, tak také jakoby vystupuje z obrazu. Všimnul si toho taky někdo? Nebo to bylo pouhé šálení smyslů.
Pitomec (10211)|8.11.2007 10:26
Když je HDV 1440x1080, zatímco fullHD zobrazovač 1920x1080, tak je to snad jasný, ne?
Saxel (2279)|8.11.2007 10:26
To chtělo foťák a vyfotit to.
ppepr (34)|8.11.2007 11:18
To mně taky napadlo, ale na fotce nic vidět není. Ono je to jak píšu spíš o dojmu, než o konkrétním rozdílu, nevím, jak bych to popsal. Fotka i z EOS 400 nic neukázala. Zřejmě jak to přešlo přes její elektroniku, tak se to koriguje. Proto se ptám, zda to není sugesce majitele, který zkoumá zda koupil to pravfé ořechové k danému účelu.
Radoo (1302)|8.11.2007 11:51
To že dojde k přepočítání obrazu v každém případě je jasné - TV s 1440x1080 neexistuje.
Hlavní roli tedy sehrávají obvody.
Doporučuju vyzkoušet na FULL HD LE40N87BD Samsung, nebo na něčem, co je na trhu pár měsíců, ne roků a připojit to s DVD přehrávačem níže.
Můžeš zkusit i nějaký nový DVD přehrávač s upscalerem a propojit ho s tvojí TV via HDMI.
TOSHIBA SD-470 DVD přehrávač, DivX, 1080p/1080i/720p
Samsung DVD-HD870
DVD přehrávač Philips DVP5980
Roli v tom hraje i to, jak máš udělaný ten DISK.
Lepší by bylo TV propojit pro začátek přímo s kamerou a digitálně, pokud to jde.
vlada (3470)|8.11.2007 13:34
Radoo: Tazatel má HDV kameru. Proč by to pouštěl z DVD přehrávače?

ppepr: Je jasné, že na velké fullHD televizi vylezou nedostatky víc. Je to jako nafotit plakát kompaktem s 12Mpx a divit se, že na tom plakátu jsou najednou všechny vady objektivu strašně vidět. Stejný to je s kamerou, sice natáčí do fullHD rozlišení, ale tím to končí. Obraz na úrovni profi přístrojů, navíc točený vždy za dokonalého osvětlení, nemůžeš očekávat.
ezechiel1917 (498)|8.11.2007 13:42
myslim ze vlada to napsal dobre na jakemkoliv vyssim rozliseni budou nedostatky chipu/objektivu/komprese vice patrne (je zobrazeno vice bodu nez pri nizsim rozliseni, kde se nedostatky po prepoctani z puvodniho zdroje vizualne ztraci).
Radoo (1302)|8.11.2007 17:13
[QUOTE=vlada;155251]Radoo: Tazatel má HDV kameru. Proč by to pouštěl z DVD přehrávače?

ppepr: Je jasné, že na velké fullHD televizi vylezou nedostatky víc. Je to jako nafotit plakát kompaktem s 12Mpx a divit se, že na tom plakátu jsou najednou všechny vady objektivu strašně vidět. Stejný to je s kamerou, sice natáčí do fullHD rozlišení, ale tím to končí. Obraz na úrovni profi přístrojů, navíc točený vždy za dokonalého osvětlení, nemůžeš očekávat.[/QUOTE]

To jsi to ppepr moc neporadil ....
Proč by to pouštěl z DVD přehrávače ? Protože jestli jsi to četl, tak to tak dělá ... cituji " Tak jsem vzal vypálený disc ... " Nakonec proč ne, může z toho udělat třeba HD DIVX, nebo DVD s vyšším datovým tokem a výsledek nemusí být špatný. Nevhodná úprava/přehrávač ale může obraz hodně zdegradovat.
Pokud video má rozlišení 1440:1080, tak jsem toho názoru, že optimální zobrazovač je právě full HD s 1080 řádky. Vertikálně to buď kvalitně roztáhne moderní TV, nebo v sw doplní po stranách pruhy a musí to být OK.
To už je spíš na sekci "Střih a práce s videem "
ezechiel1917 (498)|8.11.2007 23:39
[QUOTE=Radoo;155276]Pokud video má rozlišení 1440:1080, tak jsem toho názoru, že optimální zobrazovač je právě full HD s 1080 řádky. Vertikálně to buď kvalitně roztáhne moderní TV, nebo v sw doplní po stranách pruhy a musí to být OK.
To už je spíš na sekci "Střih a práce s videem "[/QUOTE]

Optimalni urcite to je bez debat, ale prave taky proto budes mit pri vetsim rozliseni patrne nedostatky o kterych se tu mluvilo, nez na televizi ktera to prepocita na mensiho rozliseni :)
Radoo (1302)|9.11.2007 11:39
Není to tak jistý, že přepočítání vyššího rozl. na zobrazení na tv s menším bude lepší. On "downscaling" generuje další chyby. Někde se tu psalo, že nahrávku z Blu raye v plném 1080p rozlišení když pustíš do HD ready TV, tak to dopadá dost blbě.