Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

obraz z HTPC na HD READY LCD

ricc4rd0 (23)|1.11.2007 20:14
Zdravim ve spolek. Predem omluva, pokud se to tady nekde probiralo, ale moc jsem toho nenasel, takze zakladam vlastni thread:
Mam LCD HD READY TV Toshiba 32WL66Z a chci si poskladat HTPC. V podstate uz jsem neco zkousel, ale pokazde jsem narazil na problem s obrazem z PC na TV - rozmazany, okraje mimo obraz, nic ani zdaleka podobneho ostremu obrazu LCD monitoru. Cetl jsem nekde, pry na HD READY TV je lepsi pouzit grafiky od ATI (Radeon). Je fakt, ze jsem zkousel jenom ty od nvidie - pres DSUB/PC, pres DVI->HDMI, pres komponent, ale pokazde ty problemy s obrazem co jsem psal pred tim. Kolega z prace to resil a ma dost podobne zkusenosti s LCD TV SONY 32" HD READY a co jsem slysel, tak ani treba Panasonic se stejnymi parametry na tom neni o moc lip.
Rekl bych, ze cele to lezi na graficke karte a nastaveni operacniho systemu, ale stravil jsem uz moc casu nastavovanim ruznych (i exotickych) rozliseni obrazu ve Windows XP/MCE/Vista a k nicemu to nevedlo.
Prosim poradte, jestli mam setrit na FULL HD TV (coz bych nerad), ktere by s timto nemeli mit problem, nebo jestli prece jenom existuje nejaka moznost dostat z PC slusny obraz do techto zhruba dva roky starych modelu HD READY TV. Diky

PS: mozna tohle melo jit do fora "Prehravace", tak se pripadne taky omlouvam, jestli to sem nepatri.
pravidelnycitatel (213)|1.11.2007 20:33
Ahoj,
Kolega si koupil Full HD LCD M-rady od Samsungu. Kvuli usetreni nakladu si kvuli tomu poridil klasickou PC case, dvou jadro, desku s vystem HDMI,grafiku intergrovanou i945..... Za cca. 9 tis Kc...
Chodime k nemu na HDTV dychanky a paradicka :)
Konycz (56)|1.11.2007 20:38
2 pravidelnycitatel: chces rict, ze ho to cely vyslo na 9 tis ????? a pousti HDTV atd ???? a jak je to s hlukem ??? muzes prosimte napsat jeho konfiguraci co vtom vsechno ma ....... 9 tis zase neni tak hrozny, do toho bych sel
pravidelnycitatel (213)|1.11.2007 20:46
No ma tam to dvoujadro( presne ti nereknu) 2 GB Ram,disk 250,desku jsem uz psal v prispevku , ma tam dva repraky pry celkem obyc. kdyby pry investoval jeste cca.1000kc tak zvuk uplne v poho. Filmy spoustime primo z WMP.
pravidelnycitatel (213)|1.11.2007 21:03
Presneji :CPU INTEL Pentium DC E2140 1,60GHz (1MB/800) BOX LGA775 - 1 716,69 Kč
MB GIGABYTE G33M-S2H G33 s775,DDR2 - 2 560,40 Kč
DIMM DDR2 2048MB 800 DC KIT (2x1024) TRANSCEND CL5 JR - 1 506,06 Kč
HD SAMSUNG 250 GB SATAII/300 8MB 7200 RPM - 1 658,38 Kč
DVD RW Samsung White S203B/BEWN 20x Drive - 755,17 Kč
ricc4rd0 (23)|1.11.2007 21:11
fajn chlapi, ale ja bych radsi uvital nejake rady na muj dotaz. za levne pc sestavy na full hd lcd muzu utracet az kdyz si budu jisty, ze mi nic jineho nezbude.
Bobanovicz (169)|1.11.2007 23:12
A co přesně ti nejde? Musíš nastavit nativní rozlišení, tvoje TV má rozlišení 1366x768, na PC tedy nastavíš 1360 × 768 (to bys měl mít v manuálu k TV) a po stranách ti zůstanou 3+3 pixely proužky, jinak bude obraz 1:1
ricc4rd0 (23)|2.11.2007 01:19
jo kdyby to bylo tak snadne, neptam se tady. nastavit muzu co chci: 1366x768, 1360x768, 1280x720 a tunu dalsich, 50Hz-52Hz-60Hz-62Hz-70Hz-72Hz... a jine (plus taky formaty obrazu na TV - sirokouhly, 4:3, smart a jine) a nikdy nedostanu ostry obraz, nekdy vic, nekdy min rozmazany. okraje urcite nemam riznute jenom o 3 pixely, tak 10-20 rekl bych, podle rozliseni. pritom jsem videl na jednom propagacnim obrazku moji TV pekny ostry obraz s Win MCE a taky s MAC OS X.
Pripada mi divne, ze tohle nikdo neresi, pritom velke mnozstvi HD READY LCD TV ma s timto problemy.
Foolproof (2713)|2.11.2007 02:11
Vyhoď MCE, použij player u kterého můžeš nastavit renderer, předpokladem je, že máš gr. kartu.....no asi v ceně poloviny toho co je tady uvedeno výše jako pořizovačka HTPC.
ricc4rd0 (23)|2.11.2007 08:55
nechapu co ma spolecneho prehravac s tim, ze uz v zakladu mam v jakychkoli windows spatny obraz. pokud by dokazal prehravac poslat rozliseni, ktere by na te TV vypadalo pekne, jiste nebude problem nastavit toto rozliseni v samotnych windows.
Foolproof (2713)|2.11.2007 13:11
Protože používáš MCE, tak ani netušíš, na jaký dekoder a jaký renderer jedeš, system si to tam strčí sám, podle parametrů, které ti pomění jakýkoliv ambiciozní program, co ve snaze se zviditelnit poměni merity a tak.
Nemáš nad tím kontrolu.
U videa dost záleží i na postprocesingu a pokud nemáš kontrolu nad tím co ti vlastně leze na výstup, je obtížné svalovat vinu na televizi, ready nebo neready.
ricc4rd0 (23)|2.11.2007 15:04
to je sice vsecko moc hezke, ale resit to, jestli pouziva softwarovy video prehravac takovy nebo makovy filtr a dekoder je pro me dost predcasne, kdyz mam (jak uz po treti opakuju) uz v zakladu rozmazany obraz (pri pripojeni toho htPC k te me LCD TV), asi kvuli spatnemu pomeru stran/rozliseni nebo cim to je (a na to se tady ptam) primo ve Windows, at uz v jakychkoliv (xp/mce/vista).

