Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD-HDD jaké ?

orcaa (7)|24.10.2007 09:24
Tak jsem se rozhodl že postoupím o krok dál a od přehrávače půjdu rovnou k rekordéru + HDD a čím více čtu recenze a fora tím méně mi jasné co pořídit a tak jsem se sumíroval asi co by to mělo umět a pod co nechci jít a pokud budete mít tip tak dejte vědět - děkuji .

HDD - minimálně 160 GB
přehrávání - CD + CDRW ; DVD-+R ; DVD-+RW ; DVD-RAM , DVD RDL ,
nahrávání (vypalování) - CD ; CDRW ; DVD R ; DVD RW - je jedno jestli jenom + a nebo jenom - , DVD RDL
nahrávání (vypalování) formátů : DVD
externí připojení : USB - ano , karta na paměťové karty není podmínkou.
přehrávané formáty : DVD , DivX , CD audio (wav) , mp3 , Jpeg ,
ukládání na HDD : mp3 , Jpeg , DivX , DVD ,
ukládání na HDD z : DVD , CD , USB - komplet přehrávané formáty
Tuner : analogový + DVB-T (není podmínkou)

snad jsem to popsal srozumitelně a možná i na něco zapoměl .
Xaver (149)|24.10.2007 10:13
Mám pro Tebe špatnou zprávu...
Žádný klasický DVD/HDD rekordér neumí vypalovat na CD-R natožpak CD-RW...

To musíš volit jít do HTPC s obávanými Windows od Microšrotu...

Pokud chceš ukládání na HDD z DVD , CD , USB komplet přehrávané formáty pak jsou na tom nejlépe Korejci hl. LG.
JSM1 (52)|24.10.2007 10:37
Ty požadavky jsou dost tvrdé, úlpně je asi nesplní žádný stolní rekordér na trhu, ale dost se jim blíží např. PHILIPS DVDR 5570H, který by se měl objevit v prodeji koncem roku. Na ofic. stránkách Philipse cz se už teď dá stáhnout info leták a český návod.
orcaa (7)|24.10.2007 10:38
Dobrá vypalovat na CD , jsem schopen oželet,
ukládat na HDD ale z DVD + CD + USB bych opravdu rád ,
výhodou bych bral i že lze uložit originál DVD na HDD - následné vypálení nemusím - chápu ochranu .
Od toho přeci je HDD abych neměl nutně vše na plackách.
orcaa (7)|24.10.2007 11:43
Myslím že hodně blízko je Philips DVDR3570H souhlasíte či jsem na něco zapoměl ?
RICI (222)|24.10.2007 11:59
Velice tvrde podminky. Zkus omrknout Panak DMR-EH770, ale spis bych rek ze pudes z prehravace rovnou do HTPC :-)
orcaa (7)|24.10.2007 12:32
pokud něco takového umí běžné PC tak marně hledám důvod proč by to nemělo umět DVD-HDD , je to jen a jen pouze SW záležitost. A povětšinou mechanika + HW pod TV je jen PC komponenty ve slušivém kabátku na stolek pod TV - tak mě štvou tyhle nesmyslné omezení . Defakto nechci nic čím bych omezoval autorská práva .
artam (1147)|24.10.2007 13:09
[QUOTE=orcaa;153783]pokud něco takového umí běžné PC tak marně hledám důvod proč by to nemělo umět DVD-HDD...[/QUOTE]

Existuje iba jeden dovod (bohuzial), preco to PC dokaze a stolne pristroje nie. Hovori sa tomu "ochrana autorskych prav".
Vyrobcovia stolnych pristrojov su viazani licenciami a aj ked to hardware umoznuje, musia urobit software tak, aby sa chranene media kopirovat nedali. Inak ten svoj produkt nesmu na vacsine trhov predavat.
V pripade PC si software instalujes sam a teda sam rozhodujes o tom, ci budes pirat, alebo nebudes :-).
orcaa (7)|24.10.2007 13:31
Ale ja nic propirátského nechci - chci si nahrát jakékoliv "své" záznamy na HDD , a vypálit jen to co stáhnu z TV , kopírovat DVD ani CD od tohoto přístroje nechci.
DVB (4)|28.1.2012 19:50
Chlapi mohl by mi tu někdo poradit jak bych si mohl pokud možno schůdnou cestou uložit na HDD do svého počítače výběr z různých klasických audio CD ,a později si je na něco vypálit ?Děkuji za pochopení a rady,popřípadně zaslání nějakého programu .
interfernet422 (1575)|28.1.2012 22:32
Podívej se na freeware program CDex. Návod je pak zde.
golfLC (1941)|28.1.2012 22:49
Aj windows media player poslúži....
Hmm (1739)|29.1.2012 12:15
[quote=orcaa;153788]Ale ja nic propirátského nechci - chci si nahrát jakékoliv "své" záznamy na HDD , a vypálit jen to co stáhnu z TV , kopírovat DVD ani CD od tohoto přístroje nechci.[/quote]
Nějak mi uniká, jak to vlastně myslíš a co chceš teda příkladmo vypalovat. Případně zda řešíš i převody analogových nahrávek. Vždyť jinak na všechno stačí MMC, HDD a jednoduchá příprava souborů na PC. V PC šuflík na HDD, a nakopíruji si tam, resp. zpracuji všechno co chci. CD do wav nebo konverze do MP3 či jiných formátů, kopírování/ripování DVD, ukládání stažených AVI či MKV, kopírování fotek z digitálu nebo videí z kamery .... Na přehrávání pak dobré a přitom levné multimediální centrum se slotem pro HDD anebo lépe dokovací stanici na HDD k tomu, nejlépe se sloty na 2 disky, protože žádná kapacita není dost velká. Pravda, tím by nebylo pořešeno nahrávání z TV, pokud to nebude mít i DVB-T tuner. Na co bys dneska potřeboval analogový, to mi není jasné.