Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Společná anténa - vyplatí se LCD?

dan brabec (1)|29.10.2007 19:31
Budu kupovat TV do ložnice. Náš dům má pouze společnou televizní anténu (žádná kabelovka ani satelit). TV bude používána pouze na sledování TV programů (ne DVD ani video). Byl jsem rozhodnut pro 26" LCD, se zabudovaným DVB-T tunerem, buď Samsung LE26R86BD nebo LG 26LC55. Prodavač v obchodě mi ale LCD TV jakékoliv značky rozmlouval, prý nebude mít pěkný obraz kvůli nepříliš kvalitnímu vstupnímu signálu ze společné antény, on by prý v mém případě rozhodně volil klasickou CRT TV. Můžete mi někdo poradit? Díky
Radoo (1302)|29.10.2007 19:54
Pokud oželíš design a máš analog vysílání, tak vem analog crt.
Pokud u vás vysílají DVB, tak se LCD neboj.
1odbornik (115)|29.10.2007 19:57
Existují ortodoxní zastánci CRT. Na takového jste asi narazil v obchodě. Pokud jste smířen s vyšší cenou 26" LCD oproti nějaké třeba 21" nebo 29" CRT (dnes velmi levné), tak se tím nenechte vykolejit. LCDéčko v ložnici zabere málo místa, ale oporučil bych volit určitě takové umístění TV, aby jste se na displej koukali zpříma. V ložnici se totiž dá předpokládat sledování ve tmě nebo při nízkém osvětlení a tam je prosvítající černá barva trošku otravná. To možná měl na mysli pan prodavač doporučující CRT. Ale..znám lidi, co tak učinili (LCD do ložnice) a jsou spokojeni. Asi bych preferoval LCD, kde si můžete libovolně nastavit úroveň podsvícení - ve tmě je vhodné ho hodně stáhnout. (Myslím, že ten samsung to umí, ale mrkněte se do manuálu nebo se tu poptejte nějakých samsungistů).
robert.kotasek (777)|29.10.2007 20:28
a co takhle vzit do particky k tem dvema jeste 26PFL7532D - mohl by mit dokonce senzor osvetleni (jako ostatni philips) a ten automaticky snizuje jas a nasycenost barev dle aktualniho osvetleni v mistnosti) a vyjde cenou jako ten samsung... ;)
Pitomec (10211)|29.10.2007 20:37
[quote=dan brabec;154273]Budu kupovat TV do ložnice. Náš dům má pouze společnou televizní anténu (žádná kabelovka ani satelit). TV bude používána pouze na sledování TV programů (ne DVD ani video). Byl jsem rozhodnut pro 26" LCD, se zabudovaným DVB-T tunerem, buď Samsung LE26R86BD nebo LG 26LC55. Prodavač v obchodě mi ale LCD TV jakékoliv značky rozmlouval, prý nebude mít pěkný obraz kvůli nepříliš kvalitnímu vstupnímu signálu ze společné antény, on by prý v mém případě rozhodně volil klasickou CRT TV. Můžete mi někdo poradit? Díky[/quote]
Prodavač má (výjimečně) pravdu.