Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jen 4x IDE

Dolphy (79)|4.4.2004 10:08
Měl bych dotaz, jak zprovoznit na základce SiS K7S6A více než 4 IDE zařízení. Základka podporuje jen 4 a nepodporuje a nemá RAID. Existoval by nějaký jiný způsob jak připojit 5 IDE zařízení?Třeba nějaká karta do PCI slotu
Dolphy (79)|4.4.2004 13:45
moc díky :-D
StD (8612)|4.4.2004 15:21
Mám tentýž MB a na něm PCI řadič Adaptec UW SCSI na 15 zařízení (např. 5 HDD v externí skříňce s vlastním chlazením a napájením... :-D ). Vše se kupodivu dobře snáší i s TVkartou... Servus!
JirkaH_tvf (13)|6.5.2004 15:48
Moc záleží na tom, co na přídavném PCI řadiči chceš provozovat. Pokud např. i ATAPI jednotky(CDRW,DVDRW), tak ber Kouwell 571A. V kompu se chová skoro jako standartní řadič, WinXP pro něj mají ovladač v sobě. takže napřed ujasnit, co od toho chci!
pikousik (45)|17.5.2004 00:32
Dolphyy> Mám už dost dlouho řadič Kouwell pro další 4 harddisky v big tower a bez problémů.

StD> ten tvůj řadič je asi SCSI, ne? Takže i HD musí být drahé SCSI?


Pikousík :-)- :-)- :-)-
stayman (12393)|17.5.2004 00:56
Skor sa skyta otazka, naco je 5 IDE zariadeni :-? Potrebujes dva disky a dve mechaniky. Nic viac, a ked uz, tak este RAID pole, ale na to si budes musiet kupit lepsiu dosku... Lepsie je vsetko predat a kupit INTEL chipset s podporou SATA..., teraz us aj s lepsim juznym mostom ICH6... Ja mam spicku, a som spokojny, nema na mna ani SCSI 9-)



:-!!!
StD (8612)|17.5.2004 07:24
Yep, SCSI, snad jsem to tam napsal, a pokud nemáš potřebu provozovat "poslední modely" hot-swap apod., tak to second-hand nebo "zděděno zadarmo" (což je můj případ) vyjde jako velmi levné a pružné řešení.

S nikým nezávodím, dělá to přesně to, co má, takže jsem naprosto spokojen. Navíc Adaptec ASPI je to nejlepší, co tě může potkat při instalaci třeba vypalovaček apod. Ale nikomu své řešení/názory nevnucuji. Servus! :-)