Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jakou kartu/software na sledovani skrytych titulku

vlllk (2)|25.10.2004 13:45
Shanim pro svoji neslysici kamaradku nejakou TV kartu, ktera umi skryte titulky vkladat primo do obrazu, nebo proste nejak slusne zobrazit, aby se s tim nemusel potykat bezny uzivatel, stacilo to jednou nastavit... Mate nekdo tip na kartu nebo aspon soft, ktery neco takovaho umi?
Doom (2331)|25.10.2004 13:57
sice nevím, jak jsou na tom jiné karty, ale Winfast 2000 XP Expert se svou aplikcí PVR to NEUMÍ :-(((
upřesním. Expert má sice dekodér teletextu, teletext umí zobrazit v okně i na celou obrazovku, umí zobrazit skryté titulky (str. 888), ale neumí to, co ty asi chceš - zobrazit na plnou obrazovku TV obraz a přes něj titulky. možná by ale nebylo špatné napsat výrobci karty, jestli o podobné funkčnosti neuvažuje. já občas koukám na nějaký program v původním znění a chci si k tomu pustit titulky, což musím dělat trochu nešikovně - pustit si televizi v okně a pustit teletext a okna naaranžovat tak, abych z teletextu viděl jenom spodní pásek :-(( . ovšem k napsání mejlu jsem se zatím nedostal (málo času :-(( )
Ivo Mašek (10205)|25.10.2004 14:23
to Vlllk:
Pokud jde o výrobky firmy Leadtek, mrkni na stránku:
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/default.asp?seriesid=27
to jsou interní tv-karty (8 modelů)

a na stránku:
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/default.asp?seriesid=26
to jsou externí tv-karty (4 modely)
vlllk (2)|30.10.2004 11:38
no, tak právě Leadtek mám doma, sice nějaký starší typ, a ten teletext umí, ne pod PVR, ale pod mým linuxovým programem ano :o) Nicméně předpokládám, že právě jen tímto nešikovným způsobem, jak mi tu píšete, to jde na těch novějších typech... díky za dopovědi,ale prozatím nejsou uspokojující:o) To se vážně nikdo z výrobců karet ani softu nikdy nad ničím takovým nezamyslel???
Ivo Mašek (10205)|30.10.2004 13:23
No, já Leadtek mám (TV2000XP-Expert), a teletext funguje normálně pod PVR.
Na klasické televizi je tlačítko, které zprůhledňuje teletextovou stránku, a tím je možno sledovat vysílaný program. Podobné tlačítko je i u ovladače pro tv-kartu.
Já mám dálkové ovládání vypnuté, proto tuto funkci nepoužívám. Ale údajně to funkční je.
Doom (2331)|1.11.2004 07:56
Ivo: pokud funkční je, tak by mě zajímalo jak... včera jsem zase laboroval u Jamese Bonda a zase mi ten průhledný teletext nešel :-((( tím tlačítkem CC, co jsi zmiňoval, se teletext zapne a nebo vypne. dokonce jsem koukal i do toho českého 30MB PDF dokumentu, ale o průhledném teletextu ani slovo :-((
Drta.tom (23)|1.11.2004 12:41
[quote=vlllk]Shanim pro svoji neslysici kamaradku nejakou TV kartu, ktera umi skryte titulky vkladat primo do obrazu, nebo proste nejak slusne zobrazit, aby se s tim nemusel potykat bezny uzivatel, stacilo to jednou nastavit... Mate nekdo tip na kartu nebo aspon soft, ktery neco takovaho umi?[/quote]

To zobrazování skrytejch titulků by teoreticky měl umět DScaler - když zmáčkneš T - objeví se v TV okně DScaleru teletext (neprůhledný), při dalším zmáčknutí T je teletext zobrazen "průhledně" na TV obrazu. Z toho soudím, že by teoreticky mělo stačit naťukat číslo teletextové stránky, kde jsou skryté tytulky a teoreticky by to mělo snad jet.

Sám jsem to ještě nezkoušel, když si dnes večer vzpomenu, tak to vyzkouším a dám vědět.
Ivo Mašek (10205)|1.11.2004 14:46
Chlapci, zkoušejte. Já jsem na to sám zvědav. Vím, že se musí použít DO. No, ale to já mám vypnuté, neboť mi to dělá menší "brajgl".
Drta.tom (23)|5.11.2004 15:50
[quote]To zobrazování skrytejch titulků by teoreticky měl umět DScaler - když zmáčkneš T - objeví se v TV okně DScaleru teletext (neprůhledný), při dalším zmáčknutí T je teletext zobrazen "průhledně" na TV obrazu. Z toho soudím, že by teoreticky mělo stačit naťukat číslo teletextové stránky, kde jsou skryté tytulky a teoreticky by to mělo snad jet.

Sám jsem to ještě nezkoušel, když si dnes večer vzpomenu, tak to vyzkouším a dám vědět.[/quote]

Tak jsem ty skrytý titulky v DScaleru vyskoušel a funguje to. Ovšem nastavit DScaler, aby automaticky spouštěl skryté titulky asi nejde (?). Při každém přepnutí kanálu je nutné zmáčknout T a vyťukat číslo teletextové stránky se skrytými titulky.
Doom (2331)|8.11.2004 09:04
hm... dscaler se mi nějak nepovedlo rozchodit :-((
mirekv (7169)|8.11.2004 09:15
DoomHammer: ještě si ty skryté titulky nerozchodil? MMC pro ATI tuhle funkci přímo má, ale je to děs, neumí to češtinu, bílé písmo v obrovských černých rámečcích a tak.
Doom (2331)|8.11.2004 09:18
myslím, že v originálním softu PVR se mi tuhle funkci rozchodit nepovede. buďto jsem něco přehlédl a dělám něco blbě a nebo to ten program z nějakého důvodu neumí - prostě nedostanu na full screen naráz TV obraz a titulky.
mirekv (7169)|8.11.2004 09:21
Škoda, nemám, pohrál bych si.
A máme tady sníh! (doma, ne ve worku).
Doom (2331)|8.11.2004 09:26
hehe, už jsem myslel, že vám spadla věž pod náporem sněhu :-)

já bych si s tím teletextem taky pohrál, ale nemám na to čas :-( dneska jdu shánět nové brzdové páky na svého miláčka. už mě nebaví řadit na rámu, tak budu řadit jinde :-E
juura (6)|10.11.2004 15:35
Vcera jsem vyzkousel DScaler verzi 4.1.11 na me karte winfast tv2000 xp expert a funguje bez problemu vcetne ladeni, stereo zvuku,teletextu. Teletext je zobrazovan ve stejnem okne jako obraz, coz je vyhoda pro zobrazovani soubezne jdoucich titulku pro neslysici, tak, jak jsme zvykli z klasicke televize. Nahravani programu funguje take dobre i kdyz neni tak propracovane jako u winfast prv, tim myslim programovani nahravani.