Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké rozlišení na širokoúhlém 20" LCD ?

Gud (16)|7.11.2007 14:56
Potřebuju poradit. Mám krátce LCD Asus VW202S. Je to širokoúhlý monitor. Maximální rozlišení, které lze nastavit je 1680*1050, což je 16:10. Obraz z TV karty WinFast DV2000 není nic moc, dělá to kostičky, je to tmavé a hlavně při sledování NOVY a ČT to dělá černý pruh nahoře a dole. Jaké tam tedy má být rozlišení, aby tam ty pruhy nebyly, 16:10, 16:9 nebo 4:3 ? A jak nastavit software (WinPVR), aby ten obraz byl co nejhezčí ? Mám nastavovat kontrast, jas a barvy na grafické kartě, v softwaru WinPVR nebo na monitoru ? Na monitoru lze nastavit několik profilů splendid (film, hry, noční, standard), pak jde ještě nastavovat teplota barev (červená, přírodní a žlutá). Co tedy zkusit nastavit první ať to celé nedorýpu, ale ať je to nastavené co nejlépe. Jo a je možné, že je TV obraz o dost horší na LCD než na CRT monitoru ? Mám kabelovku na CRT to hraje pěkně na LCD je patrné zrnění. Co s tím ? Díky za každý tip.
Ivo Mašek (10205)|8.11.2007 06:24
[quote]
Obraz z TV karty WinFast DV2000 není nic moc, dělá to kostičky
[/quote]
Kostičky jsou vždy, když je slabý signál. (odpoj všechny další přístroje, které máš na koaxu, možná se signál zlepší)
[quote]
Jaké tam tedy má být rozlišení, aby tam ty pruhy nebyly, 16:10, 16:9 nebo 4:3 ?
[/quote]
To je potřeba vyzkoušet. Formáty, které se u nás ve vysílání používají, jsou 4:3 a 16:9. Takže na ten patvar 16:10 zapomeň. Pro sledování 4:3 a 16:9 bez přepínání, když v TV jdou některé pořady v rozdílném formátu, je vhodné nastavit 4:3_letterbox. Nevím, jestli to ovšem dovede tv tuner. Těch černých pruhů se ale, myslím, nikdy nezbavíš.
[quote]
Co tedy zkusit nastavit první ať to celé nedorýpu, ale ať je to nastavené co nejlépe.
[/quote]
To nedorýpeš. prostě to zase dáš zpátky a zkoušíš dál. Tam není co neodvratně zvorat.
[quote]
Mám kabelovku na CRT to hraje pěkně na LCD je patrné zrnění.
[/quote]
Jak jsem psal výše. Odpoj všechny přijímače na koaxu a ponechej pouze ten, co zkoušíš.