to je jakoby sis chtel hrat s nastavenim barev a pritom mel cernobilou tv.
ten softwarovy prehravac bude obraz posilat at uz pres jakekoliv filtry s pouzitim jakehokoliv dekoderu jenom a pouze v rozliseni, jake mu zadam ja nebo system. no a u me uz ten system sam o sobe na te TV vypada desne (asi kvuli spatnemu rozliseni Windows se kterym si ta TV moc nerozumi), takze to zadnym prehravacem neopravim.

ja potrebuju poradit, jestli mi pomuze v tomto nejaka jina graficka karta nez nvidia geforce 6200 a 7600GT, konkretne jak jsem psal nahore, udajne ATI RADEONy dokazi poslat obraz do HD READY LCD TV v nejakem "lepsim" formatu
a nebo pokud na karte zase tak moc nezalezi, jake presne rozliseni tam mam poslat, abych se vyhnul tomu velkemu overscanu (10 pixelu a vice ze vsech stran) a hodne rozmazanemu obrazu. takove ty bezne 1360/1366/1280 na 768/760/720 jsem jiz zkousel a nejake zmeny tam byly, ale nikdy ne k lepsimu.
nksh (116)|2.11.2007 16:02
1024*768 taky nejde?
ricc4rd0 (23)|2.11.2007 16:04
jde, ale k cemu na sirokouhle TV rozliseni 4:3 ?
nksh (116)|2.11.2007 16:42
pokud na lcd nastavis wide nebo 16:9 tak obraz bude pres celou plochu a nezdeformovany
ricc4rd0 (23)|2.11.2007 16:53
takhle to nefunguje, ten obraz je pak rozpliznuty a se spatnym pomerem stran (neco jako kdyz si pustis 4:3 TV/film a roztahnes ho rovnomerne na 16:9 obrazovce). tohle neni bohuzel zadne reseni
Radoo (1302)|2.11.2007 18:46
Zkoušel jsi to připojit přez VGA ? V návodu jsou podporovaná rozlišení a frekvence. Je možné, že tato TV není vůbec schopna pixel mappingu 1:1 přez HDMI, ostatně jako x dalších.
Zagoogli si pixelmapping 32WL66Z
paja05 (29)|2.11.2007 20:06
Zobrazovani na TV (at uz HDready nebo HDfull) je porad trochu ducharina. Proslo mi rukama nekolik TV a pouze na maloktere byl obraz problemu. Vyrobci TV (a jsou to casto i taci, kteri delaji monitory) jeste nepochopili, ze plnohodnotny HDMI/DSUB/DVI vstup s 1:1 mappingem proste musi do TV davat. Nez koupite, je treba odzkouset nejlepe na vlastnim HW. Po dlouhem zvazovani a testovani jsem sel Samsunga 40N87. Ten a ACER 37" MGW byly bezproblemove.
Foolproof (2713)|2.11.2007 20:26
To ricc4rd0: Obraz z desktopu je něco jiného než video. Na CRT ani nepřečteš co je tam napsáno, ale video je OK.
ricc4rd0 (23)|5.11.2007 10:05
Jedna se mi o obraz z desktopu, protoze to neminim pouzivat jen jako video prehravac. Pixel mapping 1:1 o cem pisi kolegove je pro me proto dulezity. Vim, ze to dost TV nezvlada a prave jsem chtel konecne vedet, jestli na to neni nejaky trik. Takze neni a musim sehnat vhodnejsi bednu.
Cele mi to prijde jako nejaka podivna kartelovka mezi vyrobci monitoru a TV - znam dost lidi, kterym by k PC stacila jenom LCD TV, na to, aby si parkrat za tyden precetli nejaky mail nepotrebuji sedet u monitoru.
ricc4rd0 (23)|5.11.2007 16:39
Fajn lidi, diky za vsechny odpovedi, predevsim dekuji pajovi05 a Radoovi.
At to nejak uzavreme pro budouci navstevniky toho threadu, mohl by mi kdokoliv napsat model/y LCD TV 32" a 37", u kterych jde na 100% pixelmapping 1:1 pri pripojeni PC pres HDMI, popr. COMPONENT? Diky
Radoo (1302)|5.11.2007 19:54
