Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE37M87BD nebo PANASONIC TX-37LZD70F nebo PHILIPS 37PFL9732D ?

VilemR (31)|29.10.2007 22:36
Zdravím,
rád bych si po letech užívání crt koupil nějakou lepší lcd televizi. Hodlám ji sledovat ze 3 až 3,5 metrů. Do oka mi padly tyto 37' modely ( možná by šla i 40', ale tu dělá jenom samsung a asi by to bylo moc velké ) :

1) SAMSUNG LE37M87BD [HTML]http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-94-100-cm/samsung-le37m87bd[/HTML]
2) PANASONIC TX-37LZD70F [HTML]http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-94-100-cm/panasonic-tx-37lzd70f [/HTML]
3) PHILIPS 37PFL9732D [HTML]http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-94-100-cm/philips-37pfl9732d-cineos[/HTML]

Prakticky jsem žádnou z těchto tv neviděl v normálu, nikde jsem totiž na ně v kamenných obchodech nenarazil. Čistě kvantitativně vidím rozdíl hlavně v ceně, kde samsung stojí 34síc, panasonic 38síc a philips 51síc. Z tohoto pohledu se jako outsider jeví philips, ale o cenu mi zase až tak nejde, i když za ten rozdíl by bylo možné koupit dvd recordér a ten si také hodlám pořídit. Co jsem četl nejrůznější reference, tak philips získal samozřejmě eisu, ale na druhou stranu si někteří lidé u tohoto modelu stěžují na brum ve stand-by režimu, samsung má možná lesklou obrazovku ( a nepřirozené podání barev ? ), u panasonicu jsem četl pouze negativum k sešedlým barvám. Pokud někdo vlastní nebo některou z těchto televizí zkoušel budu rád za případné reference nebo ještě lépe za komparaci. Televizi budu používat, jak na signál k UPCdigi, tak k dvd.
slimak (95)|30.10.2007 15:16
O Panasonicu i Philipsu je tu napovídáno toho dost. Stačí si přečíst pouze pár aktuálních vláken, které jsou vidět v první straně. Nic těžkého. :-)
VilemR (31)|30.10.2007 17:28
[QUOTE=slimak;154341]O Panasonicu i Philipsu je tu napovídáno toho dost. Stačí si přečíst pouze pár aktuálních vláken, které jsou vidět v první straně. Nic těžkého. :-)[/QUOTE]

Mě ale zajímá přímé srovnání těchto modelů. Třeba sem chodí někdo, kdo měl tyto modely možnost navzájem porovnat. Tvůj příspěvek jsem samozřejmě přečetl ( jen mě zajímal mě názor i někoho, komu třeba šel ten philips správně nastavit :-) )
slimak (95)|30.10.2007 17:44
[quote=VilemR;154353]Mě ale zajímá přímé srovnání těchto modelů. Třeba sem chodí někdo, kdo měl tyto modely možnost navzájem porovnat. Tvůj příspěvek jsem samozřejmě přečetl ( jen mě zajímal mě názor i někoho, komu třeba šel ten philips správně nastavit :-) )[/quote]

Vzhledem k tomu, že kalibruji monitory, tak v nastavení u mě problém nejspíš nebyl :-D
VilemR (31)|1.11.2007 18:06
Já bych to viděl tak, že bych si nejdříve objednal ten philips, ale rád bych zkusil jako protiváhu alespoň jednoho z těchto konkurentů. Do toho philipse jdu primárně kvůli eise ( např. ambilight mě vůbec nezajímá ) a také se mi jeví, že má ve špičkových modelech tato značka nejlepší 3D na trhu. Obecně vzato se mi ale v kamenných kšeftech nelíbil skoro žádný philips ( možná to bylo vyladěním ) např. oproti samsungům.

Slimáku díval jsem se, že sis nejdřív objednal panasonic, potom philips a následně zase panasonic. V případě, že si objednám televizi, tak oni ji musí podle zákona a bez udání důvodu akceptovat zpátky ( do kdy ? ) nebo jsou s tím nějaké dohady ? Když sis objednal ty televize nebyl pak problém, že jsi už něco předtím vrátil ( u jakého eshopu jsi je objednával ) ?

