Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

stahování videí z TV archivů....

stani (1647)|21.10.2007 10:23
Existuje nějaký šikovný prográmek(mimo FlashGet) který umí (už z "vypreparovaného" linku) stáhnout video z TV archívu, link ale začíná na "mms://89.106.161.52...................................wmv".

Free Download Manager to neumí - pořád hlásí špatná URL adresa, GetASFStream to stáhne, ale beze zvuku, VideoGet si ani neškrtne... Čím to stáhnout?

------------------------

Jinak návod na získání přímo té adresy toho videa z TV archívu je takovýto: Nejdriv si vyberete co chcete prehrat.az se to naste tak na vobraz kliknete pravym tlacitkem a dejte vlastnosti/properties pak location a ten okaz skopirujte pak si stahnete programek flashget a vlozte do nejtenhle odkaz stahne se vam soubor playlist.wmx nebo tak neco. ten si otevrete v poznamkovym bloku bude tam jeden okaz kterej zacina: mms://... ten zkopirujte a vlozte do flashgetu zacne se vam stahovat soubor ve formatu wmv pak uz se staci jenom divat...
stani (1647)|21.10.2007 11:02
Jinak pro rychlý a jednoduchý převod FLV videí(např. YouTube) do AVI, MPEG, WMW je zdarma Free Flv to AVI Converter.
stani (1647)|21.10.2007 11:24
Tak nejnovější(v češtině) Free Download Manager umí stahovat videa např. z YouTube, MySpace, Google Video, aj., a zároveň je převádět na AVI(MPEG-4), AVI(XVID), WMW, MPEG1, MPEG2, MPE4 pro iPod, MP3...

Ale stále neumí stahovat z "mms://...", takže pořád platí moje úvodní otázka....[SIZE="1"](pozn.: FlashGet to umí v pohodě, ale ten prográmek má v sobě spyware a proto ho nechci mít v PC)[/SIZE].
StD (8612)|21.10.2007 11:43
A nezkoušels tu doménu (89.106.161.52) připojit jako ftp://... Pak by to bylo celkem jednoduché a stačil by TotalCommander...
stani (1647)|21.10.2007 12:15
Právě že to (nějak) nejde...

Příklad:
- z této stránky vyberu z archívu toto video
- kliknu do toho videa pravou myší a vyberu Vlastnosti a pak Umístnění: http://www.nova.cz/Nova/videoarchive/playlist.wvx?118270
- nechám to stáhnout např. Free Download Managerem
- stáhnutý soubor otevřu v Poznámkovém bloku a mám výslednou adresu toho videa: mms://89.106.161.4/local/nova/2007/STREPINY/2007-10-14_STREPINY_04_Marion_Jonesova__1192468994.wmv

Problém ale je, že ho FDM(Free Download Manager) ani nic dostupného neumí stáhnout, zato např. spywarový FlashGet to stáhne v pohodě...

Proto by mě zajímalo jak FMD přimět(už jsem se díval do nastavení, ale na nic jsem nepřišel) aby i toto stahoval - protože pak by to bylo ideální - FMD nově umí i stahovat a rovnou převádět i FLV videa např. z You Tube, aj., to by pak byl komplexní a jednoduchý nástroj, navíc free a v češtině, na toto...! ;) Anebo nějaký jiný jednoduchý způsob bez nutnosti si stahovat pofidérní(i když velmi dobře funkční) programy ala FlashGet....
StD (8612)|21.10.2007 12:18
Jo tak to neporadím, pracuji jen přes ftp. Na nějaké downloady už jsem naprosto zapomněl.
stani (1647)|21.10.2007 12:28
[QUOTE=StD;153527]Jo tak to neporadím, pracuji jen přes ftp. Na nějaké downloady už jsem naprosto zapomněl.[/QUOTE]

Ten FDM ale vyzkoušej! Opravdu vřele doporučuji. Umí např. i monitorovat schránku, takže když zkopíruješ nějaké URL, automaticky spustí stahování(dá se to ale i vypnout). Je opravdu free, v češtině, žádné spyware. Navíc teď ty nové funkce se stahováním videí z You Tube apod. a jejich automatickým převodem, je docela špička ;)
Foolproof (2713)|21.10.2007 12:37
[quote=stani;153526]
Příklad:
mms://89.106.161.4/local/nova/2007/STREPINY/2007-10-14_STREPINY_04_Marion_Jonesova__1192468994.wmv

[/quote]

a pomocí programu Hidownload stáhnu do PC, dokonce program jakoby tebou zbožňovanému FlashGetu z oka vypadl.:)

(přesnou cestu nemusíš zjišťovat tak složitě, je to v kterémkoliv playeru v properties)
stani (1647)|21.10.2007 12:49
[QUOTE=Foolproof;153529]a pomocí programu Hidownload stáhnu do PC, dokonce program jakoby tebou zbožňovanému FlashGetu z oka vypadl.:)

(přesnou cestu nemusíš zjišťovat tak složitě, je to v kterémkoliv playeru v properties)[/QUOTE]

- já FlashGet nezbožňuji, je to přesně naopak...
- kdyby jsi si pořádně přečetl ten postup, tak by jsi zjistil, že v "Properties" se nezobrazí ten přímý link na to konkrétní video ale pouze "playlist"....

