Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aký kábel použiť?

ferrda (162)|7.11.2007 19:09
Dobrý deň,
Prosim o radu. Objednal som si Internet DSL, zatiaľ však nemám zriadenú telefonnu prípojku. Chcel by som si popredu natiahnúť kábel od počitača, ku miestu kde technik pripojí kábel samonosný-ten čierny zo stlpa. Neviem však aký kábel použiť. Poraďte mi prosim, aký kábel na to treba? Ďakujem.
Konycz (56)|8.11.2007 07:24
no zavysi jaky budes mit modem.... pokud to bude ADSL USB modem, tak zadny kabel nenatahuj, protoze bude modem az u PC a k modemu pujde telefonni ctyrlinka... Pokud to bude ADSL Router modem, tak si muzes k PC natahnout UTP nebo FTP kabel (ethernetovy osmizilovy). Takze radeji bych nic nenatahoval a pockal na nej...
ferrda (162)|8.11.2007 14:03
Ja nepotrebujem kábel od modemu ku PC, ale od modemu na von kde technik pripojí na telefonne vedenie. Chcem to urobiť popredu než príde technik, aby som sa s tým potom nemusel zdržiavať. Inak by to mal natiahnuť on. Myslím ale že už si mi aj tak odpovedal tu "k modemu pujde telefonni ctyrlinka".
Pitomec (10211)|8.11.2007 14:46
Když jsem ještě kdysi měl ADSL, tak tam byla normální dvojlinka.
blueant (820)|8.11.2007 15:09
Ako pise Pitomec. Telefonny kabel a kocovky su na 4 zily ale pouzivaju sa vacsinou (aj pre tento DSL) len 2 (stredne) zily.

(v podstate s potrebou vsetkych 4 zil som sa stretol len raz - pri prepajani digitalnej ustredne na firme a hlavneho ovladacieho telefonu)
Ivo Mašek (10205)|8.11.2007 15:24
[QUOTE]
(v podstate s potrebou vsetkych 4 zil som sa stretol len raz - pri prepajani digitalnej ustredne na firme a hlavneho ovladacieho telefonu)
[/QUOTE]
Všechny 4 žíly na telefonním vedení se používaly tam, kde telefony měly tzv. příposlechové tlačítko a jeden účastník mohl toho druhého účastníka přepojit na třetího účastníka. Využívalo se to velmi málo, já osobně, kdysi hodně dávno, jsem se s tím občas setkal, že to i fungovalo.
Nepoužívá se již zhruba 15-20 let.
ferrda (162)|8.11.2007 17:18
Ďakujem