Na mojí TV jde pixel mapping 1:1 naprosto perfektně, předpokládám, že půjde i na ostatních nových modelech Samsungu. VGA graf. karty PCI-e naprosto bezpečně od MSI s HDMI. Mám 7300GS MD256EH.
ricc4rd0 (23)|5.11.2007 21:23
diky, za info. spis bych potreboval vedet jak je to s velikostmi 37" a pripadne i 32", klidne od SAMSUNGu nebo i od jinych znacek. 40" obrazovku nechci
Radoo (1302)|5.11.2007 21:28
Najspíš si stojíš na vedení.
Píšu ti "předpokládám, že půjde i na ostatních nových modelech Samsungu"
Tzn 37, 32, atd
Třeba LE37M87bd to umí, LE32M87BD možná taky ...
ricc4rd0 (23)|6.11.2007 00:30
jo ale chapes ze slovo "predpokladam" nebylo dost presvedcujici. takze pokud to neni overeno/nekdo to nevidel/nepouziva, nejak nemam duveru, ze to jde. co vim, tak ne u vsech samsungu to funguje (mozna jen starsi modely - osobne Samsungy moc neznam)

no ale pokud pises, ze LE37M... to zvlada, tak to mi staci jako ujisteni.

pred chvili jsem jeste hledal info o LE32M...., ale ta je jen HD READY a kdyz uz budu kupovat novou, tak at je to rovnou FULL HD.
RICI (222)|6.11.2007 11:15
Pokud chces Full HD tak musis jit min. do 37", ve 32" se zadny Full HD model (logicky) nevyrabi.
Takze jak vzpominal kolega, za celkem dobrou cenu Samsung M37, velmi dobre je taky hodnocen Panak 37LZ70...
Kazdopadne jakekoli aktualni modely Full HD problem mit nebudou.
ricc4rd0 (23)|6.11.2007 11:31
diky za dalsi tip, ale nemyslim si, ze "ve 32" se zadny Full HD model (logicky) nevyrabi", namatkou treba takovy Sharp Aquos LC-32GP1U je 32'' "full hd" kousek
RICI (222)|6.11.2007 11:58
:-) Tak to pardon, zaspal jsem dobu!
To "logicky" jsem uvedl pro to, ze pokud bys chtel sledovat HD detaily na 32" panelu, tak od toho budes muset sedet tak 50cm. Proto mi taky celkem unika vyznam toho Aquosu, nekdo to samozrejme muze vyuzit, ale spis jako alternativu PC monitoru nez TV.
Kazdopadne to nic nemeni na veci, ze 32" Full HD je spis raritka a pokud budes chtit poridit Full HD na nasem trhu, musis jit do 37"...
koliar (142)|6.11.2007 14:06
Cauko, mozno trochu mimo tému, ale predsa. Ja mám plazmu Samsung PS42C91, ktorá má rozlíšenie 1024x768 a ked pripojím notebook (1280x800) cez D-SUB tak notebook automaticky hodí rozlíšenie plazmy, čiže 1024x768. Obraz je krásne po celej ploche ostrý a nezdeformovaný 1:1. Takto pozerat HD filmy v mkv. je proste paráda.
Radoo (1302)|6.11.2007 14:35
[QUOTE=RICI;155003]:-) Tak to pardon, zaspal jsem dobu!
To "logicky" jsem uvedl pro to, ze pokud bys chtel sledovat HD detaily na 32" panelu, tak od toho budes muset sedet tak 50cm. Proto mi taky celkem unika vyznam toho Aquosu, nekdo to samozrejme muze vyuzit, ale spis jako alternativu PC monitoru nez TV.
Kazdopadne to nic nemeni na veci, ze 32" Full HD je spis raritka a pokud budes chtit poridit Full HD na nasem trhu, musis jit do 37"...[/QUOTE]
:D naprostý souhlas, nechápu pro koho tu 32 vyrobili. TV není monitor u kterého se sedí s čumákem na "skle"
ricc4rd0 (23)|6.11.2007 14:59
jo neco na tom bude, ty detaily na 82cm uhlopricce dost nevyniknou - sedim od toho cca 2,5m. ja jsem prave jeste moc FULL HD nevidel v akci, tak proto mam obcas hloupe dotazy.