Příště než-li rychleji psát, raději napřed číst....;)
stani (1647)|21.10.2007 13:04
Tak na stránkách FDM ve foru už se o tom taky diskutuje, např. tady a tady...

Jinak tam pro stahování mms doporučují použít např. SDP Downloader, hmm ten tedy funguje(sice pomalejší), ale raději bych aby to měl FDM už (konečně) v sobě....
Foolproof (2713)|21.10.2007 16:57
Bohužel jsi nepochopil ironii, ale ani se nedivím, protože řešíš tady stahování videa pro mobilní telefon nebo nevím pro co, když to má 320x240 a ještě k tomu wmv pomocí jakési sračky, když na to existují renomované downloadery nebo aspoň jeden. Hidownload používám asi 4 roky a ještě neselhal.

Na to obrázku z MPC vidíš URL nebo playlist ?????????????

V browseru to přehrávají jenom ti, pro které je ten kanál jako takový určen, víš kdo ne ?
StD (8612)|21.10.2007 17:40
@Foolproof: To "mms" je "Multi Media Streaming"... ale jak už jsem uvedl tohle neřeším a jde mimo mne. Já když ty ptákoviny na YouTube občas zahlédnu...
Foolproof (2713)|21.10.2007 18:42
To Std

Vůbec o tvých slovech nepochybuji a mám podobný názor. Je snad jasné, že moje vyjádření nesměřovalo na tvou adresu.:-E

Stahuji videa z netu, právě pomocí Hidownload, ovšem jiné kategorie.
stani (1647)|21.10.2007 18:56
Jasně, nejedná se o žádné stahování videa pro mobilní telefon, ale nejen prohlížení ale hlavně stahování videí z TV archivů.

Tím jsem měl samozřejmě na mysli, aby to bylo pro všechny, co nejjednodušší, zdarma a pokud možno v češtině. Ne všichni mají MPC, spíše je to naopak, většina používá WMP, namísto hledání cracků (a zamoření PC) na nějaké trial verze v angl. dnes každý raději sáhne po něčem počeštěném, free. Je zřejmé, že v MPC je ten "skrytý" link vidět(ale pak se to stejně musí zase něčím stáhnout), ve WMP ne. To ale pak znamená nainstalovat si ten MPC nebo použít metodu zmiňovanou už v prvním příspěvku.

Myslím, že vhodnější by ale bylo, kdyby to bylo vše v jednom, ale zatím to bohužel nejde, i když je FDM na velmi dobré cestě - stačilo by přidat ono stahování mms.

Jakmile FDM tuto funkci přidá, budu o tom informovat - pak se bude jednat o bezkonkurenční software - stahování+okamžitá konverze flv do "normálního" formátu + stahování videí(třeba když vám unikly nějaké zajímavé pořady, zprávy, apod.) z TV archivů, zcela zdarma, česky a bez spyware. A to o se mě v tomto příspěvku především jednalo...
StD (8612)|22.10.2007 07:20
@Stani: Omyl, MPC se neinstaluje, pouze spouští. To ovšem ti, co shání programy sprzněné czeštinou asi netuší. Sorry za OT.
stani (1647)|22.10.2007 08:21
Jestli to není tím, že čeština je mojí(naší) mateřštinou...Aha, tak čeština przní programy, hmm to jsem netušil... :OO :D Není důležité to co mám v PC já, nebo o čem si myslím že je "cool"(a ostatní jsou tím pádem blbci), ale to co by mohlo být přijatelné a přínosem pro ostatní, pro všechny...

Ještě že sem nechodí linuxáci, nebo že tu není diskuze kdo má jaké auto... :p
Aleš13 (1)|4.1.2009 14:56
Zdravím Vás pánove,četl jsem si vaše příspěvky a musím řic že se asi vyznate v tomhle,ale měl bych na Vás dotaz,mohli by jste mi prosím poradit program kterej by dokázal stáhnout a nahrát na disk,online přenos ze stránek http://www.atdhe.net/
Ja už se tapu potom asi týden a našel jsem jen jeden-Replay Media Catcher,ale bohužel u něho nejde nastavit,časové zapnutí a vypnutí programu,nebo možná jde ale ja nevím kde.Tak jestli něco znáte,tak mi prosím poradte.Předem děkuji