PS. Nemáš nějaké fota s obrazem tvého panasonicu např. z dvd ? A jak je na tom příjem z normálních tv kanálů ?
RICI (222)|2.11.2007 09:37
V pripade nakupu pres internet z e-shopu mas ze zakona narok na vraceni zbozi bez udani duvodu. Zakonna lhuta cini 14 dnu.
VilemR (31)|2.11.2007 10:35
OK., takže když jim to vrátím, tak neplatím nic za odvoz zpět atd ? Zajímalo by mě, jestli je v poho jim něco vrátit a pak si u nich znovu něco objednat a třeba jim to zase vrátit :-). To by asi napotřetí už nepřijeli, co ? Máte s opakovaným vracením nějaký zkušenosti nebo je lepší různý telky objednat u různých eshopů ? Třeba i z toho pohledu, abych je měl doma ve stejnou dobu a mohl je tak přímo srovnat.
mateo (3)|4.11.2007 13:55
Na vrátenie zboží platia špeciálne podmienky, ako napr. že zboží je nerozbalené, nepoužité ... tak bacha na to. V dobrom obchode (nie v eshope) Ti ponúknu, že Ti dajú aj 2 telky na víkend a ty sa potom rozhodneš, ktorú chceš. Mňa práve oslovuje ten Panasonic.
VilemR (31)|4.11.2007 17:24
[QUOTE=mateo;154824]Na vrátenie zboží platia špeciálne podmienky, ako napr. že zboží je nerozbalené, nepoužité ... tak bacha na to. V dobrom obchode (nie v eshope) Ti ponúknu, že Ti dajú aj 2 telky na víkend a ty sa potom rozhodneš, ktorú chceš. Mňa práve oslovuje ten Panasonic.[/QUOTE]

Pokud by to muselo být nerozbalený, tak bych ten obraz asi moc neprozkoumal. Já vycházím z toho, co psal mj. slimák a to že měl doma postupně 2 lcdčka, které si otestoval a následně se pro jednu z nich rozhodnul. I jinde někdo psal, že se mu nelíbil obraz, tak to vrátil/vyměnil etc. Asi bude lepší se informovat v konkrétním eshopu, jaké jsou možnosti ( třeba by i 2 půjčili, solventní jsem :-)). Předpokládal jsem, že ty možnosti tu jsou podle toho, co psali ostatní. Jenom mě zajímalo, jestli jsou problémy s vratky. Já si něco koupit chci a byl jsem rozhodnut pro philips, ale potom, co ho někteří pomluvili.... ( nebudu ale předpokládat, že jim postupem času došlo kolik za to vlastně zaplatí, tak se stáhli a vyšli s tím, že ty levnější jsou zaručeně lepší :-) ).

Čím tě zaujal ten panasonic vs zbytek a jaký máš názor na lcdčka od sony ?
slimak (95)|4.11.2007 19:35
Nejdříve jsem objednal Panasonic, vzhledem k tomu, že smlouva byla uzavřená na dálku, využil jsem práva odstoupit do 14 dnů. Samozřejmě jsem musel dávat pozor, abych neporušil nebo nepoškodil žádné obaly, baterie do DO jsem použil své. Při vracení jsem TV otřel hydraspunovou utěrkou a precizně ji zase zabalil. Slušně jsem obchod informoval, že TV bych chtěl vrátit a sdělil jsem jim své důvody. Rozhodl jsem se, že zkusím něco lepšího a vybavenějšího, tak jsem v jiném obchodě objednal Philips 9732D, ten mě hlavně díky špatným úhlům zklamal, ambilight mě bohužel neoslovil a subjektivně mi přišel obraz Panasonicu přijemnější a vyváženější, tak jsem ho stejným způsobem také vrátil. A nakonec jsem objednal zpět Panasonica a dodnes jsem s ním spokojen. Pouštím převážně DVB-T, na to, že vysílání stojí u nás za hovno, tak je obraz ze vzdálenosti 2.5m velmi slušný, někdy by to chtělo 3m, ale mám malý pokoj. Přes HDMI pouštím Xbox 360 a PS3 s Blu-Ray tituly a to je nehorázný masakr.