Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD HDD rekordér, přehrává HD a s USB, HDMI a DVB-T ?

Plechi (5)|3.11.2007 13:33
Zdravím všechny,
přemýšlím o koupi svého prvního DVD HDD rekordéru. Měl by mít DVB-T tuner, USB pro MassStorage (nebo LAN) a Dolby Digital (a DTS) dekodér . To jsou hlavní požadavky. Zvažuji i HDMI ... má HDMI cenu, pokud jej připojím na HD ready TV (1366x768) cca 37" ?
Dále jsem viděl přehravače, který přehrajou i HD obsah (např. Ziova CS-505) a tuto funkci bych také rád měl. Další funkce jako přehrávání DivX, Xvid, CZ titulky, MP3 považuji v dnešní době za samozřejmost.
Dokázal by mě někdo nasměrovat, jak vybírat, případně doporučit konkrétní modely, co toto splňují ? (vzhledem k tomu HD obsahu jich asi moc nebude, tak bych tuto funkci prozatím i oželel).
Plechi (5)|3.11.2007 17:01
Ještě jeden laický dotaz:
Když nebude mít rekordér Dolby Digital dekodér, přehraju DivX s 5.1 zvukem ?

Tak si odpovím sám ... ano, přehraje, audio výstup bude stereo.
Plechi (5)|6.11.2007 20:03
Původní požadavky na rekordér se ukázaly jako nereálné, takže mé požadavky jsou následující:

o DVD HDD rekordér
o možnost kopírovat DivX, MP3, JPG na HDD z DVD+-R, DVD+-RW
o USB (nejlépe 2.0) pro kopírování DivX, MP3 a JPG na HDD
o HDMI s upcalingem
o bezproblémové přehrávání DivX (6) a Xvid s českými titulky
o současné nahrávání / přehrávání
o pauza živého vysílání
o VPS
o DVB-T tuner výhodou, ne nutnost

Rekordér bude sloužit výhradně k přehrávání DivX, MP3 a JPG souborů s požadavkem flexibility (proto ten USB). Občas se něco nahraje, ale takový význam tomu nepřikládám, jako možnosti uložit cokoliv na HDD.

Zatím jsem našel pouze 3 kandidáty:
Samsung HR757 - má téměř vše kromě DVB-T tuneru
LG RH278H - bez DVB-T, USB jen ve verzi 1.1
Philips 5570H - má i DVB-T, diskutabilní možnost přehrát Xvid ... zatím všude (v obchodech) uvádějí, že není podporováno.

Mohl my mi prosím někdo doporučit alternativy (třeba i chystané), nebo ještě lépe zhodnotit výše uvedené značky (nejlépe z vlastní zkušenoti) z hlediska kvality, zpracování, ovládání, podporou atd ... ?

Děkuji.

:-)snad nebudu vést dále monolog:-)