Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Čekat na RT Vegas nebo jít do premiere pro ?

pierrek (59)|27.10.2004 12:12
Dotaz. Ve Vegasu už dělám nějaký ten rok, Je svižný, rychle naučný jen žádná Rt karta na obzoru a při hodně vsrtvách a efektech mi běží 2 snímky za sekundu!!! Premiera je proti tomu dost složitá a bez RT karty dost neohrabaná a pomalá! A tak se ptám - mám počkat na RT pro Vegas nebo je lepší koupit Raptora 2 a Premiere Pro? Podporuje vůbec nová premiera RT2 ? a co vy na tuhle kartu a software?
Pitomec (10211)|27.10.2004 12:52
Kup si pořádnej PC a pojede ti to v RT přes obyčejnej IEEE1394 řadič.
HVT (59)|27.10.2004 14:29
CANOPUS RAPTOR RT2 + Adobe PREMIERE 1.5 je najlepsia volba v pomere cena vykon. Robil so porovnanie s MATROX RTX100 a jednoznacne vykonnejsia je RAPTOR RT2. Strih po FW radici sa s tym porovnat neda uz pri obycajnom prehravani z timeline je velky rozdiel.Kto nevyskusa tazko pochopi o com tu pisem. Ale i v tomto pripade zalezi na tom mat PORIADNU masinu. CI bude niekedy RAPTOR RTx aj pre VEGAS neviem posudit, vzhladom na to , ze CANOPUS ma vlastny preferovany editor EDIUS a Premieru uz podporuje skor zo zotrvacnosti, necakam podporu dalsieho strihoveho editora. Pre Vegas najskor pride nieco od SONY, ale na to su tu uz dalsi odbornici .... :BB:
pierrek (59)|27.10.2004 16:29
[quote=HVT]CANOPUS RAPTOR RT2 + Adobe PREMIERE 1.5 je najlepsia volba v pomere cena vykon. Robil so porovnanie s MATROX RTX100 a jednoznacne vykonnejsia je RAPTOR RT2. Strih po FW radici sa s tym porovnat neda uz pri obycajnom prehravani z timeline je velky rozdiel.Kto nevyskusa tazko pochopi o com tu pisem. Ale i v tomto pripade zalezi na tom mat PORIADNU masinu. CI bude niekedy RAPTOR RTx aj pre VEGAS neviem posudit, vzhladom na to , ze CANOPUS ma vlastny preferovany editor EDIUS a Premieru uz podporuje skor zo zotrvacnosti, necakam podporu dalsieho strihoveho editora. Pre Vegas najskor pride nieco od SONY, ale na to su tu uz dalsi odbornici .... :BB:[/quote]

A co když už máš v premiere dáno tolik věcí že Raptor nestíhá zobrazovat vše v reálu? Musí to nejdřív přepočítávat, nebo jede dál, třeba i s vypadlými snímky? a děláš v Eidusu? Je lepší než premiera? Prý Raptor podporuje jen ty svý efekty, a efekty premiery vypočítává procesor. A v případě Eidusu by mohl podporovat celý program, když je dělaný pro raptora, nebo? Jinak já mám Atlona xp 2500+, a 512MB RAM.
HVT (59)|27.10.2004 22:47
Raptor ma svoje efekty a podporuje aj vacsinu effektov z premiery, dokonca idu RT aj niektore HFX, skoro vsetky ADORAGE , nietore Magic Bulets. Ked pride k prekrocenie moznosti RT Raptora tak prehravanie pokracuje ale spomali sa..teda seka a buferuje..po dalsom priechode je to uz RT. APPRO aj RAPTOR je ale silne zavisly na INTEL platforme SSE2 instrukciach a HT, co tvoj Athlon nema. Takze zazraky sa diat nebudu. Edius je dobry soft ale nedaju sa do neho dat ziadne pluginy..je to teda uzavrety system.
Michal Jenča_old (6)|29.10.2004 21:15
V Ediusu mam Adorage, BorisFX, Inscriber TitleMotionPRO a podporuje audio VST pluginy, takze s tim uzavrenym systemem to neni az tak uplne presny :-)
HVT (59)|9.11.2004 22:41
Ano mate pravdu p. Jenca a budem rad, ked tam pojde i viac pluginov ako tie ktore ste menoval. Mam ale otazku, mne a ani kolegom strihajucim v EDIUS nefunguje PRINT to TAPE..tato volba je vysedena , neaktivna. Akym sposobom sa da projekt v EDIUS vyexportovat na pas? Nejde mi samozrejme o sposob prehravat timeline a rucne stlacat REC, ale o skutocny export s moznostou nastrihu na timecode...
HVT (59)|10.11.2004 09:19
a este malickost...mozete nam prezradit akym sposobom ste dostali BORIS a Adorage do EDIUS?
Leon (51)|17.3.2005 13:11
Boris red http://www.borisfx.com/download_files/RED3.0.0_3.0.2.exe ale RT to nebude.
PRINT to TAPE pokud zapnes kameru a je tato volba seda,zkus prepnout v okne monitor na nahravani z kamery(tim si EDIUS uvedomi :-) ze je pripojena kamera) a pak zpet. melo by to pak uz byt funkcni