Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mé zkušenosti s JVC LT-32A80SU

Spiderrr (27)|20.10.2007 10:48
Vážení diskutující,

rozhodl jsem se, že se s Vámi podělím o mé zážitky ze sledování této TV. Televizor sleduji ze 2,5 m. Moje stará TV měla úhlopříčku 40 cm (!). Doma mám 4 možnosti, jak dostat signál do TV.

První a nejpoužívanější je signál z digitálního satelitu převedený do analogu a rozvedený do společné kabelového rozvodu v paneláku (5 stanic - ČT1,2,4 Nova a Prima). Při sledování tohoto signálu jsem měl rozporuplné pocity. Na obraz nově natočených pořadů se koukat dalo, u starších pořadů to bylo horší. Celkově byl obraz takový neostrý a navíc měl přesvícenou červenou barvu - to jsem se snažil vyřešit stáhnutím sytosti barev, pak byla červená v pořádku, ale ostatní barvy byly vybledlé a na obraz se skoro nedalo dívat. Také jsem zpozoroval důsledek patrně nízké odezvy (uváděná 8ms) - jakmile se hýbal tmavší obraz, tak se u osob na obličeji dělaly za obočím duchové (obočí se protáhlo do obličeje).

Dále jsem zkusil naladit signál z VCR vedený také přes anténní kabel. Překvapila mě skutečnost, že obraz sice byl, ale beze zvuku (u mé staré TV to šlo video i se zvukem). Kvalita obrazu byla příšerná! Při zapojení přes SCART se ale zlepšila tak na 70% analogu.

Pak jsem zapojil digi. satelit s možností příjmu FTA programů. Propojeno přes SCART. Dost záleželo na datovém toku. Z Óčka, CNN, ČT24 a některých dalších stanic nebyl obraz nic moc. Ale třeba taková JOJ měla obraz pěkný, ne perfektní, ale ostrý, bez šumu a jiných vad signálu.

Poslední mojí možností propojení bylo HDMI-DVI (720p). TV-PC. A jak při přehrávání DVD, tak HD videí byl obraz perfektní, tak bych si ho představoval - žádný šum, krásné barvy, úžasné detaily i ostrost.

TV už nemám. Nakonec jsem ji po necelém týdnu používání vrátil hlavně kvůli ne úplně ideálnímu obrazu ze společné antény. Pokud máte nějaké dotazy, klidně se ptejte.

Spiderrr
Radoo (1302)|20.10.2007 12:42
[QUOTE=Spiderrr;153446]Vážení diskutující,

rozhodl jsem se, že se s Vámi podělím o mé zážitky ze sledování této TV. Televizor sleduji ze 2,5 m. Moje stará TV měla úhlopříčku 40 cm (!). Doma mám 4 možnosti, jak dostat signál do TV.

První a nejpoužívanější je signál z digitálního satelitu převedený do analogu a rozvedený do společné kabelového rozvodu v paneláku (5 stanic - ČT1,2,4 Nova a Prima). Při sledování tohoto signálu jsem měl rozporuplné pocity. Na obraz nově natočených pořadů se koukat dalo, u starších pořadů to bylo horší. Celkově byl obraz takový neostrý a navíc měl přesvícenou červenou barvu - to jsem se snažil vyřešit stáhnutím sytosti barev, pak byla červená v pořádku, ale ostatní barvy byly vybledlé a na obraz se skoro nedalo dívat. Také jsem zpozoroval důsledek patrně nízké odezvy (uváděná 8ms) - jakmile se hýbal tmavší obraz, tak se u osob na obličeji dělaly za obočím duchové (obočí se protáhlo do obličeje).

Dále jsem zkusil naladit signál z VCR vedený také přes anténní kabel. Překvapila mě skutečnost, že obraz sice byl, ale beze zvuku (u mé staré TV to šlo video i se zvukem). Kvalita obrazu byla příšerná! Při zapojení přes SCART se ale zlepšila tak na 70% analogu.

Pak jsem zapojil digi. satelit s možností příjmu FTA programů. Propojeno přes SCART. Dost záleželo na datovém toku. Z Óčka, CNN, ČT24 a některých dalších stanic nebyl obraz nic moc. Ale třeba taková JOJ měla obraz pěkný, ne perfektní, ale ostrý, bez šumu a jiných vad signálu.

Poslední mojí možností propojení bylo HDMI-DVI (720p). TV-PC. A jak při přehrávání DVD, tak HD videí byl obraz perfektní, tak bych si ho představoval - žádný šum, krásné barvy, úžasné detaily i ostrost.

TV už nemám. Nakonec jsem ji po necelém týdnu používání vrátil hlavně kvůli ne úplně ideálnímu obrazu ze společné antény. Pokud máte nějaké dotazy, klidně se ptejte.

Spiderrr[/QUOTE]

Původně byl JVC před 5 měsíci můj kandidát, ale jsem rád, že nakonec mám co mám ve full HD :)
Karel129 (503)|20.10.2007 13:03
Radoo:Jak jsi spokojeny se sledovanim obyc.Tv programu?Nebo jak by se tahle tva Tv chovala pri podminkach prijmu, jak psal Spiderrr?
Radoo (1302)|20.10.2007 20:05
Obraz je přímo úměrný kvalitě zdroje, jsou tady o tom elaboráty, ale totok mě fakt rozesmálo i vyděsilo zároveň a neznám to : ...neostrý a navíc měl přesvícenou červenou barvu ...
... jakmile se hýbal tmavší obraz, tak se u osob na obličeji dělaly za obočím duchové (obočí se protáhlo do obličeje) ...
Karel129 (503)|21.10.2007 07:46
Ptal jsem se proto ,ze jsem byl v soku pri porovnani sledovani Tv obrazu na full HD a jen HD,jak se na to "skoro nedalo divat".A tohle hlavne u LCD!Nemluvim o signalu s poradnym rozlisenim,to je uplne naopak.
Spiderrr (27)|21.10.2007 11:27
[QUOTE=Radoo;153496]Obraz je přímo úměrný kvalitě zdroje, jsou tady o tom elaboráty, ale totok mě fakt rozesmálo i vyděsilo zároveň a neznám to : ...neostrý a navíc měl přesvícenou červenou barvu ...
... jakmile se hýbal tmavší obraz, tak se u osob na obličeji dělaly za obočím duchové (obočí se protáhlo do obličeje) ...[/QUOTE]

Je možný, že jsem to moc "zkoumal", ale píšu jen to, co jsem viděl. Ty duchy jsem viděl taky na displeji Sony PSP - nevim, jak bych to líp popsal, ale zkusim to: Je člověk, ten má obličej a ten obličej je vidět na obrazovce. Barva pleti obličeje není přirozená - je spíš do žluta až hněda. Vlasy jsou tmavé barvy. Když ten člověk otočí hlavu třeba doprava, tak se za obočím objeví na krátkou chvilku takový závoj stejné barvy, jako má obočí (duch). Takovýto jev jsem zpozoroval pouze u tmavších scén (šero, večer, osvětlení umělým světlem).