asi pujdu do toho 37" samsunga, zamlouva se mi na nem vicero veci.
zeptal bych se vas majitelu Samsungu, funkce "Automaticke nastaveni urovne hlasitosti" - funguje to trosku? Jako myslim kdyz maji reklamy vyssi hlasitost nez film, jestli to trosku utlumi zvuk? Na te TOSHIBe co mam to funguje bezvadne.
Dal bych mel dotaz na formaty obrazu - je na techto modelech od Samsungu format obrazu, ktery orizne horni a spodni okraj/rotahne obraz nahoru a dolu? Pripadne nejaky SMART, ktery upravuje prubezne roztazeni obrazu podle vysilaneho obrazu?
A posledni dotaz - maji vestavene repro trosku slusne vysky?
Tohle by se mi v obchode spatne zjistovlo, tak se ptam radsi tady.
paja05 (29)|6.11.2007 15:46
na me 40N87 je nekolik formatu (krome klasickeho 4:3, 16:9) jeste zoom, auto wide atd. Na strankach samsung.cz si muzes stahnout manual k televizim. Jsou to ale 80MB bumbrdlicci.
ricc4rd0 (23)|6.11.2007 21:20
me se jedna spis o nazor uzivatele. to se v manualu nedoctu, jestli maji repro trosku slusne podani vysek a jestli je pouzitelna funkce "Automaticke nastaveni urovne hlasitosti" na srovnani hlasitosti u reklam a filmu.
Foolproof (2713)|6.11.2007 22:47
A když ve filmu šoustají tak to "automaticky" zesílí, aby byla furt stejná hlasitost ?????:) :)

Nebo jak rozliší reklamu od filmu, to mi není moc jasné, ten princip oné automatiky.
ricc4rd0 (23)|7.11.2007 00:40
[QUOTE=Foolproof;155097]A když ve filmu šoustají tak to "automaticky" zesílí, aby byla furt stejná hlasitost ?????:) :)

Nebo jak rozliší reklamu od filmu, to mi není moc jasné, ten princip oné automatiky.[/QUOTE]

to jsi si jako jeste nevsimnul, ze reklamy, hlavne na nove a na prime maji vzdy vyssi hlasitost, nez film?
co udela velka cast lidi, kdyz zacina reklama? sahne po dalkovem ovladaci a stahne mirne zvuk.
nebudu polemizovat, jestli je to dano opravdu vyssi hlasitosti, nebo tim, ze reklama ma vesmes temer jiste novejsi ostrejsi zvuk nez nejaky starsi film, proste psychoakusticky je ta reklama vzdy hlasitejsi. ono se na toto tema uz podavali i nejake stiznosti na radu pro rozhlasove a televizni vysilani. obe televize samozrejme tvrdi, ze maji hlasitost reklam a filmu na stejne urovni. bla bla. staci si pripojit treba jenom k analogovemu audio vystupu TV nejaky digitalni rekorder, klidne postaci i "nasamplovat" pres line in zvukove karty do PC a porovnat ten rozdil v nejakem zvukovem editoru. uz jenom hloupy PEAK LEVEL ukaze, ze reklamy jsou hlasitejsi. ale jedna se hlavne o psychokaustickou stranku veci, takze tu vyssi hlasitost delaji taky "spravne vytazene" stredy a vysky.
na te moji TV to funguje tak, ze pri prudsim narustu hlasitosti, jako je tomu v pripade preruseni filmu reklamou, ztlumi mirne zvuk a pravdepodobne i stahne rusivejsi frekvence - stredy. po skonceni reklam se zase behem behem 1-3 sekund vrati u filmu k puvodni hlasitost. samozrejme to muze nekdy fungovat kontraproduktivne, napriklad v nejake akcni scene s vybuchem nebo u dynamictejsi hudby, ale da se to lehce vypnout a stejne na filmy cumim v 99% pripadu na DVD pres externi repro.
tuhle funkci mela i bedna od PHILIPSu co jsem pred casem mel, ale tam to nefungovalo, nebo mozna ano, ale dost malo. Proto se ptam uzivatelu, jak je to u techto SAMSUNGu. Tezko to nekde v obchode zjistim.

Takze jeste v tvemu "inteligentnimu" dotazu: Funguje to jenom smerem dolu - zeslabuje. Nedela to tzv. normalizaci obema smery.
Foolproof (2713)|7.11.2007 10:51
No vidíš a já mám hlasově ovládanou a "normalizuje" nahoru i dolů, už po určitém treninku rozezná automaticky i reklamy, takže používám hlas (zařvu) jenom když usne.:)
ricc4rd0 (23)|7.11.2007 16:20
heh mas to proste vychytane ;-)
chrastyn (29)|11.3.2008 20:00
[QUOTE=ricc4rd0;154998]diky za dalsi tip, ale nemyslim si, ze "ve 32" se zadny Full HD model (logicky) nevyrabi", namatkou treba takovy Sharp Aquos LC-32GP1U je 32'' "full hd" kousek[/QUOTE]

a tady další 32"FULL HD http://www.home-entertainment.toshiba.co.uk/consumer/products.nsf/pages/lcdplasma-regzaxv-32xv505d?opendocument
teplitz (251)|13.3.2008 13:55
[QUOTE=ricc4rd0;155040]jo neco na tom bude, ty detaily na 82cm uhlopricce dost nevyniknou - sedim od toho cca 2,5m. ja jsem prave jeste moc FULL HD nevidel v akci, tak proto mam obcas hloupe dotazy.

asi pujdu do toho 37" samsunga, zamlouva se mi na nem vicero veci.
zeptal bych se vas majitelu Samsungu, funkce "Automaticke nastaveni urovne hlasitosti" - funguje to trosku? Jako myslim kdyz maji reklamy vyssi hlasitost nez film, jestli to trosku utlumi zvuk? Na te TOSHIBe co mam to funguje bezvadne.
Dal bych mel dotaz na formaty obrazu - je na techto modelech od Samsungu format obrazu, ktery orizne horni a spodni okraj/rotahne obraz nahoru a dolu? Pripadne nejaky SMART, ktery upravuje prubezne roztazeni obrazu podle vysilaneho obrazu?
A posledni dotaz - maji vestavene repro trosku slusne vysky?
Tohle by se mi v obchode spatne zjistovlo, tak se ptam radsi tady.[/QUOTE]

Pozor na utomatický formát obrazu /u Samsunga/, u starších verzí firmware nefunguje, jinak si obraz můžeš štelovat dle libosti, ale pokud budou v obraze titulky /většinou ČT 2/ a nebudeš ho chtít mít deformovaný, ale přesto přes celou obrazovku /např. když se vysílá 4:3/, tak budou titulky nečitelné. Jinak zvukově je to lepší průměr - telka má vlastní ekvalizér, tak si to můžeš poštelovat - výšky jsou solidní.
plikous (62)|14.3.2008 19:21
Ja mam napriklad LCD LE32R71, perfektni maping 1:1 1360x768 je pouze pres DSUB a je jedno, jaka graficka karta tam je pripojena, pres HDMI to nefunguje. To automaticke ztlumovani zvuku zjevne funguje, jelikoz ze by byly reklamy hlasitejsi nez film jsem si zatim nevsim:-)
Evok (84)|15.3.2008 19:27
Mě by zase zajímalo jak vypadá na FullHD telce třeba pracovní plocha windows ve FullHD přes DVI to HDMI kabel.Dá se na to dívat řekněme s 1m?Ptam se proto že chci pořídit Tv Panasonic TX-37LZD70F a popřípadě ji použít jako PC monitor i když je to asi trošku extrém co?:))